Jump to content

Ders Çalışma Konusunda Taktik Verin

by_ibrahim27
 Share

Recommended Posts

selamın aleyküm tnctr ailesi benim ders çalışmada büyük sorunum var size özetle egitim geçmişimi vereyim siz bana yol gösterin

5.sınıf Taktir
6.sınıf Teşekkür - onur belgesi
7.sınıf Taktir
8.sınıf Teşekkür
9.sınıf Teşekkürle biter ve ızdırap başlar
10.sınıfı sayısal bölümü (1 yıl tekrar oldum)
10. sınıf tekrarı zayıfsız geçiltim ve şuan 11.sınıf sayısaldayım ilk dönem 4 zayıf var ve bunların hepsi sayısal dersler.

bilgisayara çok zaman harcıyorum sebebi bumu hiç bi sosyal etkinligim felan yok seneye üniversite sınavım var ve bilgisayar mühendisligi istiyorum bunun için nasıl bi çalışma yapmam gerek ne önerirsiniz

Yardım ederseniz sevinirim :)

[quote name='essat' date='21 January 2012 - 10:32 ' timestamp='1327141968' post='1143772']
sen beni anlatıyon:) yalnıız ben 10. sınıfım hiç tekrar yapmadım ve 3 zayıfım var cog. biy. geo.
[/quote]

bi çözüm bulmak gerek okumayana ne kız veriyorlar nede iş :(

Okumayana hiçbir şey yok. Bunu bil ilk önce. İkinci olarak ben son sınıfım, geçen seneden çalışmaya başlamadığım için çok üzülüyorum. Öyle bir kaç test kitabı bitirmekle bu işler olmaz. Önce iradeni yenmelisin. Sonra bilgisayarı kapat. Kalk ve ders çalış. İnan şimdi önemsemediğin dersler ileride öğrenmen gereken dersler olarak tekrar dönecek. Yani o yada bu şekilde öğrenmek zorundasın. Kaçarı yok. Kuzenim lise mezunu diye kız vermiyorlar. Ve şunu unutma şuan rakiplerin ders çalışıyor, ve seneye rakibin daha da artacak bu yıl kazanamayanlar tekrar deneyecek v.s v.s
uzun lafın kısası hayatın bu siteden, bilgisayardan, internetten, oyunlardan daha önemli. emin ol daha önemli. eğer biraz aklını başına alıp düşünürsen ne kadar kritik bi noktada durduğunu farkedeceksin. Benim önerim,
eğer durumun varsa dershaneye git ve eğer gidersen de hakkını vermelisin. eğer yoksa şimdi bu yıl dur, git test kitapları al çözmeye başla bol bol romanlar oku. emin ol bunlar bilgisayardan daha önemli şeyler.
okulu önemse çünkü ordaki öğreneceklerin ileride tekrar karşına çıkacak.
kardeşim aklını başına al bak pişman olma çok kişiden nasihat duyarsın bunlar bi halta yaramaz seni sinir etmekten başka. sana tek yarayan aklınla düşünmek olacak, egonla düşünmek değil. hiç kolay değil biliyorum ama rakiplerin şuan bunları yapıyor. seni geçtiler..

[quote name='Ot7oMaN' date='21 January 2012 - 14:29 ' timestamp='1327148995' post='1143823']
Interneti kes Bilgisayarı kapat canın sıkılacaktır televizyon yerine kitaplara yönel ben böyle yapmadım ama olsun siz yapın :)
[/quote]

Her zamanki gibi lafın çok doğru abi.

Bende sayısalcıyım 3.sınıf.Aslında bende derslerime gereken önemi vermiyorum.Haylazlık hep :D Pc kapat ve tekrar et gelince işlenileni ve konuyla alakalı test çöz derken akşam oluyor zaten :) Kısaca Pc yerine dersleri koymak lazım ;)

* istanbul, özellikle avrupa yakasında ise saat 06:00 - 06:30 arası (3 gün yeter) çık dışarı (hele bu soğuk günlerde)
ve el arabalı belediye temizlik çalışanlarıyla 30 dakika takıl.(helal lokmanın derdinde olan o kişilere sözüm yok maksat kardeşe ibret.

- bu çalışanları izleki (okumaz isen) sabahın o saatinde bu ve bunun gibi zahmetli işin seni beklediğini gör hemde ömür boyu 30 dak.
değil

* baba - (çalışıyor ise annenin)/nın iş yerine 1er gün git

- anne ve/veya babanı iş yerinde görki senin için nasıl durumlara katlanıyorlar (okumaz isen) vicdanını sızlat ve keyfi şeyleri
sınırlandır. bitir diyen yok.

* bir bankaya banka müdürünü 30 dakika veya vergi dairesinde müdürü 30 dakika izle

- bu mevkide insanları görki ilk örnek yerini saat 9:30 da iş başı yapabileceğin, c.tesi ve pazar gününün sana kalacağı, sosyal
haklarının sonuna kadar olduğu, iş koşullarının gayet güzel olduğu hatta duruma göre senin ayarlaya bileceğin konumda olabileceğin,
eğer okur isen anne/baban "oğlum mühendis" sözünü iftaharla söylete bileceğin fırsat var iken

"yukarda yazmışsın takdir-teşekkür diye o zaman bunları düşün ve önce kendine anne/babana karşı sorumlu ol ve oku!"

