Jump to content

İnternet Uyumlu Televizyonu Olan Varmı!

hakanhelin
 Share

Recommended Posts

[b] [color="#000000"] Arkadaşlar internet bağlantılı televizyonu olan varmı var ise ne türlü avantajları var!
internetteki televizyonlar seyredilebilirmi,radyo dinlenebilirmi
Televizyon almayı düşünüyorum ve evde sadece 3 kanal var, acaba bunu internet aracılığı ile genişletmek mümkünmü diye merak ettm[/color][/b]

smart tvler var internete wifi ile baglanıyorsun face gibi seylere baglanıyorsun ama herhangi bir program yükleyemyorsun sadece bilgisayarını veya laptopu baglayıp monitör olarak kullanırsın ve istedigin programlarıda izlersin
umarım yardımcı olabilmişimdir

[quote name='mestci' date='23 February 2012 - 13:19 ' timestamp='1329999552' post='1159490']
smart tvler var internete wifi ile baglanıyorsun face gibi seylere baglanıyorsun ama herhangi bir program yükleyemyorsun sadece bilgisayarını veya laptopu baglayıp monitör olarak kullanırsın ve istedigin programlarıda izlersin
umarım yardımcı olabilmişimdir
[/quote]
bilgisayardada sörf yaptığımız için işime gelmez tv de o tür aktiviteler
benim duyduğum youtube'de falan bişeler izlendiği eğer doğruysa acaba internet televizyonlarındanda yararlanılabilirmi'idi
duyduğunu veya bildiğinide yazman yeterli sağolasın

bende lg 5500 var smart tv özellikli internete girebiliyorsunuz youtube facebook... zaten browser özelliği var tv izleniyor diye biliyorum ama denemedim zaten uygulama yüklenebiliyor orada tv vardır.siz alacağınız zaman sorarsanız gerekli bilgiyi verirler size.

Alacağınız televizyonun internet özelliğinin kullandığınız pc ile eş değerde olacağını düşünmeyin. Bir örnek; youtube'tan küçük bir videoyu açmanız bile (bana aktarılanı yazıyorum) 5-10 dakika arasında değişebiliyormuş. En büyük sorun ise klavye. Samsung'un bu sorunu aşmak için yakında internet özelliği olan tv ler için özel klavye çıkaracağını okudum. Ancak pc bağlayıp ekran olarak kullanabilirsiniz.

[quote name='KintaRo' date='23 February 2012 - 13:57 ' timestamp='1330001875' post='1159507']
hakandede bu işler için yaşın geçmedi mi senin? bırak gençler ilgilensin bunlarla sen otur radyodan ajans dinle :trollface:
[/quote]
iyi konuya değindin çatıdaki radyo ajansları çekmedi bede teknolejiye ayak uydurayım dedim :rolleyes:

[quote name='strangerone' date='23 February 2012 - 14:19 ' timestamp='1330003179' post='1159523']
Alacağınız televizyonun internet özelliğinin kullandığınız pc ile eş değerde olacağını düşünmeyin. Bir örnek; youtube'tan küçük bir videoyu açmanız bile (bana aktarılanı yazıyorum) 5-10 dakika arasında değişebiliyormuş. En büyük sorun ise klavye. Samsung'un bu sorunu aşmak için yakında internet özelliği olan tv ler için özel klavye çıkaracağını okudum. Ancak pc bağlayıp ekran olarak kullanabilirsiniz.
[/quote]
Hayallerimi suya düşürdün :angry2:

Edited by hakanhelin

[quote name='cibo34' date='23 February 2012 - 14:36 ' timestamp='1330004189' post='1159536']
Ayda 1 tl ye tivibu al ben memnunum.ttnetin varsa tabii internet ortamında en iyi tv tivibu şimdilik:)))[/quote]
Bu işi almanyadan halletmeye çalıştığım için bi nevi ttnet gibi firmaların olanaklarından sanırsam mahrum kalacaz gibi geldi bana
(yoksa buralarda ttnet ve onun gibi firmalar yok diye sevinsemmi :blush: )
bağlı bulunduğum kablolu yayında kanal artırımına gidebiliyorsun ama aylık 20 euro olan hariç gerisinde hep kıytırık kanallar var hem bunları çözme hemde biraz fantaziye kaçma daha doğrusu alacağım eşyanın tüm özelliklerinden yararlanma adına araştırayım dedim

Evet internet uyumlu tv ler günümüz piyasasında mevcuttur.Hele internetiniz hızlı ise ve sectiğiniz marka sony vb ise,lcd tv nin arka panelinde rj45 jak yeri varsa ve bunu yapmak için pc ile tv arasında iletişim kurmak için ya wirless yada swich ile bağlantı kurarak,ister faceni,ister youtube her şeyi tv de izleme imakanın vardır.Önemli olan tek şey yüksek hızda internet ve rj45 girişli ister plazma deyin ister lcd bir tv ile mümkündür.

[quote name='mucit41' date='23 February 2012 - 14:57 ' timestamp='1330005462' post='1159549']
Evet internet uyumlu tv ler günümüz piyasasında mevcuttur.Hele internetiniz hızlı ise ve sectiğiniz marka sony vb ise,lcd tv nin arka panelinde rj45 jak yeri varsa ve bunu yapmak için pc ile tv arasında iletişim kurmak için ya wirless yada swich ile bağlantı kurarak,ister faceni,ister youtube her şeyi tv de izleme imakanın vardır.Önemli olan tek şey yüksek hızda internet ve rj45 girişli ister plazma deyin ister lcd bir tv ile mümkündür.
[/quote]
Sağolasın açıklaman için.
rj45 ve w-lan özellikleri var buda demektirki kablolu yayınlarda olmayan kanalları internetten seyredebilecez
şimdide kanalları ve radyoyu en iyi izleyebilip dinleyeceğim siteler tesbit etmek kaldı geriye