Jump to content

Dizüstü Alıcağım Tavsiye Veya Önerileriniz

kaosem
 Share

Recommended Posts

kardeş hepsi ısınıyor sana tavsiyem 2000 lira gibi bir bütçe ayırmışsın corei7 li bir dizüstü
1 hafta oldu bende corei5 li aldm hp marka çok şahane buda ısınıyor ama notebook soğutucusu alacam sana tavsiye ederim
Tavsiyem ise Asus un N series i var çok şahane diyorlar
http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-n53sv-sx062v-n53sv-core-i7-2630qm-2.0ghz-4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1gb-gt540m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=53643
Yada Hp : http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/hp-ll042ea-dv6-6005et-core-i5-2410m-2.3ghz-4gb-500gb-dvdrw-15.6-1gb-hd6770-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=55839
benim pc bu canavar gibi
:D

Bu ürüne rağbet var şuanda iyi bişeye benziyor...

[font="Arial Black"]İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i5
İşlemci Hızı 2,30 GHz
İşlemci Numarası 2410M
Hafıza (RAM) Kapasitesi 8 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Sabit Disk Kapasitesi 640 GB
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası 1,00 GB
VGA Chipset NVIDIA gt540m
Ekran Boyu(inch) 15,60 inch
Monitör Tipi WXGA, LED
Maksimum Çözünürlük 1376 x 768
Optik Sürücü DVD±RW
Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza[/font]

[img]http://www.vatanbilgisayar.com/products_images/500x500/CASPER/v2-56210-3.jpg[/img]

[code]http://bit.ly/nkyFhM[/code]

Bu arada ısınmayan dizüstü yoktur, altına bi laptop soğutucu aldırsan hiç bir sorunun kalmaz :)

Edited by ilx_199

[quote name='zaferc18' date='29 August 2011 - 10:54 ' timestamp='1314604490' post='1071435']
kardeş hepsi ısınıyor sana tavsiyem 2000 lira gibi bir bütçe ayırmışsın corei7 li bir dizüstü
1 hafta oldu bende corei5 li aldm hp marka çok şahane buda ısınıyor ama notebook soğutucusu alacam sana tavsiye ederim
Tavsiyem ise Asus un N series i var çok şahane diyorlar
http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-n53sv-sx062v-n53sv-core-i7-2630qm-2.0ghz-4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1gb-gt540m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=53643
Yada Hp : http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/hp-ll042ea-dv6-6005et-core-i5-2410m-2.3ghz-4gb-500gb-dvdrw-15.6-1gb-hd6770-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=55839
benim pc bu canavar gibi
:D
[/quote]

linklerde hata var.!

[quote name='bukibuks33' date='29 August 2011 - 12:16 ' timestamp='1314609400' post='1071457']
http://www.hepsiburada.com/Liste/hp-pavilion-dv6-6020et-intel-core-i7-2630qm-2ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-ll045ea/ProductDetails.aspx?productId=bd760580&categoryId=98 bu güzel öneririm
[/quote]

Model ismi yazabilirmisin link açınca hepsiburada.com anasayfası açılıyor...

Casper

İşlemciIntel® Core ™ i7-990X Extreme İşlemci

İşletim SistemiOrijinal Windows® 7 Home Premium (64 Bit)

İşlemci Hızıİşlemci hızı 3.46 GHz. Intel®Turbo Boost Teknolojisi ile 3.73 GHz'e kadar, 12 MB Intel® Akıllı Bellek

Ram8 GB DDR3 Bellek

Ekran Kartı2GB ATI HD6950 Ekran Kartı (1 GB DDR5 Ayrılmış Bellek) 256 Bit

DVDBLU-RAY OKUYUCU (BD ROM)+ DVD±RW DUAL

HediyeMicrosoft Security Essential Antivirüs Programı, Microsoft® Office Starter 2010

Card ReaderCard Reader

Harddisk1.5 TB SATA Harddisk

Ekran"23.6""Wide Casper LED Monitör "

DiğerMicrosoft Klavye ve Mouse

Kablosuz Ağ BağlantısıKablosuz Ağ Bağlantısı 802.11b/g

sana : 1.500 satarım

[quote name='BlueRay' date='29 August 2011 - 12:27 ' timestamp='1314610035' post='1071462']
Casper

İşlemciIntel® Core ™ i7-990X Extreme İşlemci

İşletim SistemiOrijinal Windows® 7 Home Premium (64 Bit)

İşlemci Hızıİşlemci hızı 3.46 GHz. Intel®Turbo Boost Teknolojisi ile 3.73 GHz'e kadar, 12 MB Intel® Akıllı Bellek

Ram8 GB DDR3 Bellek

Ekran Kartı2GB ATI HD6950 Ekran Kartı (1 GB DDR5 Ayrılmış Bellek) 256 Bit

DVDBLU-RAY OKUYUCU (BD ROM)+ DVD±RW DUAL

HediyeMicrosoft Security Essential Antivirüs Programı, Microsoft® Office Starter 2010

Card ReaderCard Reader

Harddisk1.5 TB SATA Harddisk

Ekran"23.6""Wide Casper LED Monitör "

DiğerMicrosoft Klavye ve Mouse

Kablosuz Ağ BağlantısıKablosuz Ağ Bağlantısı 802.11b/g

sana : 1.500 satarım
[/quote]

2. el mi yoksa siz mi satıyorsunuz?

