Jump to content

Neden Windows 7 Ultimate?

ghostly
 Share

Recommended Posts

Araba alır gibi herşey full olsun düşüncesiyle gidenlerdendim. Xp den direk Win7 ultimateye geçtim 1 hafta dayanabildim. Dosya açmak en az 1 dk, disklerim doluydu mesela D, E disklerine girmek imkansız olmuştu. XP ye geri dönmüştümki bi ara can sıkıntısından home basic deneyeyim dedim. Fevkaldenin fevkinde xp den daha rahat şuan bilgisayarım. Şöyle 4-5 çekirdekli 8-10 gb ram li pc bulmadıkça daha ultimate kurmayı düşünmüyorum :)

ultimatede normal kullanıcılar için gereksiz programlar var

-greksiz ve bilgisayarın geç açılmasını sağlayan ağ özellikleri
-ev kullanıcıları gereksiz bit loker
-ev kullanıcılarının ismini bilmedikleri ama benim çok işime yarayan gpedit.msc gibi bilgisayar görsel yönetim konsolları
-xp de professional en üst sürümdü windoes 7 dede fakat xp zamanında ultimate yerine windows 2003 kullanılıyordu şuan xp professionalın yerini tutacak ürün 7 professionaldır yada enterprizedir

[quote name='TugruL' date='15 February 2012 - 17:10 ' timestamp='1329318622' post='1155329']
Araba alır gibi herşey full olsun düşüncesiyle gidenlerdendim. Xp den direk Win7 ultimateye geçtim 1 hafta dayanabildim. Dosya açmak en az 1 dk, disklerim doluydu mesela D, E disklerine girmek imkansız olmuştu. XP ye geri dönmüştümki bi ara can sıkıntısından home basic deneyeyim dedim. Fevkaldenin fevkinde xp den daha rahat şuan bilgisayarım. Şöyle 4-5 çekirdekli 8-10 gb ram li pc bulmadıkça daha ultimate kurmayı düşünmüyorum :)
[/quote]
Aynı düşüncedeyim Home Basic vazgeçilmezim.

[quote name='tutuklu8' date='15 February 2012 - 17:23 ' timestamp='1329319430' post='1155332']
ultimatede normal kullanıcılar için gereksiz programlar var

-greksiz ve bilgisayarın geç açılmasını sağlayan ağ özellikleri
-ev kullanıcıları gereksiz bit loker
-ev kullanıcılarının ismini bilmedikleri ama benim çok işime yarayan gpedit.msc gibi bilgisayar görsel yönetim konsolları
-xp de professional en üst sürümdü windoes 7 dede fakat xp zamanında ultimate yerine windows 2003 kullanılıyordu şuan xp professionalın yerini tutacak ürün 7 professionaldır yada enterprizedir
[/quote]
enterprise yükledim ama doğrulama ( etkinleştirme olayı çok zor. He yaptım bi loaderle ama bu defa cok cok yavaşladı pc )
ertesi sabah tekrar ultimateye döndüm. şimdi pro ya geçsem dahamı hızlanır pc ?

vista ultimate x64 kullanın ben 2 aydır kullanıyorum.windows 7 ultimate 64 ten sonra kurdum mükemmel ötesi hıza ve performasa sahip oldum.vistanın cansıkan bir kaç özelliği var onları devredışı bıraktım ve vista ultimate 64 ile yola devam.;)

[quote name='ayhankorkmaz' date='15 February 2012 - 18:04 ' timestamp='1329321842' post='1155351']
enterprise yükledim ama doğrulama ( etkinleştirme olayı çok zor. He yaptım bi loaderle ama bu defa cok cok yavaşladı pc )
ertesi sabah tekrar ultimateye döndüm. şimdi pro ya geçsem dahamı hızlanır pc ?
[/quote]
hiç süphen olmasın ev kullanıcıları kesinlikle home premiumdan vaz geçmemeli
ekraan katınız işlemciniz kötü ise home basic en hızlı olandır

[quote name='tutuklu8' date='15 February 2012 - 18:30 ' timestamp='1329323433' post='1155358']
hiç süphen olmasın ev kullanıcıları kesinlikle home premiumdan vaz geçmemeli
ekraan katınız işlemciniz kötü ise home basic en hızlı olandır
[/quote]

ama hep ultimate var...home premium varmıdırki indirsek....siteye baktım hep ultimate......vala dün format atmıstım benimki bile acılısta 7 ultimate yazıyo.....bilseydim home premium elde ednmeye calışırdım....neyse bakalım....aklaımızda olsun en azından =)))bilmemek değil öğrenmemk ayıpmıs=)

[quote name='yusufcuq' date='15 February 2012 - 13:50 ' timestamp='1329313845' post='1155288']
ultimate en iyi olanı hem rami az megul etmesi daha çok kullandıgın programların çabuk açılmasını sağlayan bir özeli ultik ne kadar XP taraftarı olsamda ARTIk 7 ultimate
[/quote]
Ultimate sürümü ram az mi meşgul ediyor?Ne diyeyim oda güzelmiş...