Jump to content

Stone Xp Sp3 Tr-2012

Tutsak21
 Share

Recommended Posts

[quote name='makena' date='30 March 2012 - 14:05 ' timestamp='1333116327' post='1177668']
Paylaşımın için çok sağaolasın teşekkürederim saygılarımla kardeşim
bu arada ben indirdim denemekkaldı bende yaklaşık 500 yakın xp cd var onların içinde orjinal cd de var hepsinin içinde sadece seçtiklerimde 2adet 32 bit ve 1 adet 64 bit var umarım busenin modefietiğin xpcd sistemin dahaiğiçıkar şimdiden eicanla bekliyorum bakalım senin sistemin nasılmış tekrardan saygılarımla kareşim
[/quote]

[b]Güle güle kullanın bu da 3 olur inş..[/b]

[quote name='efekentli95' date='30 March 2012 - 14:15 ' timestamp='1333116922' post='1177672']
Ben formatı attım da temalar felan hiçbiri yok sadece stone duvar kağıdı var.
Tema mavi xp teması.
Neden böyle oldu benim?

Bide facebookda oyun oynarken felan çok kasıyor önceki xpde böyle olmuyordu.

Xp açılışını değiştir dediğimde de kısayolu sil diyor.
[/quote]

Öncelikle sistemi (yerel disk C ) yerine farklı bir diske kurmuşsunuz... tabi birde disk doluysa donması gayet doğal..

• Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Tutsak21' date='30 March 2012 - 16:56 ' timestamp='1333119372' post='1177693']
[b]Güle güle kullanın bu da 3 olur inş..[/b]

Öncelikle sistemi (yerel disk C ) yerine farklı bir diske kurmuşsunuz... tabi birde disk doluysa donması gayet doğal..
[/quote]
normalde c,d,e var.kurarken c yi d olarak gördüğü için d ye mecburen kurdum.d ile e silmemem gerektiği için.240 gb da boş.

Edited by efekentli95

[quote name='Dexter18' date='30 March 2012 - 15:14 ' timestamp='1333120472' post='1177712']
beyler sanala kurcam en iyi sanal pc programı hangisi hangisini tavsiye edersiniz
[/quote]

http://www.tnctr.com/topic/48865-oracle-virtualbox-4110-76836/page__st__80

[quote name='ByHaLuK' date='30 March 2012 - 16:12 ' timestamp='1333123937' post='1177753']
Tutsak21 abi acaba izlediğin yol nedir söyleye bilirmisin mesla
önce
güncelleşitirme sonra
bileşensilme ıso gibi sen nasıl bir yol izledin acaba ?
[/quote]

[b]1.HFSlip ile güncelleme
2.Görsel paket uygulaması
3.NLite veya RVM integrator ile addonlar
4.Bileşen silme + ince ayar + katılımsız kurulum vs. uygulama.
5.DriverPacks entegre
6.Manuel düzenlemeler,$OEM$ klasör ayarları vb.
7.NLite ile iso olusturma ve final...[/b]

evet arkadaşım kurdum ve hoşuma giden karşılama ekranı ve temalardan bazıları lotus gibi ben onu daha çok sevdim sistem olarak çok tanıdığım bir sistem evet piyasada ondan daha -iği başka sadece 1-sistem daha var enazında benim elimde olanların arasında diyebilirim.
bu senin sistemin den farkı olan bendekinin sadece temalar farklı ve karşılama ekranı busenin yaptığın sistemin temmaları daha canlı fakat normal kullanıcılar için 1/1 diyebilirim fakat uzunsüre pece başında olanlara bu sistem işlemcilerini baya zorladığıgibi yani yorar sen bilirsin nedenini ve biyoslarındada yaptığı denişikler...sözün kısası normal kulanıcılar için super sistem tavsiyeederim onlara fakat pcelerin başından ayırılmayanlara biraz düşünsünler evet busistemme değer bence .
şuvarkı işlemcilere dokunmadan ve biyoslar kurcalanmadanda çok daha başarılı sistem cd-isi de yapılabilir ve varda saygı ve sevgilerimle kardeşim sistemin benim arşivimde evet dediğin gibi 3-ü oldu tebrik ederim tüm samimiyetimle Allaha emanet olasın tekrardan saygılarımla

Edited by makena

TEŞEKÜRLER abi sana yemin ederimki mxp den sonra kullandıgım en iyi xp. ben mxp kullanıyodum hep çunku pc yi hafifletiyordu yada ben öyle sanıyordum hala mxp kurcalıyorum Yani söylemek istedigim şey şu çok başarılı bir xp emegine sağlık bide senin xp menüyü kopyaladım ve degiştirdim kendi xp me attım ve themalarını kendi xp de kullanacağım. izninle koyabilirmiyim ? istemiyosan eyvallah...

hocam ilk önce emeğiniz için çok teşekkür ederim, ben daha önce sadece c ye format atıyordum, bu kez hem c hemde d yi formatlamayı düşünüyorum fakat ikisinede atınca yapılandırma gerekiyormuş, ilk kez d ye format atacağım yapılandırma nasıl olacak
iyi çalışmalar

I386\Wextract.ex_ Dosyası -----> Gen:Trojan.Heur.ym0@j@3U8FoG içeriyor.

I386\NETSETUP.EXE Dosyası -----> Gen:Trojan.Heur.ym0@j@3U8FoG içeriyor.

