Jump to content

Iphone 4S Ve Samsung Galaxy S Iı Betona Düşerse

slkcer
 Share

Recommended Posts

Günün Videosu: iPhone 4S Ve Samsung Galaxy S II Betona Düşerse

Apple’ın en yeni telefonu iPhone 4S piyasaya çıkalı daha birkaç gün olmasına rağmen inanılmaz satış rakamları yakalamayı başardı. Öte yandan Samsung’un amiral gemisi olan Galaxy S II de Android platformlu telefonlar arasında oldukça sevildi.

Akıllı cep telefonu dünyasına yeni adım atacaklar arasından en güçlü telefonu almak isteyenlerin belki de en çok karşılaştırdığı telefonların başında iPhone 4S ve Galaxy S II geliyor. İnternette bu iki telefonun donanım, işletim sistemi, kamera, pil ömrü gibi farklı açılardan karşılaştırıldığı onlarca video bulmak mümkün. Ama bugünkü videomuzda bu tip karşılaştırmalardan biri yok.

Yüzlerce lira verip yeni bir telefon aldığınızı ve daha hevesinizi bile almadan telefonun elinizden kayıp düştüğünü hayal edin. Telefonun elinizden çıkıp yere ulaşmasına kadar geçen birkaç saniye içinde aklınıza o telefonun işlemci hızı, RAM miktarı ya da ekran çözünürlüğü gelmeyecek. O an aklınızdaki tek şey, telefonu tekrar elinize aldığınızda ne gibi bir durumla karşılaşacağınız olacaktır.

Peki piyasadaki en güçlü iki telefon olan iPhone 4S ve Samsung Galaxy S II elinizden fırlayıp beton zemine düştükten sonra ne kadar zarar görüyor? Aşağıdaki videoda izleyeceğiniz SquareTrade ekibi, bu iki telefonun 3 farklı senaryodan (bel seviyesinden beton zemine arka kapak üzerine, omuz seviyesinden beton zemine arka kapak üzerine ve yine bel seviyesinden beton zemine ekran üzerine düşme) ne kadar zararla çıktığını gözler önüne seriyor. İyi seyirler.

kaynak:
http://tukel.thgtr.com/haber/apple/gunun-videosu-iphone-4s-ve-samsung-galaxy-s-ii-betona-duserse

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=elKxgsrJFhw

videoyu eklemeyi beceremedim..buradan izleyebilirsiniz Edited by slkcer

[quote name='SyT.sN' date='18 October 2011 - 01:38 ' timestamp='1318894723' post='1096910']
[font="Tahoma"]Vllaha Galaxy S II kullanıcısı olmama ragmen inanmıyorum bu video gerçek olduğuna :D[/font]
[/quote]

benim yok ama ben inanıyorum :D

[quote name='radyofon' date='18 October 2011 - 01:41 ' timestamp='1318894903' post='1096912']
Millet kafayı yemiş. milyarlarca liralık telefonu betona atacaklarına bize versinler :rolleyes:
[/quote]

aynen misal bana doğru fırlatsınlar :D