Jump to content

Windows Consumer Preview - Beta

istanbul82
 Share

Recommended Posts

• Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2ci izlenimlerim
kopyalama hızı harika
sistem hızı süper
internet hızı süper...
metronun gelişmesi lazım biyerde dokunmatik i on plan da tutulsun diye verilmiş bu başlat 2 tip olucak bi dokunmatikler bide normaller normal olanların henüz yapım aşamasında.

arakdaşlar yorumları okudum. "biri tr yükleyince cöküyo demis ben yükledim çalışıyo " gibi şeyler yazılmıs. evet tr paketini yükleyince çöküyo diye ben yazdım. yalan diyecek halim yok. çocuk değiliz yani bizde anlıyoruz pc den. TR dil paketi consumer için yok arkadaşlar. olunca zaten forumun bilenleri paylaşır. ben görürsem bende paylasırım. aklınızda soru isareti kalmasın

[b]Ben böyle saçma sapan bir başlangıç ekranı görmedim ve yüklerken mail falan istiyor şifre felan işte neyse zaten herşeye erişen şirket daha ne istiyor anlamadım.Xbox games yazıyor acep normal xbox oyunları açabilir mi sanalda kurdum windows vista taban görünüm 7 metroyla 8 olmuş ek olarak çok bişi yok bilmiyorum acayip olmuş başka bişi mi yapmak istiyor sanki bilerek bazı şeylerin içine etmiş gibi...
Neyse xbox hakkında bilgilendiriseniz iyi olur...[/b]

[quote name='GemaR' date='01 March 2012 - 16:18 ' timestamp='1330618698' post='1163501']
[b]Ben böyle saçma sapan bir başlangıç ekranı görmedim ve yüklerken mail falan istiyor şifre felan işte neyse zaten herşeye erişen şirket daha ne istiyor anlamadım.Xbox games yazıyor acep normal xbox oyunları açabilir mi sanalda kurdum windows vista taban görünüm 7 metroyla 8 olmuş ek olarak çok bişi yok bilmiyorum acayip olmuş başka bişi mi yapmak istiyor sanki bilerek bazı şeylerin içine etmiş gibi...
[/quote]

kullanamıyosun diye niye sacma diyosun. mail istedği sayfa gelince en aşşadaki yazıya tıkla Local Account aç normal win xp win 7 gibi hesap aç.

Arakdaslar developerdeki News uygulaması bunda yok nerden bulabiliriz winstore da yok. çok hosuma gitmisti. sitelere girmeden görüyodum yeni haberleri falan.
bide hava durumu farhernayt görünüyo derece yapabilirimiyiz

[quote name='GemaR' date='01 March 2012 - 16:18 ' timestamp='1330618698' post='1163501']
[/quote]

win8 live bi sisiteme dönüşüyo çoğu şey mailinden akıcak iptal edebilirsin switch local accunt kısmı var yada bi daha kurarken pc le net bağlantısnı kes local kurar make your... la başlayan en başta profil seçeneklerinde denetim masasında..

Edited by istanbul82

[quote name='fatih123' date='01 March 2012 - 16:30 ' timestamp='1330619413' post='1163508']
kullanamıyosun diye niye sacma diyosun. mail istedği sayfa gelince en aşşadaki yazıya tıkla Local Account aç normal win xp win 7 gibi hesap aç.
[/quote]
[b]EyvaAllah sağol ama ben uzun süredir kullanıyorum sadece merak ettiğim görsel olarak neden değişikliğe gitmediler sistem tamam windows7ye 3-5 şey eklemişler güzel emeğe saygı Allah işlerini rast getirsin amenna ama bişiler eksik yani analatabiliyor muyum nereye tıklasam bağlanıyo diyor hayır nereye bağlanıyorsun ne gerek var anlatmak istediğim çok fazla kasılmış ama sitem gerçekten güzel.Ama beta diye heralde fazla değişikliğe gitmediler sonuçta w7 de böyleydi rc ye kadar tam belli olur neyse salla diyeceğim o ki elinde araç gereci bilgisi olan varsa [color="#FF0000"]xbox desteği var mı [/color]ona göre w8 e gecicem yoksa win7 iyidir yani sorun yok.Ama xbox için sadece onun için geçerim yani diğerleri ırı vırı zaten yama ile windows 7 yede yaparsın...[/b]