ilkokulda kimin dersleri kötüki zaten (:
4. ve 5. Sınıfta tüm dönemleri Teşekkür Belgeleriyle Süslemiştim (:
taaki :( Lise'ye Geçene Kadar (: Herşey Orda Karardı (:
Lise 1 : 7 Zayıf Kalmadım Geçtim (:
Lise 2 : 9 Zayıf Yine Kalmadım (:
Lise 3 : 3 Zayıf Okuldan Mezun Oldum Ama Alttan Dersler vardı Tabiki

arkadaşım taktir reşekkür bunlar boş ünüversite sınavında kimse takdirin varmış sen geç demez

benim okul mceramı anlatayım ne demek istediğimi analarsın

1-2-3. sınıf canavar (hocalar okuma yazma bilen adamı 3 kadar hatta 5 kadar iteklerler)
4-5 takdir tamamı
orta 1 (anadolu lisesi) 5 zayıf
orta 2 4 zayıf
orta 3 temiz

lise 1 5 zayıf (tekrardan sonra ) yaz donemi açılan sınavla tek dersi yırttım yani gidişat kötü
lise 2 temiz (taktir teşekkür zayıf yok yani)
lise 3 temiz

üniversite edebiyat bölümü
1 batık
2 çıkık
3 toparlama evresi
4 bekliyorum sonucunu toparladık gibi ama uzatada bilirim

yani takdiri teşekkürü falan bırak
kazanmak istiyorsan konu anlatımlı kitapları hiç bırakma

Edited by tutuklu8

bende sayısalcıyım eğer bu derslerin zayıfsa eşit ağırlığa geç... benim tüm sayısal derlerim Allah şükür 4 ve üstü ha edebiyat, felsefe, 2 ben ygs ve lys hazırlanıyorum benim için önemli olan budur sende böyle yap....

bak sana gerçek yaşanmış bir hikaye anlatim ders al:
zengin bir semtte adana da traş oluyorum ,2 doktor 1 öğretmen ve bir esnaf var ama hepsi arkadaş
esnaf şöyle anlatıyor ;
üniversite okuyoruz arkadaşlarla sürekli geziyor eğleniyoruz ama sınav sonuçlarından hepsi iyi not alıyor ben hep zayıf çekiyorum diyor.birgün bu niye böyle oluyor diye sordum
--oğlum biz ders çalışıp sonra planladığımız saatte dışarı çıkıyoruz ,yoksa sen çalışmadanmı çıkıyon dediler ,bende bir şimşek çaktı,onalrın kimi doktor kimi mühendis oldu banaysa okulun kapısı göründü
diyor.bu gerçek bir hayat hikayesidir umarım ders çıkarırsın gerçi kısaca anlattım

Edited by MostWanted

Değerli öğrenciler öncelikle nasıl ders çalışmalıyız sorusundan çok niçin ders çalışmalıyız sorusunu kendimize sormamız daha güzel olacaktır.
İster okula yeni başlamış olsun isterse üniversiteye hazırlanıyor olsun bütün öğrenciler bu soruların cevabını bulması gerekir.’’Niçin ders çalışmalıyım? Hedefim ne? Hedefimi gerçekleştirmek için neler yapmalıyım?’’ bu soruların cevabını bulan öğrencilerin tembellik yapması mümkün değildir.Bu nedenle sizin öncelikli olarak bir hedef belirlemesi gerekir.
Yıllar önce Trabzon’un Çaykara ilçesinin bir köyünde bir çocuk vardı. Büyüdüğündeki en büyük hedefi şuydu: Doya doya kavurma yiyebilmek!
Çünkü ailesi çok fakirdi.Dar gelirli oluşlarından dolayı zaten okula zor şartlarda gidebiliyordu.Liseyi bitirirse bile artık ailesinin onu üniversiteye gönderecek gücü yoktu.Babasının ödenmemiş bir sürü borcu vardı.Bir gün eve gelen postacıyı icra memuru zannedip evlerinde kalan son malları da götüreceklerini düşünür.Sonra onun posta memuru olduğunu anlar..Posta memurunun zarfından üniversite sınav sonucu çıkar.Kağıda bakar üniversite sınavını kazanmış.Hem de Türkiye birincisi olarak !
Üniversiteyi burslu olarak okur.Üniversiteyi bitirince Amerika’ya davet edilir..Yıllarca Amerika da kaldıktan sonra Türkiye’ye döner .Devletin değişik kademelerinde görevler yapar.Hala onun adı anıldığında insanlar saygı duyar.Çok zeki ve çalışkan bir insan olduğu söylenir.Trafik kazasında hayatını kaybetmesiydi ülke için çok şeyler yapabilirdi denir.
Küçüklüğünde sadece doya doya kavurma yemeye yetecek kadar bir paraya kavuşmak isteyen Adnan Kahveci büyüdüğünde bir ülkenin maliye bakanı olacak kadar büyük paralara hükmedebiliyor.Ne sayesinde? Çok çalışmak..Adnan Kahveci’ nin çalışmak için yeterince nedeni vardı ve niçin çalışması gerektiğini biliyordu.
Arkadaşlar bu hikayeden çıkaracağımız sonuç öncelikli olarak kendimize ulaşılabilir bir hedef belirlemeliyiz ve bu hedefe ulaşmak için çaba göstermeliyiz. Ders çalışmaya başlamadan önce ilk olarak hedef belirlemeliyiz.
İkinci olarak başarıya inanmak gerekmektedir.
Kişinin önündeki en büyük engel yine kişinin kendisidir.O işle ilgili olumsuz düşünceler ve başaramama korkusu aşılması ve geçilmesi en zor olan engeldir.
Bir kişi şunu yada bunu başaramayacağına inandığı sürece bunları yapmamaya kararlı demektir.Sonuçta başarılı olması imkansızdır.

yazının devamı.. http://www.ozelegitimsitesi.com/genel-egtim-dokuman/verimli-ders-calisma-yontemleri.html
şahsen ben böyle değildim ve şuan ders çalışmadığım için çok pişmanım.. inş. sende pişman olmazsın