Bu pc ye bak istersen. Gayet güzel.
http://www.hepsiburada.com/Liste/lenovo-ibm-z370-intel-core-i5-2410m-23ghz-4gb-500gb-133-tasinabilir-bilgisayar-59-303742/ProductDetails.aspx?productId=bd760896&categoryId=98#Gorseller

Edited by securry

bir hafta öncee bunu aldım bütün oyunları çalıştırıyor (crysis 2 falan)ısınmada doğal olarak biraz oluyor

[code]http://www.bimeks.com.tr/urun/115657/acer-as5742g-5464g64-lx-r8b02-009-.aspx[/code]

Edited by umudooooo

KARDEŞ BENDE Bİ TANE HP LAPTOP VAR. 2000,00 ALDIM.
1600,00 CİVARINDA VEREBİLİRİM.
İSTERSEN BİLGİLERİNİ YAZARIM.
GAZİANTEPTE İKAMET EDİYORUM.

1,5 YIL GARANTİSİ DEVAM EDİYO. HİÇ Bİ SORUNU YOK İLK GÜNKÜ GİBİ
HİÇ KULLANILMADI.

[font="Tahoma"][b]Isınma sorunu istemiyorsan samsung al derim.Fakat samsuglar da bir kaç sorun var.[/b][/font]
[font="Tahoma"][b]
[/b][/font]
[font="Tahoma"][b]içinden çıkan Windows 7 Home Basic x64 cd ile format atmalısın başka bir Win7 işletim kurarsan crack da sıkıntı oluyor ve zamanla bilgisayar çok yavaş açılıyor buna şahit oldum.Fakat bu sorunu zorda olsa kendi yöntemimle halletim.Ayrıca başka Win7 sürümü kurduğun zaman driverları kurmuyor kendi sitesinden indirip kurman gerekiyor.Ama şöyle bir durum var fiyatları çok pahalı da değil.Doların durumu da malum aslında bir müddet beklemek en iyisi ama ihtiyacın var sanırım.[/b][/font]
[font="Tahoma"][b]Sana tavsiyem Fatih e evin yakınsa gel sana maddi ve manevi yardımda bulunayım eski çalıştığım yerde beni severler hem dükkan sahibi dizüstü bilgisayarlardan çok iyi anlar :)[/b][/font]

kaosem kardeşim şu markalardan uzak dur sana tavsiye (casper-exper-arçelik-beko vs vs yerli ve hp)bunlardan kesinlikle uzak dur..

yerli markalar genelde çinde clevo diye bilinen bir fabrikaya fason veriyorlar .yerli üretim diye bişey yok.türkiyede benim bildiğim üretim

airties firmasının eskiden türkiyede ürettiği modemleri son örnek olarak söyleyebilirim benim bildiğim .şimdilerde onlarda çinde üretiyor dizaynlarını.bunun haricinde türkiyede seri üretim %100 yerli bir ürün maalesef yok .

son zamanlarda duyduğum bir olumlu gelişme ise (cpu-türkiye) yarışmasının düzenlenmesinden sonra bazı üniversitelerimizde akademik çapta cpu dizaynları yapıldığını ve üretilip yurtdışına satış bile gerçekleştirildiğini öğrendim .yukarda adını saydığım markalar eğer akıllarını başlarına alıp biraz bunun gibi projelere destek verseler ben tabiki o zaman bir casper markası alın diyebilirdim.üç kuruş kar uğruna heba olan vatan sermayesinemi yanayım yoksa güçlernin farkında olmayan bu yerli markalara mı..şuan bu markalara ait bir sürü hurda var elimde onarılamaz durumda.

ayrıntılı bilgi istersen forumdan bana ulaşabilirsin.forum yönetiminin tepkisini bilmediğimden link veremiyorum ..

site yönetiminin ve tnctr ailesinin tekrardan bayramlarını tebrik ederim.bayramınız mübarek olsun..

Edited by zeki ural

• 8 ay sonra...

hp dv6 6005et aldım, ısınma yok sadece sol taraf ısınıyor o da normal değerde, sanırım orda hardsık var, programla baktım ısı normal dıo, diğer kısımlar buz gibi bilgisayarın cool sense özelliği var zaten fanı ayarlayabiliyosun,ısınma demek bilgisayarın komple ısınması demek abartmayın, üniversitedeyken arlkadaşın casper vardı evi onla ısıtyoduk:D işlemci güzel zaten, amd 6770m , 540 gt yi çarpar böler katlar, atyorum 5 gb ddr3 kartın olcana 1 gb ddr 5 olsun, araştır istersen, kısaca ben sorun yaşamadım ısınma donma kasma, 18-22 saniyede açılıyo harici harddiskleri takmayınca, beatsaudıo harika, oyun oynarken bazen irkiliyorum sesleri detaylandırıyo sanki evin içinden geliyomuş gibi sesler, düşünce şok koruması var, hele simple pass a bayıldım sitelere parmak izi okutarak giriyosun şifreye gerek yok:D filmlerdeki gibi:D ben hp derim karar szie kalmış..

lenovo alın ısınma sorunu istiyorsanız kendim kullanıyorum oyun ve ps cs2 kullanıyorum ısınma poreblemi olmadı sıfır aldım 2 senedir kullanıyorum..
daha önce acer kullandım ısınıyor casper i7 kullandım üzerinde yumurta pişer lenovo alın ıbm teknolojisi sonuçta