Jump to content

Bilişim Teknolojileri Alanı Bölüm Seçimi

rooney51
 Share

Recommended Posts

[font="Arial"]ben niğde'de Faik Şahenk anadolu teknik meslek lisesinde 9. sınıfta bilişim [/font] t[font="Arial"]eknolojileri sınıfında okuyorum.10. sınıfta ise bizlere bilgisayar teknik servisi , ağ işletmenliği , [/font] [font="Arial"]veri tabanı ve web programcılığı [/font]
[font="Arial"][size="2"]dallarından birini seçmemiz gerekiyor sizce hangisi dal daha avantajlı hangi dalı seçmeliyim ?[/size][/font] Edited by rooney51

ben Bursa Ali Osman Sönmez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde Bilişim okuyorum kardeşim sana tavsiye eger bi ortam yaparsan web programcılıgı cok yararlı olur gelirin ve meslegin iyi olur fakat üniversite okuyacaksan veri tabanı seç derim.

[quote name='bitlilimon' date='06 March 2012 - 14:07 ' timestamp='1331042874' post='1165751']
web programcılığını tavsiye ederim..Ayrıca üniversitede bilgisayar öğretmenliğini seçmemeni tavsiye ederim,bir bilgisayar öğretmeni olarak..
[/quote]

Bilgisayar öğretmenliğini niye önermiyorsunuz?Bende o mesleği düşünüyordum:)

Merhaba Bende 11. Sınıf öğrencisiyim ve veri tabanı programcılığında okuyorum.. Açıkçası web tasarım yapmayı herkes biliyor hemen hemen ama program tasarlama ve görsel programlayı o kadar fazla bilen yok. eğer c# kodlamayı ve sql bağlamayı öğrenebilirsen ilerde %90 iş bulabilirsin. hatta kendin bile çalışabilirsin . şirketlere program yazararak. sana tavsiyem veri tabanı programcılığına gitmen..

Bilgisayar öğretmenliğinde okuyan biri olarak bu bölümü tercih etmeyin derim. Çünkü sonuçta milli eğitim bakanlığına bağlısınız ve kpss gibi bir derdiniz var. bence veri tabanı alanında uzmanlaşmaya çalış. her türlü önün açık olacaktır. ayrıca web progrmcılığını da geliştirirsen çok iyi paralar kazanabilirsin. tabi seçim sizin...

Şuanda Bende Endüstri Meslek Lisesi 10.sınıftayım ve seneye bende dal seçeceğim ve veri tabanını planlıyorum zaten c# gösteriyorlar ve şuanda en popüler dil oalrak c# ı gösteriyorlar bencede veri tabanına gitmen iyi olacak.

[quote name='Game.Over' date='06 March 2012 - 17:23 ' timestamp='1331047430' post='1165786']
Merhaba Bende 11. Sınıf öğrencisiyim ve veri tabanı programcılığında okuyorum.. Açıkçası web tasarım yapmayı herkes biliyor hemen hemen ama program tasarlama ve görsel programlayı o kadar fazla bilen yok. eğer c# kodlamayı ve sql bağlamayı öğrenebilirsen ilerde %90 iş bulabilirsin. hatta kendin bile çalışabilirsin . şirketlere program yazararak. sana tavsiyem veri tabanı programcılığına gitmen..
[/quote]
arkadaşım ben web programcılıgında (dikkat programcılık dedim tasarım değil) okuyorum ve son sınıfım.veri tabanı programcılığı ile web programcılığı arasındaki tek fark kullanım alanlarıdır diyebilirim.Ama sana ağ işlet. öneririm.Gerçekten güzel bizim okulda olsaydı hiç düşünmeden giderdim.

Adamı çok kararsız bıraktınız valla allahtan benim öyle derdim Anadolu lisesinde okuyom.hukuk ya da psikiloji bölümünde okuyamayı düşünüyom.Ama benim tavsiyemide almak istiyorsan ben bu dallarda okurdum

· Veri Tabanı Programcılığı
· Bilgisayar Teknik Servisi

Bir de bu arada en yatkın olduğun bölüme git.Aile ve öğretmen tavsiyesini direk kendi başına göre bir şey yapma yoksa ilerde çok zorlanırsın benden söylemesi

Detaylı bilgi için:
[code]
http://www.turkcebilgi.com/ansiklopedi/bili%C5%9Fim_teknolojileri_alan%C4%B1
[/code]

Hocam belki konuyu saptıracam şimdiden kusura bakma ama benimde merak ettigim bişey var..

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü okusak bunlarda mı ayrı dallara ayrılıyor(Web Programlama - VeriTabanı - Ag işletim gibi) . yoksa hepsini içindemi kapsıyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim :)

[b]bilgisayar teknik servisini okuma boşuna artık bu işte para yok yeteri kadar fazla mezun var , ağ işletmenliği veya veri tabanı ve web programcılığından veri tabanı ve web programcılığını seçmeni tavsiye ederim.
Meslek Lisesi Bilgisayar/Donanım 2003 mezunuyum Üniversitede Bilgisayar Programcılığı okudum. Programcılıkta çok güzel para var ama ben donanım kısmına ağırlık verdim. Web tabanlı web programcığı sayesinde E-ticaret sitesi yapabilirsin,yazılımını geliştirirsen güzel projeler yapabilirsin[/b]

[b] [color="#FF0000"]emreaydın42[/color] hocamında dediği gibi bilgisayar öğretmenliği okuma ,kolay kolay yerleşemissin.Ya bilgisayar mühendisliği oku ya da alan dışı tercih yap[/b]

Edited by yagcim

[quote name='by_ibrahim27' date='06 March 2012 - 19:55 ' timestamp='1331056536' post='1165868']
Hocam belki konuyu saptıracam şimdiden kusura bakma ama benimde merak ettigim bişey var..

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü okusak bunlarda mı ayrı dallara ayrılıyor(Web Programlama - VeriTabanı - Ag işletim gibi) . yoksa hepsini içindemi kapsıyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim :)
[/quote]

pek fazla bilgim yok