Jump to content

Asosyal Olup Olmadığınızı Test Edin

Secret.One
 Share

Recommended Posts

Belki farketmediniz ama toplulukta bulunmaktan son derece rahatsız ve bu yüzden de işlerinizi ya da özel hayatınızı bir türlü yoluna koyamıyor olabilirsiniz.Şöyle bir bakalım:
1-En son ne zaman arkadaş ortamına girdiniz?
a. 2 ay önce
b. 1 ay olmamıştır

2-Birlikte olduğunuz insan sizi arkadaşlarıyla tanıştırmak istiyor:
a. Hayatta gitmem
b. Tanışalım bakalım

3-Evde yalnızken kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
a. Son derece rahat
b. Etrafta insan olmayınca tedirginimdir

4-Bir ev partisine davet edildiniz ve gitmek zorundasınız:
a. Elimden geldiğince geç giderim
b. İyi olur valla

5-Çalışma ortamınızın nasıl olmasını tercih edersiniz?
a. Mümkünse paravanla bölünmüş ve kimseyi göremeyeceğim şekilde
b. İnsanlara yakın.Bilgi alışverişi yapabileceğim şekilde

SONUÇ:
Eğer verdiğiniz cevaplarda “a” şıkkı daha fazlaysa tamamıyla asosyal olmasanızda topluluk içinde huzursuz olduğunuz gerçek.

Not : Konuyu Yanlış Yere Açtıysam Özür Dilerim Lütfen Taşıyın ...

Alayi b oldu ben ne yapayim :)
Kabugunuzdan siyrilin. Biraz sosyal olun gezin dolasin yas geciyor bu gunleri ararsiniz..:)

Edited by korkusuz_korkak

[b]Verdikleri sözlere pek itaat etmez asosyal insan… Yanlış anlaşılmasın yalancı değildirler, sadece asosyaller.
“Gelirim” denir o an için, düşüncenin özünde de gitmek vardır ama gece olur, yatakta kendisiyle başbaşa kalan
asosyal kararını tekrar tekrar gözden geçirir. Genelde verilen karar “Ne işim var benim orda yaa, açarım TV’mi,
otururum internetimin başına ohh mis gibi” şeklinde olur. Sonuç olarsak asosyal hep evdedir…
Asosyal sinemada…

Utana sıkıla bilet gişesine gider. “Falan filme 1 bilet istiyorum” der. Gişedeki kız koltuk planını ekranda göstererek sorar:
“Nerde izlemek istersiniz…?” Her zamanki gibi en ön sıra bomboştur… Millet manyak mı perdenin tam önünde izlesin…
Asosyal parmağıyla en ön sıranın köşesindeki koltuğu işaret eder. Maksat dikkat çekmemek…
Asosyal okulda…

Bir asosyal yüz alacağını bilse bile tahtaya kalkıp soru çözmez ya da sözlüye kalkıp sorulan sorulara cevap vermez…
Konuyu çok iyi bilse bile içindeki tedirginlik, diğerlerinin onun hakkında düşünecekleri oraya kalkmasına engel olur…
Asosyal ve minibüs yolculuğu…

Minibüste genellikle en arka yada arkaya yakın bir bölüm seçerler… Nedeni basit: Para alışverişi.
Zaten bulunduğu ortamdaki diğer insanlarla dip dibe durmanın sıkıntısını yaşayan asosyal birde
minibüse yeni binenler ile şöför arasındaki para trafiğine alet olursa, o yol bitmez, çekilmez…
Bununla da bitmez asosyalin minibüs yolculuğunda rastladığı zorluklar: ineceği yere yaklaşmasına
rağmen o üç kelimenin asosyalden önce söylenmemesi. Genelde işini bilenler şayet ineceği yere yakın
bir yerlerde minibüs durarsa, orada iner ve eve kadar yürürler..
Asosyallerin kıyafetleri…

Asosyaller hep aynı şeyleri, yıkamaya üşendiklerinden dolayı giymezler. Bunun asıl nedeni giyisi
reyonundaki görevlinin “Size de çok yakıştı, sanki bunu sizin için üretmişler, ben olsam kesin alırım”
gibi sözlerine karşı “Beğenmedim, almayacağım” diyememeleri ve bu sebepten dolayı alışverişe çok
zorunlu kaldıklarında çıkmalarıdır…
Asosyal ve ara sokaklar..

Nerede bir kestirme, nerede unutulmuş bir yol varsa hepsini bilir asosyal. Çünkü o daima tek olmayı,
gözükmemeyi sever. Gideceği yer neresi olursa olsun, onun daima girecek bir ara sokağı vardır.
Bu yüzdendir ki telefonu yada parası gasp edilenler, vücüdunun bir bölümüne bıçak sokulanlar çoğunlukla asosyallerdir…
Asosyal ve gece…

Geceyi sever onlar… Yıldızları izlemeyi yada mehtaba karşı sabahlamayı sevdiklerinden değil.
Karanlık olduğu için, onları saklayan bir örtü olduğu için severler geceyi. Hem geceler ıssız da olur.
Bir taşla iki kuş misali; dilediklerince gezerler geceleri. Ne onları izleyen gözler vardır ne de o dehşet
verici kalabalık…
Asosyal ve çalan telefon…

Evde yalnız kalmak kadar güzeli varmıdır asosyal için? Ama bu güzelliği bir anda bozar çalan bir telefon.
Telefonu açacak kimse yoktur evde ondan başka… Hele de arayan kişi özel numara ise korkusu kat kat artar.
“Alo” demek kadar korkutucu birşey daha yoktur dünyada…
Asosyal tatilde…

Deniz, kum, sahil gibi tanımlara kesinlikle uzaktan bakmakla yetinirler… Mayo yada benzeri şeyler giyerek
denize girmek, kumsalda güneşlenmek hele hele de bunu o kalabalıkta yapmak… İleride bir ada satın alındığında
belki gerçekleşebilecek olan bir rüyadır…[/b]

[quote name='Legion' date='02 December 2011 - 23:25 ' timestamp='1322861144' post='1123027']
Konuyu hiç okumadan bu sitenin asosyal üyesini abdullahTR ilan ediyorum.İyi akşamlar,dağılın,sevgiler.
[/quote]

hayır sosyal bir insanım ben :D pc oynarım futbol oynarım sinemaya giderim okula giderim işe giderim her türlü faaliyete katılırım cok asosyalmişim be haberimiz yok [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/shifty.gif[/img]

[b]Bence bunun için teste gerek yok.Bana asosyal'in kavramı sosyal yani akış içinde bi hayatı olmayan insan demektir ki kelime anlamıda bu olmalı.Şahsen asosyallerin kralıyımdır herhalde :D Evden dışarı sadece bakkala giderim okul desen acıkdan okuyorum :D Yani fatih'den taksim'e gidiceksem 2 kere nereye gittiğine bakarım :D[/b]