Jump to content

Perfect Xp Format Cd 2011 V.2

Dexter18
 Share

Recommended Posts

Alıntıdır

Herkese hayırlı bayramlar! Perfect XP Format CD 2011 V.2 biraz geç de olsa sizlerle. Bayram dolayısı ile memleketteyim sabit bir internet yok, vakit de yok. Şimdilik indirme linkleri + kısa bir anlatım ile sunum yapacağım idareten.. Birkaç güne sunumu daha ayrıntılı hazırlarım ama indirip kullanırsınız zaten. İyi günlerde kullanın şimdiden olumlu veya olumsuz yorum ve önerilerinizi beklerim.

Boot menüsü:
V3NYe.png

Tüm XP kurulum seçenekleri aynı tabanlıdır. Görsel sürümler ile klasik sürümlerin "tek farkı" görsel sürümün sistem ikonları genel olarak değiştirilmiştir, daha değişik ve renkli bir görünüm vardır direkt sistem ikonları ve bmp değişimleri ile. (Görsel paket olarak kendime göre değişiklikler uyguladığım L'Plus kullandım.)

Tüm sürümlerde ortak özellikler:
Sisteme direkt entegre edilen bileşenler:
Tüm XP'ler Windows XP SP3 Professional (Msdn Türkçe) tabanlıdır.
Tam sürümdür tabiki güncelleme de yapılabilir.
-SP3 sonrası Ekim 2011'e kadar dahil tüm güncellemeler hazır entegrelidir.
-Internet Explorer 8 güncel ve ayarlı.(anasayfa google, arama google)
-Windows Media Player 11
-Flash Player 11.0.1.152 (Internet Explorer + Diğer tarayıcılar için plugin)
-Sağ tık eklentileri. (istenmeyenler kaldırılabilir)
-Kopyalama Sepeti
-Ekstra fare ikonları.(Cursor)
-Windows 7 sistem sesleri.

Kurulumda hazır seçili gelen ve kurulan programlar:
(İstenmediği taktirde seçilmeyerek kurmazsınız)
Program Seçme/Seçmeme ekranı gelir 13.dakika ekranında programlar burada:
Oq1fy.png
Hemen her bilgisayara gereken bileşenler.. Kurmak istemezseniz bu ekran 60 saniye seçim yapmanızı bekliyor, müdahale etmezseniz hepsi seçili şekilde kurularak devam edecektir:

UIr5T.png
Aynı şekilde Driver(sürücü) entegresi de yaptım ancak hepsini değil..
Sadece Chipset(anakart), Cpu, Lan, Wlan sürücüleri var. bu sayede anakart sürücüleriniz güncellenir, internete bağlanacak sürücüler de yüklenir.. Ekran kartı ve ses kartı gibi sürücülerinizi güncel indirerek kurabilirsiniz. Driver seçim ekranı:
FKVGj.png
Yine 60 saniye bekler, istemezseniz (veya nadiren driver kurulumu çakışma/hata verirse) buradan driver kurmadan kapatabilirsiniz veya istemediklerinizi seçmeyebilirsiniz.

Bu arada kurulum ekranı da şu şekilde:
IqLXk.jpg
Yaşlı XP'yi temsil ediyor:) Ama hala en uyumlu işletim sistemi ve herkesin çok iyi sistemleri yok malum XP dünyada en çok kullanılan işletim sistemidir hala.. 2014'e kadar da öyle kalacak gibi.

Bhqq0.png

HwqCc.png

Bu sunum birkaç güne kadar değiştirilecek daha iyi ve pro. bir hale getirilecektir.
Hemen yüklemek istedim arada bayram nacizane hediyesi olsun bu, bazıları da yeni sürüm çıkaracam deyip de kandırdığımı(!) ;)üşünmesin. Linkler aşağıdadır. Multiupload ile birçok siteye gönderilmiş oldu, 2 partı istediğiniz bağlantıdan indirin zaten rar'dan çıkarınca klasör içerisinde hazır cd imajı ISO dosyası, IsoBurner(elinde cd yazma programı olmayanlar için ufak bir yazdırma programı) ve nasıl yazdıracağını bilmeyenler için bile anlatım koydum. Winrar ile boyut da biraz azaldı. Toplam 662 mb indireceksiniz. CD imajı(ISO) 696 Mb'dır 1 CD boyutundadır, tabi dvd de kullanabilirsiniz dvd daha hızlıdır.

YENİ TEK LİNK

http://dlbit.net/download/free/rlzb4nmwuixf

ŞİFRESİZ
Barış seven tarafından upload edildi...

Edited by Dexter18

• Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='semonal' date='08 November 2011 - 12:02 ' timestamp='1320746553' post='1108388']
teşekkürler başlıyorum indirmeye hayırlı bayramlar:)
[/quote]

hayırlı bayramlar
[quote name='namasteeee' date='08 November 2011 - 12:09 ' timestamp='1320746998' post='1108393']
Teşekkür butonunun yanında "İyi bayramlar butonu" bulunmadığından buradan İyi bayramlar demek istedim ayrıca teşekkür ederim dostum...
[/quote]
önemli değil hayırlı bayramlar

Kardeşim öncelikle emeğin için ve paylaşımın için teşekürler..Şuan yapacağım yorumlar sadece kendi düşüncem sakın kimse yanlış anlamasın.Bu sistem bence hiç olmamış.Açıklama da yapayım.Daha önce pc me 100 defa format atmışımdır hiçbirinde driver tanıtırken zorlanmamıştım.Senin sistemi kurdum driverler'in hemen hemen hepsi sorunlu kuruldu detayları geçelim.Sonra hızlı başlat pc her açılışta deaktif oluyor.Perfonrmans olarakta hızlı ve stabil diyemeyeceğim.Yinede teşekürler... Şahsi Fikrimdir !!!

arkadaşım acaba bu bir kaç günden kasıt nedir yani tam sürümü çıkıcaksa onu bekleyelim çünkü barıs_seven in yaptığı bütün çalışmalarını indirdim ve indirdiğim yerlerde çok fazla yorum yapılır ve çok az olumsuz msj gelirdi burada yorumlar pek iç açıcı değil herhalde aciliyete falan geldi arkadaşım nette bulup bizimle paylaşmış ama yinede ben barıs_seven in kendi profiliyle açtığı konuyu bekliyeceğim arkadaşım şahsi fikrim saygılar

[quote name='beyantt' date='20 November 2011 - 20:14 ' timestamp='1321820068' post='1115375']
Teşekkür ederim.. VMware Workstation de kurmaya çalıştığımda serial istiyor ne yapmalıyım seri al var ise alabilirmiyim.
[/quote]

V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J

bunu kullanabilirsiniz ben de şu anda kuruyorum wmvare de deneyip sonra laptopuma kuracağım.

[quote name='ulashoca41' date='23 November 2011 - 14:02 ' timestamp='1322056947' post='1117031']
dostum bunun içine msn ve antivirüs yazılımıda koyabilir miyiz format sırasında kendi kursun
[/quote]

Forumda birçok konu var c-ronaldo arkadaşımızın hazırladıgı bir sunum vardı biraz araştırırsan xp modifiye etme felan diye mutlaka bulursun.

http://www.tnctr.com/topic/47812-katylymsyz-kurulum-hakkynda-bilgi-ve-anlatymlar/

Edited by muan

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...