Jump to content

Kurtlar Vadisi Terör Baþladý...

tenekecezve

Recommended Posts

Dizinin Full Youtube versiyonu

"DERDÝ OLANIN DERDÝNÝ DÝNLERÝM,DERT ÇIKARANIN BAÞINA DERT OLURUM"

Bana dizi gayet güzel göründü ve öncekinden dahada ses getirecek gibi. Öncelikle baþlangýcý çok iyiydi Elif'in mezarýnda baþlayýp iþi þehit meselesine dökmesi güzeldi. Ayrýca dizi görüntü kalitesi daha güzeldi. Eh þu býktýran reklamlar olmasa. Ayrýca bu kadar ciddi bir diziye Cem Uzan'ýn oyunculuðu çok kötü olmuþ zýrt pýrt çýkýp sinir bozuyor

Bide dizide Polatýn sürekli bakýþ atmasý komik duruyor. Deli hikmet hadi yakýþmýþ ama Eren'i eski dizide o kadar bu iþlerden uzak tutmasýna karþý burada içine almasý garip olmuþ.

Ýlk dizinin baþlangýç bölümünü düþününce bu bölüm sönük kalsada genel olarak Milliyetçik Duygularýný körükleyen gayet güzel bir dizi olacaða benziyor.

Ayrýca upload iþi ile uðraþan arkadaþlar için dipnot: Pana Film linkleri sildirmeye baþlamýþ bile upload ederken linklere alakasýz þeyler yazmanýz :unsure:

bence rol arayanlara deil arananlara deil konuya bakýn. kanayan bir yara. cogumuzun icinde nelerin gizli olduðu bilinmeden konuþtuðumuz bir olay. ben derimki yargýsýz infaz yapmayýn ama siz bilirsiniz.

pardon yanlýþ anlamýþým. ama düþüncelerinize yine katýlmýyorum. o zmn piyasada hacý dizisi varken herkesin haca gitmesi gerekmiyormuydu?

Bu diziyi hiç sevmiyorum, sevmeyeceðim de. Gençleri nasýl etkilediði ortadayken böyle düþünmem hiç mantýk dýþý bir inanç sisteminin süzgeci deðil. Dýþarýda yine birbirlerini dövmekle üstünlüklerini kanýtlamaya çalýþan, silah çeken gençleri göreceðiz. Kendilerini kabadayý sanan gençler. Bu dizi tek etken deðil ama körükleyici rol oynuyor özellikler ergenler üzerinde.

Silah çekmenin, insana þiddet uygulamamanýn, cana kýymanýn basit bir þey olduðuna dair örnek gösteren bu diziyi izlemeyeceðim sevdiklerime de izletmeyeceðim.

Dizi kesinlikle türkiyede yapýlmýþ en kaliteli dizilerdendir bundan eminim çünkü sinema filmini izledim hollywood kalitesinde idi ve beðendiðim nadir türk yapýmý filmlerdendir. ancak bu tarz dizilerin seyirci kitlesinden olduðumu düþünmüyorum.

kültürel yayýnlar okumadan Türkiyenin geçmiþi geleceði ekonomik ve sosyolojik yapýsý incelenmeden dünya yayýnlarý okunmadan ki klasikler bile okunmadan bu filmleri izleyip yorum yapan insanlar her zaman komik duruma düþeceklerdir.

kültürel yayýnlar okumadan Türkiyenin geçmiþi geleceði ekonomik ve sosyolojik yapýsý incelenmeden dünya yayýnlarý okunmadan ki klasikler bile okunmadan bu filmleri izleyip yorum yapan insanlar her zaman komik duruma düþeceklerdir.

postu açan arakadaþýmýz film hakkýndaki yorumlarýmýzý istemiþ fakat sen yaptýðýn açýklamalarla oratamý germeye çalþýosun :unsure:

aynen katýlýyorum. :unsure:

Eðer sen çocuðunu bir diziden etkilenecek þekilde yetiþtirdiysen ya o diziyi seyrettirmeyeceksin yada kendine bir göz atacaksýn. kimseye zorla bunlar seyrettirilmiyor. elinde kumanda var ister izle ister izleme. bu senaryodaki çoðu þey gerçektir. Türkiyemizin hatta dünyanýn gerçekleridir. öðrenilmesi hatta ders alýnmasý gereken o kadar çok þey var ki içinde.

Ayrýca Kurtlar Vadisi bence mafyayý kötüleyen bir film. Bakmak ile görmek arasýnda çok fark var. Eðer göremiyorsan zaten izleme. Mafya illeti yüzünden hayatýný kaybeden insanlar, ailesini kaybedenler, aile kuramayanlar, mahvolan hayatlarý seyrettim ben orada. Çevresindekilere sýrf bu alem içinde olduðu için zarar gören insanlar gördüm. ölen belkide milyonlarca insan gördüm. nasýl mafyaya özeneyim :unsure:

Mesela The Gotfather üçlemesini ele alalým. Buda bir mafya filmi. Eðer çoðu insanýn dediði gibi bu filmi izledikten sonra mafyaya özense bence mario puzo'nun kemikleri sýzlar. Çünkü film hayat dersleriyle dolu.

Ýzlediðiniz herþey için geçerlidir bu. Almak istediðiniz zaman her þeyden en güzel þeyleri çekip çýkarabilirsiniz.

Þimdiki nesil bunu saðlayamayan ebeveynlerden þikayetçi. O zaman gelecek nesil bizlerin ellerinde.

Sahip çýkalým...

sk8er_boi ve cumman a katýlýyorum ve malesef bu durumda dizide geçen bazý þeyleri bu gençler okumadýklarý ve bilmedikleri þeyleri sorgulamadan olduðu gibi aldýklarý için okul çevrelerinde vs. þiddet olaylarýna giriþiyorlar . Yazýk ki adalet kavramlarý da dizinin bu bölümünde geçen bir yerde olduðu üzere kimseye veya bir kuruma baðlý deðil kendilerine baðlý bir þey olarak sözde bir þekilde geliþiyor. :unsure:

önceki versiyonunda oyunculuk olarak çok iyi bir ekip vardý ekibin neredeyse hepsi diziden ayrýldý(öldürüldü fln)

sonuçta dizinin içerisinde tüm normal oyuncular kaldý. artý olarak bir 10 dk bakayým dedim 3. sýnýf roller izledim.

beðenmedim umarým hýzlý bir þekilde bir güzellik yaparlar ve iyi oyuncularý eklerler :unsure:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...