Jump to content

Format Sorunu (Windows Xp)

barikat_diss
 Share

Recommended Posts

[center][b][font="'Comic Sans MS"]Arkadaşlar Yeni Kasa Aldım[/font][/b][/center][center][b][font="'Comic Sans MS"]Exper Markalı[/font][/b][/center][center][b][font="'Comic Sans MS"]Windows 7 için Format Atabiliyorum ama Windows XP CD/DVD Taktımda Hiçbirşey Olmamış gibi Normal Açılıyor Bilgisayar[/font][/b][/center][center][b][font="'Comic Sans MS"]
[/font][/b][/center]
[center][b][font="'Comic Sans MS"]Bir Ara Modemde Benzer Bir Sorun Vardı[/font][/b][/center][b][center][b][font="'Comic Sans MS"]Bana Göre Sorun :D[/font][/b][/center][/b][center][b][font="'Comic Sans MS"]@ttnet[/font][/b][/center][center][b][font="'Comic Sans MS"]Uzantısını Değiştirmeme İzin Vermiyordu[/font][/b][/center][center][b][font="'Comic Sans MS"]
[/font][/b][/center][center][b][font="'Comic Sans MS"]Acaba Benzer Sorunlamı Karşı Karşıyayım ? [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/blink.gif[/img][/font][/b][/center]

biostan ayarlamak için servise mi götürsün ??? . bios ayarlarına girip başlangıcı cd dvd yaptın ama sadece w7 kuruyor doğru anladım galiba ?. ama xp de sorun olabiliyor format atarken sana usb den boot edip xp yi öyle kurmanı öneririm sıfır hata WinSetup adlı program iyidir veya Novicorp WinToFlash 0.7.0026

[quote name='YnsDR' date='22 February 2012 - 11:09 ' timestamp='1329908954' post='1158861']
biostan ayarlamak için servise mi götürsün ??? . bios ayarlarına girip başlangıcı cd dvd yaptın ama sadece w7 kuruyor doğru anladım galiba ?. ama xp de sorun olabiliyor format atarken sana usb den boot edip xp yi öyle kurmanı öneririm sıfır hata WinSetup adlı program iyidir veya Novicorp WinToFlash 0.7.0026
[/quote]

[center][b][font="Comic Sans MS"]Zaman Ayırdığın için Çok Sağol[/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"]Başlangıcı CD/DVD Yaptım ve Sadece Win7 Kuruyor[/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"]Denenmiş CD ile Kendi Bilgisayarıma Kurmayı Denediğimde CDyi Görmüyor[/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"]Galiba Modemdeki gibi Sorunum Var :([/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"]===============================================================[/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"]USBdende Sadece Win7 Kuruyor :D[/font][/b][/center]

Edited by barikat_diss

Dostum senin bilgisayarında BIOS ayaları şu an şu şekilde

1st Boot Device : Hard Disk
2nd Boot Device : CD-ROM

Windows 7 yi kurabildin çünkü bilgisayar hdd'den açmak istediğinde boot edeceği birşey yoktu. O yüzden CD-ROM denedi ve orada gördükü boot edilecek birşey var. Sen kurulumu yaptın. Artık hard diskinin içinde boot edilebilir bir işletim sistemi var. O yüzden şu anda bilgisayar direk HDD 'den boot ediyor.

Yapman gerekense şudur. BIOS ayarlarına girip boot ayarlarının oldugu yeri bularak ilk sıraya CD-ROM olarak değiştirmen gerekir. Ondan sonra tak XP cd sini göreceksin ki bu sefer ilk onu boot edecek ve kurulum yapabileceksin bu sefer. Eğer sorun yaşarsan tekrar yardımcı olmaya calısırım.

[quote name='bilalozkan7' date='22 February 2012 - 12:01 ' timestamp='1329912119' post='1158872']
Dostum senin bilgisayarında BIOS ayaları şu an şu şekilde

1st Boot Device : Hard Disk
2nd Boot Device : CD-ROM

Windows 7 yi kurabildin çünkü bilgisayar hdd'den açmak istediğinde boot edeceği birşey yoktu. O yüzden CD-ROM denedi ve orada gördükü boot edilecek birşey var. Sen kurulumu yaptın. Artık hard diskinin içinde boot edilebilir bir işletim sistemi var. O yüzden şu anda bilgisayar direk HDD 'den boot ediyor.

