Jump to content

Böcekçil Bitki Alacağım Önerileriniz ?

HighDamage
 Share

Recommended Posts

Böcekçil bir bitki olan venüs fly trap bitkisini koçtaş tan 10 tl ye satın almayı düşünüyorum bildiğim kadarıyla sadece saf su ve kendisiyle beraber gelen toprağında yaşayabiliyormuş.Bakmak için bilen abilerimden öneriler ve ipuçları bekliyorum :D

[quote name='&ULTİMATE&' date='14 October 2011 - 22:27 ' timestamp='1318620451' post='1095055']
Bence iyi bir seçim olmuş.
Özellikle yazın evde sivri sinek olmaz :)

Sen bence yinede arada bir sinek yakala ver bitkiye. :)
[/quote]

Zaten bir kara sinekle bir hafta idare edebiliyor hiç yakalayamazsa kendi ellerimle beslerim kasaptan gidip kuşbaşı alırım bir tane artık ne kadara verirse :D

[quote name='HighDamage' date='14 October 2011 - 23:04 ' timestamp='1318622645' post='1095067']
Zaten bir kara sinekle bir hafta idare edebiliyor hiç yakalayamazsa kendi ellerimle beslerim kasaptan gidip kuşbaşı alırım bir tane artık ne kadara verirse :D
[/quote]

Etin kilosu ne kadar haberin varmı? :D

Ülkemizde et fiyatları , Altınla beraber doğru orantılı artıyor.
Misal 24 ayar altın grmı 70 tl, 1kl pirzola 70 tl :)

Edited by &ULTİMATE&

Kışında beraber oturur, sohber edersiniz, dertleşirsiniz,Geçen yazı anlatırsınız
Realyman : geçen yaz nasıl geçti
Bitki: ooo süper şahene böcekler yakaladım
Realyman: Allah razı olsun senden sende olmasan, beni bu böceklerden kim kurtarırdı
Bitki: EE bu benim işim, Sen anlat nasıl geçti yaz
Raealyman: Nasıl geçsin işte. Kızlar felan, anladın sen onu
Bitki: Oh Oh hep kendine çalışıyon, Hiç bana birini bulmuyon :) :D :dribble:

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='14 October 2011 - 23:43 ' timestamp='1318625017' post='1095103']
Kışında beraber oturur, sohber edersiniz, dertleşirsiniz,Geçen yazı anlatırsınız
Realyman : geçen yaz nasıl geçti
Bitki: ooo süper şahene böcekler yakaladım
Realyman: Allah razı olsun senden sende olmasan, beni bu böceklerden kim kurtarırdı
Bitki: EE bu benim işim, Sen anlat nasıl geçti yaz
Raealyman: Nasıl geçsin işte. Kızlar felan, anladın sen onu
Bitki: Oh Oh hep kendine çalışıyon, Hiç bana birini bulmuyon :) :D :dribble:
[/quote]
Görüyon mu bizim bitki çapkın çıktı :)

Haha zaten haftada bir tane sinekle idare edebiliyor bitkiceğiz yaklayamazsa 1 tane kuşbaşı veririm ayda 4 tane yapar o da 1 lira bile etmez sanırım :D Adana da koçtaş ta sordum varmış almak isteyenler kendi şehirlerindek koçtalara sorabilir :D Ayrıca kışın evlatlık vermenize gerek yok çünkü kış uykusu gibi bi durumu var bitkinin kışın fazla hareket etmiyor ben dolaba koymayı düşünüyorum :D

Edited by HighDamage

[quote name='istanbul82' date='15 October 2011 - 18:43 ' timestamp='1318693393' post='1095570']
kokusundan haberin vardır umarım? ozellkle bocek yakaladıktan asitle öğütmeye başladıktan sonra pisko sayılabilcek bi arkadaşımdan biliyorumda evde tarantulada besliyodu kaçık..
[/quote]

Söylediğin iyi oldu kokusundan haberim yoktu :D

[quote name='_AyhaN_' date='15 October 2011 - 18:46 ' timestamp='1318693590' post='1095573']
bildigim kadar böcekleri yemıyor azotunu topraktan alıcagına böcekten alıyor dogal bişey nasıl dersenız normal bitki azotu topraktan alır bu bitki ise direk canlıdan böcekten alır et yemez yani. Bu arada yanlışım varsa düzeltin :)
[/quote]

Tamamen doğru :D

[quote name='İSTİLACI-07' date='15 October 2011 - 18:51 ' timestamp='1318693914' post='1095578']
BİTKİYİ SATAN KOÇTAŞ NASIL BAKACAĞIN KONUSUNDA DA BİLGİ VERİR ÖNCE BİTKİYİ ALDA SIRA BAKIMA KALSIN :rolleyes:
[/quote]

Yarın alacam inş :D

[quote name='temmuz' date='15 October 2011 - 19:40 ' timestamp='1318696819' post='1095600']
Bu bitkiyi beslemek tehlikeli olmazmı? Mazallah bazı bilim kurgu ve korku filmlerindeki gibi bir gece bilinmeyen bir sebeple aniden süper büyürde, dalları kolları yatak odana kadar uzanırsa ne yaparsın?
Çok tehlikeli, çoook..
[/quote]

Yok ya ne tehlikesi bitkinin gücü herhangi bir insan uzvunu koparmaya , yaralamaya , zarar vermeye yetmiyor :D Sadece böcekleri içine alıp enzimler sayesinde besininden faydalanıyor :D

[quote name='temmuz' date='15 October 2011 - 19:40 ' timestamp='1318696819' post='1095600']
Bu bitkiyi beslemek tehlikeli olmazmı? Mazallah bazı bilim kurgu ve korku filmlerindeki gibi bir gece bilinmeyen bir sebeple aniden süper büyürde, dalları kolları yatak odana kadar uzanırsa ne yaparsın?
Çok tehlikeli, çoook..
[/quote]

:)
Vaybe :D
Highdamage sen bu çiçeği al, gel seninle film çevirelim. :D

Ha birde bu küsen çiçeğin gerçek adını bilen varmı?

[quote name='&ULTİMATE&' date='15 October 2011 - 19:53 ' timestamp='1318697607' post='1095615']
:)
Vaybe :D
Highdamage sen bu çiçeği al, gel seninle film çevirelim. :D

Ha birde bu küsen çiçeğin gerçek adını bilen varmı?
[/quote]

Tamam ama katı kurallarımız var öpüşme sahnesinde oynayamayız :D

[quote name='ULUMANİTU' date='15 October 2011 - 20:26 ' timestamp='1318699591' post='1095626']
Daya piskevütü gitsin [img]http://i56.tinypic.com/15hleg5.gif[/img]
[/quote]

Ben lahmacun düşünüyodum yaaa :D