Jump to content

Eh hızlı DVD Yazıcı

BrightBlade

Recommended Posts

28190.jpg

Samsung, dünyanın en hızlı DVD yazıcısı

olan SH-S183L’yi satışa sundu. DVD'nın

hızı baş döndürdü.

Eh hızlı DVD Samsung'ta

Samsung, dünyanın en hızlı DVD yazıcısını piyasaya sürdü. SATA arayüzü kullanan SH-S183L ile 4,7 GB kapasiteli bir DVD’yi yazmak sadece 5 dakika 34 saniye alıyor.

Dünyanın en önemli elektronik cihaz üreticilerinden Samsung, kullanıcılarına zaman kazandırmaya yönelik ürünlerine bir yenisini daha ekledi. SATA arayüzü kullanan Samsung SATA DVD Writer SH-S183L 18X Super WriteMaster, dünyanın en hızlı DVD yazıcısı olarak raflardaki yerini aldı.

DVD±R’ları 18 hızlı yazabilen SH-S183L, DVD-RAM’lere 12, Double Layer ve DVD+RW’lara 8, DVD-RW’lara ise 6 hızlı yazabiliyor. Böylece SH-S183L şu an piyasada bulunan en yüksek DVD±R ve DVD-RAM yazma değerlerine ulaşıyor. SH-S183L ile LightScribe desteğine sahip medyalara istenilen resmi basmak da mümkün.

SH-S183L’nin 4,7 GB kapasiteli DVD±R’a yazma işlemi yapması sadece 5 dakika 34 saniye sürüyor. Bu da 16 hızlı standart yazıcılardan 1 dakika daha hızlı olduğu anlamına geliyor. SH-S183L, 4,7 GB kapasiteli DVD-RAM’leri yazmayı ise kontrol modunda olmadığı zaman 7 dakikadan daha kısa bir sürede tamamlıyor. Böylece kullanıcılar, 16 hızlı yazıcılara göre 5 dakikalık bir zaman tasarrufu sağlıyor.

Ayrıca, DVD yazıcı ile beraber olarak sunulan “Firmware LiveUpdate” programı ile kullanıcılar yazıcılarını sürekli olarak güncel tutabiliyor.

Öyle demeyin arakadaşlar. 3 5 tane DVD yazmak sorun değil ama 10larca DVD yazaarken sorun olabiliyor bu durum. Şöyle düşünün 10 DVDde yarım saatten fazla kazanç sağlıyor size. Blu-ray HDready çıkarttılar ama DVD'yi doğru düzgün geliştiremediler. CDlerin 52Xde yazılabildiğini düşünürsek 16X'in ne kadar yavaş olduğunu görürüz.

bende de asus ama ben zaten son hızda yazdırmıyorum cd yazarken bile en fazla 24x ile yazdırıyorum cd deki dosyaların okumasında bir problem olmasın diye....

dvd hızı artsa daha iyi olur tabi :D

Öyle demeyin arakadaşlar. 3 5 tane DVD yazmak sorun değil ama 10larca DVD yazaarken sorun olabiliyor bu durum. Şöyle düşünün 10 DVDde yarım saatten fazla kazanç sağlıyor size. Blu-ray HDready çıkarttılar ama DVD'yi doğru düzgün geliştiremediler. CDlerin 52Xde yazılabildiğini düşünürsek 16X'in ne kadar yavaş olduğunu görürüz.

x ler aynı manada değiller ki??!

Mesele cd yazarken ben 32x le yazdım geçende 4.500kb ile yazdı... 5.30 - 6 dk sürdü

Ama dvd yazarken 12x ile yazıyorum ve neredeyse 3 kat yavaş ama 14.500 - 16.000kb arası yazıyor dvd ye ve yaklaşık 7 dk sürüyor..

yani cd deki xler ile dvd deki x ler farklı çok farklı.... :)

Arkadaşlar beni yanlış anlamışsınız. CDler 52Xxxxle yazılabiliyor. Eskiden 24X CDRWler vardı kullanırdık. Yani CDler 52Xe kadar çıkartılabildi. DVDlerde çıkartılabilir. Sonuç olarak 52Xle okunabiliyor. Ben CDdeki Xle DVDdeki X'in aynı olduğunu söylemedim ki. Sadece CD gibi 52X olabilieceğini ima ettim :)

Umarım şimdi daha anlaşılır olmuştur.

Ben de tam oalrak bu farka değinecektim.

Zamanında okumuştum, 1x DVD 1,600 KB'a yakınken 1x CD 400 KB'a yakındı.

Tam net olarak söyleyemiyorum, çünkü okuyalı çok olmuştu :lol:

Bildiğim kadarıyla 1x DVD yazma hızı 9x CD yazma hızına eşit.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...