Jump to content

14.09.2011 İnternette Genel Yavaşlama

soulless_body
 Share

Recommended Posts

[center]Internet Connection Interruption

İnternet bağlantısında yaşanabilecek olan yavaşlık ile ilgili olarak ULAKNET'ten gelen bilgilendirme duyurusu aşağıdadır.

-------------------------------------

GEANT bağlantımız, GEANT fiber sağlayıcılarından kaynaklı sorun(lar)
sebebiyle kesilmiştir. GEANT bağlantımızı taşıyan Sofya devresi 09:08 de,
yedek olarak devreye giren Bükreş devresi ise 10:35 de kesilmiştir.
Ayrıca aynı saatlerde GEANT altyapısında Bulgaristan-Macaristan devresi
de kesilmiştir. Sorunun kaynağı ve tahmini kesinti süresi henüz
bildirilmemiştir.

Kesinti boyunca Avrupa Akademik Ağına olan ULAKNET trafiği, Ankara
çıkışlı 15 Gbps Internet devresi üzerinden gerçekleşmektedir.

Saygılarımızla,

ULAKNET Ağ İşletim Grubu
TÜBİTAK-ULAKBİM[/center]
resmi açıklama /kaynak: [code]http://announce.metu.edu.tr/index.php?go=display&whereami=showdetails&TR=en_&id=8107[/code] Edited by Mcfalsi

[quote name='LeOn.' date='14 September 2011 - 15:35 ' timestamp='1316003700' post='1079242']
indirme yaparken normal hızımda indiriyorum ama nette dolaşırken çok yavaş :/
[/quote]

bende hız bi yükseliyo bi yerlere düşüyo. indirme yaparken hızlıyken sadece indirmede hızlanıyo normal sitelerde yavaşlıyo

[quote name='LeOn.' date='14 September 2011 - 12:35 ' timestamp='1316003700' post='1079242']
indirme yaparken normal hızımda indiriyorum ama nette dolaşırken çok yavaş :/
[/quote]

aynen, internette dolaşırken ızdırap çektiriyor ama download da sorun yok..

[quote name='Mcfalsi' date='14 September 2011 - 16:26 ' timestamp='1316006819' post='1079271']
ttnet çalışanlarının heberi yok bilgi almak için arıyoruz sorun olduğunu ben söylüyorum beni tersleyip şu an altyapımızda bir sorun yok diyor :facepalm: bu nasıl bir kopukluktur :wacko:
[/quote]
Burası Türkiye (burası istanbul gibi :D)
[b]T[/b]ürkiye'nin [b]T[/b]iksindiği [b]NET[/b] İle Onunla aynı kefede olan diğer firmalar...

2 gundur cokkk yavas indiriyor,
TTNet gezekken fena degil(hızlıda degil) ama dosya indirirken;08-10 Kb ile indiriyor
acaba ne zaman duzelecek.(Ttnet'i arayıp sormak istemiyorum cunku alacagım cevabı biliyorum;su anda Turkiye genelinde calısma var ,apartman girise kadar Ttnet normal siz kendi kablolarınızı/ayarlarınızı kontrol edin,modemi 1 dk.kapatıp geri acın vs.vs.)

[quote name='akincaglar' date='14 September 2011 - 17:08 ' timestamp='1316009309' post='1079308']
2 gundur cokkk yavas indiriyor,
TTNet gezekken fena degil(hızlıda degil) ama dosya indirirken;08-10 Kb ile indiriyor
acaba ne zaman duzelecek.(Ttnet'i arayıp sormak istemiyorum cunku alacagım cevabı biliyorum;su anda Turkiye genelinde calısma var ,apartman girise kadar Ttnet normal siz kendi kablolarınızı/ayarlarınızı kontrol edin,modemi 1 dk.kapatıp geri acın vs.vs.)
[/quote]
birde modemini otomatik resetliyorlar aradığında :D

Aynen, Benimkide 80-90 Kb/s Hızı Geçmiyor, Resmen Modemi Parçalıycam :SS

Normalde 800-900 Kb/s Hız ile İndiriyordu.. :(

Genel Net Problemi Galiba veya Alt Yapıdan vs..

Edited by croteam

[color="#0000FF"]iyiki boyle bir konu actınız yoksa format atıp yeniden win 7 yukleyecektim.

Nod32 kullanıyorum,her gun update&Scan yapıyorum,bazen spy&solucan taratıyorum bir sey gozukmuyordu
zannetimki benim modifiyeli PC, 2 aydır aynı oldugu icin yavasladı zannetmistim.
dur bakalım ne zaman tekrar hızlanacak.(benim bolge normalde 1mb ama 4Mb'ye kadar cıkabilir,paketim 8Mb'ye kadar adsl,fiber(ne superonline ne Ttnet burada mahallemde yok belki tuhaf olacak ama tam Anmtalya'nın merkezindeyim "Bayındır/Soguksu")
defalarca muracat ettim ama net bir gun vermiyorlar,sadece fiber calısmalar devam etmekte sonra size ulasacagız,diyorlar[/color]

Arkadaşlar Benim Net Hızı 1Kb/s Hızın da Artıyor.. :) Yakında Hız İbresi 900Kb/s (Değişken) Hızında (Normal) Olarak İndirmemi Sağlayacaktır.

Adana da Şu Anda Durumum Böyle.. Adana da Genel Hız Problemi Düzelebilir. (Not : Genel Hız Problemi Değişebilir)

Not : Sayfalarda Dolaşmam, Gezmem, Yazmam vs.. Biraz Yavaş.

Adana da Durum Düzeliyor.. 1Kb/s Hızın da Artıyor.

Adana/Çukurova

Bu Benim Görüşüm Çerçevesinde..

Edited by croteam

[quote name='pcusta_99' date='14 September 2011 - 15:10 ' timestamp='1316013055' post='1079356']
[center]Hızlarını test ekmek isteyenler bu sayfayı kullanabilir:

[code]http://212.174.2.2/[/code][/center]
[/quote]

'pcusta_99' Kardeş, Zaten Hız Testinde Başarılı Sonuç Alıyorum, ama Ne Girmede, Girdiğinde Bile, İndirmede Problem Yaşıyordum..

5 veya 6 Saat Önce Bu Problemi Yaşıyordum.. Sonra Allaha Şükür 990 Kb/s (Değişken) Hızında İndiriyor.. :DDD

Edited by croteam