Jump to content

Windows 7 Ye Sysprep Ve Gimagex'le Program Entegre

TaMeR
 Share

Recommended Posts

• Editor

Ellerine Sağlık güzel bir çalışma olmuş ama benim bir sıkıntım var. ben bunu çalışmayı win7 üzerinde yaptım. Elimde Tüm Sürümler Olarak Windows7 İsosu Var. Ultimate kurdum gerekli düzenlemelerimi modifiyelerimi yaptım ultimate olarak install.wim kaydettim.Bu değişiklikleri Diğer sürümlere nasıl uygulayabilirim ?

sysprep ile ilgili yaptıklarının hepsini ayrı ayrı her sürüme yapman gerekiyor.

• Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name="MOTUN" post="1413397" timestamp="1394630150"]sysprep ile ilgili yaptıklarının hepsini ayrı ayrı her sürüme yapman gerekiyor.[/quote] Peki ama aynı install.wimleri nasıl ekleyeceğiz tek bir isoya boyutuda bir hayli büyük olacak HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

export komutu ile eklersiniz.forumda arama yapınız.

Windowslarımı Hazırladım ßen Ama Forumda ßi kaç Konuda Export Olayı Anlatılmış Fakat Tam Manada Anlayamadım. 

Elimde Kendi Hazırladığım 

Windows 7 Ultimate x86-x64 

Windows 7 Professional x86-x64 Olmak Üzere 4 Tane İso Kalıbı Yaptım ßunları Nasıl Birleştireceğim...

• Editor

Windowslarımı Hazırladım ßen Ama Forumda ßi kaç Konuda Export Olayı Anlatılmış Fakat Tam Manada Anlayamadım. 

Windows 7 Professional x86-x64 Olmak Üzere 4 Tane İso Kalıbı Yaptım ßunları Nasıl Birleştireceğim...

burada aradığınızı bulursunuz:

http://www.tnctr.com/topic/171887-windows7-sp1-update-paketi-aralyk-2013/

Belki buradaki konunun da bir faydası olur, kolay gelsin.

http://www.tnctr.com/topic/102135-windows-7-x86-x64-nasyl-birlethtirilir/

Belki buradaki konunun da bir faydası olur, kolay gelsin.

http://www.tnctr.com/topic/102135-windows-7-x86-x64-nasyl-birlethtirilir/

Xclusivenin Anlatımlarına Göre Yaptım Ama Hata Alıyorum. Verdiği Kodları Uyguladım Kırmızı Çerçeve İçerisindeki Hataları Alıyorum Acaba Numarasından mı Dedim Numarayı 1 Yaptım D Sürücüsünde İnstall.wim Oluşturdu. x64 Komutunu Denedim Yine Aynı Hatayı Aldım. 

Şimdi Diyeceksiniz D Klasöründe ßu İmage'ları Bulamıyor Anlattığı Şekilde D Klasöründe x86 ve x64 iso Dosyalarını Rarla çıkarıp Koydum Yaptım Ama Sonuç Bu Şekilde :S

Teamviewer'den Yardımcı Olabilecek Var mı ?

pre_1394837914__adsz.jpg

Edited by Xtreme

• 4 ay sonra...

Xclusivenin Anlatımlarına Göre Yaptım Ama Hata Alıyorum. Verdiği Kodları Uyguladım Kırmızı Çerçeve İçerisindeki Hataları Alıyorum Acaba Numarasından mı Dedim Numarayı 1 Yaptım D Sürücüsünde İnstall.wim Oluşturdu. x64 Komutunu Denedim Yine Aynı Hatayı Aldım. 

Şimdi Diyeceksiniz D Klasöründe ßu İmage'ları Bulamıyor Anlattığı Şekilde D Klasöründe x86 ve x64 iso Dosyalarını Rarla çıkarıp Koydum Yaptım Ama Sonuç Bu Şekilde :S

Teamviewer'den Yardımcı Olabilecek Var mı ?

pre_1394837914__adsz.jpg

Büyük ihtimal hata sebebi; 1.si install.wim imajı yakalanırken 4 numara olarak kaydedilmemesi. 2.si ise Ultimate ve Pro x86-x64 imajların imaj numaraları her ikisininde x86=1 x64=2 dir. O yüzdendir ki iki imajında numaraları çakışacagından cmd komutlarıyla iki imajıda birleştiremezsin.