Windows 8 çok kaliteli olmuş istersen meil adresini vermek zorunda değilsin skip deyip geçebilirsin ve kulanımıda çok rahat hızlı ve basit Xbox olayıda şöyle oluyor fifa yada online olan herhangi bi oyun bilgisarına yüklüyse xbox lı konsollarla online karşılıklı oyun oynuyorsun emilatör değildir digelim karşı komşuda xbox var sendede pc o xbox lu oynu sende pc versiyon oynu online olarak birbirinizle oynuya biliyorsunuz

[quote name='ILGIN' date='01 March 2012 - 16:41 ' timestamp='1330620109' post='1163515']
Windows 8 çok kaliteli olmuş istersen meil adresini vermek zorunda değilsin skip deyip geçebilirsin ve kulanımıda çok rahat hızlı ve basit Xbox olayıda şöyle oluyor fifa yada online olan herhangi bi oyun bilgisarına yüklüyse xbox lı konsollarla online karşılıklı oyun oynuyorsun emilatör değildir digelim karşı komşuda xbox var sendede pc o xbox lu oynu sende pc versiyon oynu online olarak birbirinizle oynuya biliyorsunuz
[/quote]
[b]Anladım gibi ama ben şöyle tahmin etmiştim 2008den beri Devil may cry 5in bilgisayara çıkmasını bekliyorum xbox ps3 te var sadece ama malumunuz çevrimdışı oynanıyor çevrimiçi olan hiçbir oyyunu oynamam zaten.Öyle olsadı misal sanal Dvd ye takıp kalıbı giydirip oynasadık süper olurdu ama güzel yani kötü değil buda iyi...
inşaAllah daha iyi olur tabi...[/b]

[quote name='Mcfalsi' date='01 March 2012 - 17:14 ' timestamp='1330622044' post='1163535']
maps uygulamsı hangi alt yapıyı kullannıyor acaba hiçbir veri girmeden nokta atışı yaptı direk bulunmduğum konumu belirtti :unsure:
[/quote]
nete bağlıysan ip inden ip teklonojisi gelişti bayya nokta atışı tutuyo genelde..

[quote name='Mcfalsi' date='01 March 2012 - 19:14 ' timestamp='1330622044' post='1163535']
maps uygulamsı hangi alt yapıyı kullannıyor acaba hiçbir veri girmeden nokta atışı yaptı direk bulunmduğum konumu belirtti :unsure:
[/quote]
CIA altyapısını kullanıyor. :)

ilk izlenimlerimi belirtmek istiyorum: bu sisteme alışmamız gerçekten çok zaman alacak. çok farklı bir yapıya sahip ve windows un standart arayüzüne benim gibi alışık olan insanlar bayağı zorlanır diye dşünüyorum.

ayrıca bir sorunumu da dile getireyim: usb modemimi tanımadı. sürücüsünü yüklemeyi denediğimde ise ingilizce garip bir hata verdi. sürücüler konusunda sorunlar yaşıyorum. şimdilik bunlar var bakalım ilerki günlerde neler olacak...

[quote name='mucit41' date='01 March 2012 - 02:22 ' timestamp='1330561360' post='1163127']
Sayın istanbullu bu işletim sistemi yüksek konfigrasyonlu donanım istiyor acaba düşük konfigrasyonlu donanımlı pc ye kurulurmu merak ediyorum.Düşüncen nedir.
[/quote]

512 mb ram ile çalışabileceği söylenmişti!!

Edited by efes34

slam arkadaşlar ban göre boşuna ındırmeyım ben ındırdım hem 32 hem 64 32 olan kurulmadı 64 kurdum oldukçada ıyı donanıma sahım pcem öyle hızlı fılan değil şu anlık tafsıye etmem ben tekrar formata attım belkı fınalı daha ıyı olur