Yapman gerekense şudur. BIOS ayarlarına girip boot ayarlarının oldugu yeri bularak ilk sıraya CD-ROM olarak değiştirmen gerekir. Ondan sonra tak XP cd sini göreceksin ki bu sefer ilk onu boot edecek ve kurulum yapabileceksin bu sefer. Eğer sorun yaşarsan tekrar yardımcı olmaya calısırım.
[/quote]

[b][font="Comic Sans MS"][color="#445563"][center]Zaman Ayırdığın için Çok Sağol[/center][/color][/font][/b]
[font="Comic Sans MS"][color="#445563"][b][center]Bot Kısmını "[b][font="Comic Sans MS"][color="#445563"][b][font="Comic Sans MS"][color="#445563"]1st Boot Device :[/color][color="#445563"] CD/DVD" Yapmama Rağmen Olmadı[/color][/font][/b][/color][/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"][color="#445563"][b][font="Comic Sans MS"][color="#445563"]USBde Denemiştim :([/color][/font][/b][/color][/font][/b][/center][/b][/color][/font]

[quote name='ekycy' date='22 February 2012 - 19:26 ' timestamp='1329938771' post='1159191']
Xp CD sini başka bilgisayarda denedinmi, çalışıyormu? Belki booot özelliği yoktur. Boot özelliği yoksa çalışmaz zaten, yoksa çalışmaması için başka sebep yok. En azından benim bildiğim kadarı ile :)
[/quote]

[center][b]Bios'tan Biraz Anlarım ve İngilizcem İdare Eder[/b][/center][center][font="'Comic Sans MS"][b]Ayrıca XP CDsini Başka Bilgisayarda Denediğimi Söylemiştim :)[/b][/font][/center][center][font="'Comic Sans MS"][b]Hatta Aynı CD ile En Az 10 Kişiye Format Attım[/b][/font][/center][center][font="'Comic Sans MS"][b]
[/b][/font][/center][center][font="'Comic Sans MS"][b]Saygılar..[/b][/font][/center]

[quote name='barikat_diss' date='22 February 2012 - 22:16 ' timestamp='1329949016' post='1159291']
[center][b]Bios'tan Biraz Anlarım ve İngilizcem İdare Eder[/b][/center][center][font="Comic Sans MS"][b]Ayrıca XP CDsini Başka Bilgisayarda Denediğimi Söylemiştim :)[/b][/font][/center][center][font="Comic Sans MS"][b]Hatta Aynı CD ile En Az 10 Kişiye Format Attım[/b][/font][/center][center][font="Comic Sans MS"][b]
[/b][/font][/center][center][font="Comic Sans MS"][b]Saygılar..[/b][/font][/center]
[/quote]

Hoca sen şimdi diyorsun ki 1st boot device cdrom zaten. Bu cd de saglam diyorsun hala ön yükleme için bir tuşa basın demiyor öyle mi ?=

[quote name='bilalozkan7' date='22 February 2012 - 22:29 ' timestamp='1329949768' post='1159298']
Hoca sen şimdi diyorsun ki 1st boot device cdrom zaten. Bu cd de saglam diyorsun hala ön yükleme için bir tuşa basın demiyor öyle mi ?=
[/quote]

[center][b][font="'Comic Sans MS"]Aynen [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/thumbsup.gif[/img][/font][/b][/center]

arkadaşım biosla falan alakalı değil win 7 yüklü olan bilgisayara yada daha önce win 7 yüklenmiş bilgisayara xp yüklenmez aynı sorunu bende yaşadım zamanında. yoluna ya win 7 ile devam edeceksin yada sataraid entegre edilmiş xp cdsi bulacaksın biryerden. başka türlü olmaz. sana kolay gelsin. win 7 cd sini okuyan bios xp cdsini neden okumasın. biosla oynama bence ama biostan anlıyorsan bazı bilgisayarların bios ayarlarında xp etkinleştiriliyormuş. ben anlamadığım için sataraidli xp cd si indirdim denedim kurulum yapıyor. ama win 7 xpye göre daha iyi win7 ultimate kurdum kolay gelsin

Edited by namkol01

[quote name='namkol01' date='22 February 2012 - 22:40 ' timestamp='1329950400' post='1159305']
arkadaşım biosla falan alakalı değil win 7 yüklü olan bilgisayara yada daha önce win 7 yüklenmiş bilgisayara xp yüklenmez aynı sorunu bende yaşadım zamanında. yoluna ya win 7 ile devam edeceksin yada sataraid entegre edilmiş xp cdsi bulacaksın biryerden. başka türlü olmaz. sana kolay gelsin. win 7 cd sini okuyan bios xp cdsini neden okumasın. biosla oynama bence ama biostan anlıyorsan bazı bilgisayarların bios ayarlarında xp etkinleştiriliyormuş. ben anlamadığım için sataraidli xp cd si indirdim denedim kurulum yapıyor. ama win 7 xpye göre daha iyi win7 ultimate kurdum kolay gelsin
[/quote]

[center][b][font="'Comic Sans MS"]Verdiğin Bilgiler ve Önerin için Teşekkürler[/font][/b][/center][center][b][font="'Comic Sans MS"]Sata+Raid Entegre XP CDsi Vardı ama Hangisi :D[/font][/b][/center][center][b][font="'Comic Sans MS"]Keşke Sata-Raid Entegeremi Diye Tarayan Bir Program Falan Olsa..[/font][/b][/center][center][b][font="'Comic Sans MS"]
[/font][/b][/center][center][b][font="'Comic Sans MS"]Tekrar Teşekkürler ve İyi Geceler :D[/font][/b][/center]