Jump to content

Bu Sistemin Hangi Parçasını Değiştirmeliyim ?

kurt0619
 Share

Recommended Posts

Anakart ve ramini değiştirirsen güzel olur.

Anakart olarak ucuz yollu ecs g41t m9 110tlye
Ram olarak ta 4 gb tek parça 1333mhz pqi marka ddr3 ram alirsan 50 tlye

Tadından yenmez.
Ben öyle yaptım su anda windows 7 64 bit yüklü
Hic kasma yok şahane çalışıyor.
Çıkan parçalarida satarsan mesela anakarti 50 tlye ramide 15 tlye bu sana toplamda 95tlye mal olur çünkü bern öyle yaptım. :)

[quote name='&ULTİMATE&' date='19 February 2012 - 09:01 ' timestamp='1329642080' post='1157198']
Anakart ve ramini değiştirirsen güzel olur.

Anakart olarak ucuz yollu ecs g41t m9 110tlye
Ram olarak ta 4 gb tek parça 1333mhz pqi marka ddr3 ram alirsan 50 tlye

Tadından yenmez.
Ben öyle yaptım su anda windows 7 64 bit yüklü
Hic kasma yok şahane çalışıyor.
Çıkan parçalarida satarsan mesela anakarti 50 tlye ramide 15 tlye bu sana toplamda 95tlye mal olur çünkü bern öyle yaptım. :)
[/quote]

Teşekkür Ederim. Ama Ekran Kartınıda değiştirmem gerekmez mi ?

İşlemciyi para döktüğüne deycek kadar üst modelini alamıcağından değiştirmene gerek yok..
Ramleri 4 GB'a çıkarabilirsin..
Ekran kartıda, orta seviye bir ekran kartı ile güncellene bilir..

Ekran kartı olrak bütçeni fazla zorlamadan işlemcinin elverdiği oyunları sorunsuz oynayabilceğin bi ekran kartı..
http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-eah5670di1gd3-hd5670-gddr3-1gb-128bit-ati-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=52898

[quote name='kurt0619' date='19 February 2012 - 11:04 ' timestamp='1329642282' post='1157200']
Teşekkür Ederim. Ama Ekran Kartınıda değiştirmem gerekmez mi ?
[/quote]
Hayır bence ekran kartın güzel. Ancak oyun sorununu hemen herkes ekran kartına bağlıyor. Bence yanlış düşünülüyor.
Çünkü anakartta bir o kadar önemli. Benim ekran kartı 64 bitti ve 512 mb nvidiaydi. Bende oyun lari çalışıtiramiyordum. Devamlı mavi ekran hatası alıyordum. Megersem anakart uzerindeki kondonsatörler sişme yapmış.
Sorun ondanmis. Bende hemen anakarti değiştirdim. Ve 4 gbta ram aldım. Simdi herşey yolunda.
Kardeşim sen pcnin hızının artmasını ve stabil çalıştırmayı düşünüyorsan ve bunu en ucuz nasıl yapabilirim diyorsan benim yol en uygun yol.
Kolay gelsin.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='19 February 2012 - 13:37 ' timestamp='1329658633' post='1157327']
Hayır bence ekran kartın güzel. Ancak oyun sorununu hemen herkes ekran kartına bağlıyor. Bence yanlış düşünülüyor.
Çünkü anakartta bir o kadar önemli. Benim ekran kartı 64 bitti ve 512 mb nvidiaydi. Bende oyun lari çalışıtiramiyordum. Devamlı mavi ekran hatası alıyordum. Megersem anakart uzerindeki kondonsatörler sişme yapmış.
Sorun ondanmis. Bende hemen anakarti değiştirdim. Ve 4 gbta ram aldım. Simdi herşey yolunda.
Kardeşim sen pcnin hızının artmasını ve stabil çalıştırmayı düşünüyorsan ve bunu en ucuz nasıl yapabilirim diyorsan benim yol en uygun yol.
Kolay gelsin.
[/quote]
Evet. herkez ekran kartına bağlıyor aslında ilk yazdığında anakartla ne alakası var diye düşünmedi değilim. haklısın bencede

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1329658977__screenhunter_1.jpg[/img]

Aynı işlemciyi bende kullanıyorum, ekran kartımız aynı sayılır , anakarta bişey diyemem tabi.
anakartın ov destekliyorsa işlemciye overlock yap. ben 200 mhz olan değeri 260 a çıkardım . bayada farketti
buda demek oluyorki ramini yükselttinmi idare eder seni

[quote name='ayhankorkmaz' date='19 February 2012 - 13:46 ' timestamp='1329659189' post='1157333']
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1329658977__screenhunter_1.jpg[/img]

Aynı işlemciyi bende kullanıyorum, ekran kartımız aynı sayılır , anakarta bişey diyemem tabi.
anakartın ov destekliyorsa işlemciye overlock yap. ben 200 mhz olan değeri 260 a çıkardım . bayada farketti
buda demek oluyorki ramini yükselttinmi idare eder seni
[/quote]
Evet. Haklısın.

Eger anakartin biraz eskiyse. Yani uzun süredir kullanmakta isen;
Anakartinin üzerindeki kondonsatörlere bir bak. Eğer sişme varsa onları 10 tl gibi bir fiyata değiştirtebilirsiniz.
Bu kondansatörler siştiğinde mavi ekran hatası vakaları artar. Ve sistemde anlam veremedigin kasmalar yaşanır. Mesela ortada hiçbir şey yokken pcnin donmasi gibi.
Kondansatörler şu şekildedir ve iri dururlar. Onları gözle muane edebilirsin. Genellikle ortadan bir hafif sisme gözlenir.
Genellikle işlemci ve çevresinde konumlandırılmıştır.
ogrensek.com/wp-content/uploads/2011/08/kondansator-.jpg

Edited by &ULTİMATE&

• 4 hafta sonra ...

[quote name='kurt0619' date='19 February 2012 - 10:52 ' timestamp='1329641558' post='1157194']
[color="#FF0000"][i][b]Arkadaşlar Sistem Bu Sizce Hangi Parçasını Değiştirmeliyim. Oyun Sıkıntısı Çok Çekiyorum Yeni Oyunları Açamıyorum... [/b][/i][/color]

[center][img]http://c1202.hizliresim.com/u/m/2uz91.jpg[/img][/center]
[/quote]
ustalar bu resimdeki gibi sistem bilgilerini ayrıntılı gösteren programın adı ne yada pc içinden bir yerdenmi bakılıyor?

[quote name='hudu' date='15 March 2012 - 18:35 ' timestamp='1331829316' post='1170096']
ustalar bu resimdeki gibi sistem bilgilerini ayrıntılı gösteren programın adı ne yada pc içinden bir yerdenmi bakılıyor?
[/quote]

Program adı : Speccy

• 2 hafta sonra ...

Ram ini sat ve en az 2 gb ddr2 800 mhz ram al ekran kartı olarak o sisteme 9800 tavsiye ederim.

3 gb ram in 9800 ekran kartın olsun GTA4 dahi güncel oyunları oynamazsan gel yüzüme tükür :)

Piyasa da 2. eli cok ddr2 ve 9800 ekran kartlarının . . .