• 4 ay sonra...
Sysprep İle İmaj Alma Ve GImagex Kullanımı

İşlem basit olmakla beraber hosunuza gidecek farklı gorsel sistemler yapmak için kullanılıyor
öncelikli olarak harddıskımızde bi bölüm oluşturuyoruz
1.Bilgisayara sag tıkla yonet en az 40 gb bi bölüm oluşrutup oluşturdugumuz kısma usb -cd-nth6 vs ile işletim sistemi yükleyeceyiz.

2. Aşama :Sysprep ile İmaj Alma:
Evet arkadaşlar Temiz windows 7 kurulum tamamlandıktan sora Önümüze Gelen Ekranda Bilgisayara İsim Vermemiz için pencere geliyor işte orda olay kopuyor dikkat
CTRL+Shift+F3 e basıyoruz...
Spoiler 
Ctrl+Shift+F3 İşleminden sonra bilgisayar Reset atacaktır.Bilgisayarımız Açıldı (Kesinlikle SYSPREP penceresini kaptmıyoruz!)
Spoiler 
Evet gereken programları Ayarları vs. olayları Tema arkapılan herneyse yükledikten sonra açık olan Sysprep penceresinde genelleştiri işaretliyoruz ve tamam diyoruz.
Spoiler 
SYSPREP işlemi Başlıyor hiç bişey yapmadan bilgisayarın kapanmasını bekliyoruz bilgisayar kapanıp açılırken biz diğer windows 7 mizi açıyoruz.Burada artık aldığımız imajı install.wim olarak paketlemek kaldı
3.Aşama:Gimagex İle İnstall.Wim Paketleme:
Modifiye yapan Arkadaşlar Gimagex i çok iyi bilirler Gıgamex Programını çalıştırıyoruz.Burda Yapaçağımız işlem çok basit mount Yada unmout değilde (capture) yapacaz.
SYSPREP in İmajı Hangi Sürücüye Aldıysak o sürücüyü Seçiyoruz.Kayıt Yerini SEçip kayıd İsmine İnstall.wim diyelim ve kayıda basalım
Spoiler 
Gıgamex Alanlarını aşağıdaki gibi dolduruyoruz..
GimagexName:windows 7 ULTIMATE
Description:windows 7 ULTIMATE
Compression: Maximum
sku flag:ULTIMATE
Display Name: windows 7 ULTIMATE
display Des: windows 7 ULTIMATE
Check Kutucuğu tıklı olacak
Create butonuna Basıyoruz
Spoiler 
Evet Artık install.wim Hazırlanıyor Sabırla şlemin bitmesini bekleyelim sistemin imajına göre bu süre değişebilir.Ama en geç 1 saat sürecektir.
Artık install.wim paketimiz hazır ise elimizde bulunan Windows 7 ultimate ımajını açalım ve Source klasörünün içindeki install.wim dosyasını bizim oluşturduğumuz install.wim dosyasıyla değiştirelim. İşlemimiz bu kadar.Unutmadan bu yöntem Dvd boyutunu Fazla şişirmiyor kurulum yine 16 ile 22 dakika arasında Gerçekleşiyor Kurulum sırasında Hiç bir Ek pencere çıkmaksızın programlar kurulu

Edited by casper0007

Ben artık Vmwareden capture alamıyorum (Windows 8.1 Pro x64 ) nedenini bilen varmı? Bir uyarı gördüm bölüm salt okunur diyor.

Hard diski gpt kullandığımızdan ötürümü acaba?

Edited by C@NgO

• 2 ay sonra...

sysprep kullandım..fakat sisteme deneme amaçlı klite kode ve winrar kurdum.explorer ayarlarını ayptım.wmp ayarlarını yaptım.bide masaüstü walpapaer ekledim.win loaderla da etkinleştirdim.kurdugum programlar dışında hepsi default ayarlarda açıldı sorun nedir acaba?

Arkadaşlar lisans yada kısayol sorunları sysprep ile imaj aldığınız hesabın admin hesabı oluşu.

Siz onun imajını alıyorsunuz fakat kurarken başka kullanıcı adı giriyorsunuz.

Rt 7 lite ile katilimsiz yapın. skip administrator login gibi bir seçenek vardı onu işaretleyin.

Kurulurken imaj aldığınız hali ile açılacak ve lisans kısayolsorunuvs yaşamayacaksınız.

bende böyle sorunla karşılaştım bugün.çözüm arıyordum.yazdıgın çok mantıklı geldi..çok saol bi deniyem  bakem :D