Kasıt olduğunu düşünmesemde 2 dosyada virüs mevcut. Bu konuda bilgi lütfen. Çalışmalarınız için ayrıca teşekkürler.

Edited by voyante

[quote name='ersan7474' date='23 March 2012 - 22:16 ' timestamp='1332540974' post='1174320']
sistemde backdoor var ayıp değil mi arkadaşım forumda herkesi kandırabilirsin beni asla!

online tarama sonucu:

[b]https://www.virustotal.com/file/04c5fcc610a0e3fd1020da9d72f1c46ec960e6622856e90cb013a95c287518f6/analysis/1332540753/
[/b]

[color="#FF0000"]Avast : Win32:Malware-gen

BitDefender : Gen:Trojan.Heur.ym0@j@3U8FoG

Commtouch : W32/Trojan2.ITKP

Emsisoft : Trojan.Win32.Spy!IK

F-Prot : W32/Trojan2.ITKP

F-Secure : Gen:Trojan.Heur.ym0@j@3U8FoG

GData : Gen:Trojan.Heur.ym0@j@3U8FoG

Ikarus : Trojan.Win32.Spy

K7AntiVirus : Trojan

McAfee : Artemis!78DA75E1918B

McAfee-GW-Edition : Artemis!78DA75E1918B

nProtect : Backdoor/W32.Hupigon.406016.N

Symantec : Trojan.Gen.2

VIPRE : Trojan.Win32.Generic!BT[/color]

[img]http://f1203.hizliresim.com/v/s/3smlf.jpg[/img]
[/quote]

Arkadaşa katılıyorum. Link filan değil yükleme dosyaları virüslü...

[quote name='Tutsak21' date='24 March 2012 - 10:58 ' timestamp='1332586711' post='1174586']

[b][color="#FF0000"]wextract.exe Nedir ?[/color][/b]

[b][color="#0000FF"]Açıklama[/color] : wextract.exe uygulamasının ilişili olduğu yazılım : Microsoft Windows İşletim Sistemi - Microsoft® [color="#FF0000"]Windows®[/color] Operating System from Microsoft Corporation.
[color="#FF0000"]Tavsiye[/color] : Önemli bir sistem parçası değildir ama kaldırmadan önce bu dosyayı kullanan uygulama olmadığına emin olunuz.
[color="#FF0000"]Yazılımcı[/color] : Microsoft Corporation
[color="#FF0000"]İsim [/color]: Win32 Cabinet Self-Extractor
[color="#FF0000"]Uygulama[/color] : Microsoft® Windows® Operating System
[color="#FF0000"]Risk[/color] : 0 / 5
[color="#FF0000"]Spyware [/color]: wextract.exe spyware değildir.
[color="#FF0000"]Adware [/color]: wextract.exe adware değildir.[/b]

[color="#FF0000"][b]Dahadamı Rahat etmediniz Buyrun[/b][/color]
[spoiler]http://www.google.com.tr/#hl=tr&sclient=psy-ab&q=wectract.exe++tnctr&oq=wectract.exe++tnctr&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=hp.3...3687l6047l4l6359l11l10l0l0l0l2l578l2577l4-2j3l5l0.llsin.&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=61d7d4f0dca1954e&biw=1024&bih=571
[/spoiler]

[b]Antivirüs programlarının zararlı olmayan kod ve yazılımları zararlı gibi algılayabildiğini de unutmayalım[/b]
[/quote]

[quote name='saltek' date='24 March 2012 - 14:24 ' timestamp='1332599082' post='1174706']

mucit41, on ,
Trojan olayına takıntılı olan kardeşimize tek diyeceğim şu önce bir yerden bulsun orjinal bir xp ve onunla tam formatla kursun xp sini ve orinal cd sinden driverlerini yüklesinler sonra pc nize hiç bir program eklemeden direk internet explorer den bitdefender online scan ile sistemini taratınız ve sonucunda da yine yukarda adı gecen netsetup.exe ve wextract.exe dosyalarda heur türvinden bir trojan bulacaktır ve o zaman demeyin mod xp lerde böyle şöyle,bende tarattımı bu adı gecenleri bendede bulup otomatik siliyor ne oluyor pc mi çöküyor ne oluyor sürekli mavie ekran hata mesajlarımı alıyorum.Bırakın bu işleri ve bakınız keyfinize,unutmayın nette dolaşırken kaptırmayınız kendinizi pshinglere,trojanlara ve virüslere.Allaha emanet olunuz.

NOT : O kadar emek veren ve sizler için uğraşıp didinen ve değerli zamanını sizler için hazırlanan sistemlerini partlara ayırıp ilgili paylaşım sitelerine upload işinle uğraşanlara leke sürmeyiniz.Artık son noktayı koyuyorum ve meseleyi faazla uzatmayınız.Selametle kalınız.

BENDE INDIRDIM BIR KACTANE TORRENTTEN wextract.exe' --svchost.exe (svchost.exe) aslında vurst deıldır fakat bunun kımlıyen burunerek gezen bır vurus var suan aklımda deıl svchost. exe ısletım sıstemın karalılıkla calısmasını saglayan bır uzantıdr SU ARALAR GEZEN EN BUYUK VURUSLERDEN BIR KACI perfonmasa gırdıyındede zaten ramın nekdar yendını gorursun bnde 1.40 gb olarak gosterıyodu hıc bsıey acık olmamasına ragmen bu kadar ram yıyordu. cok arastırdım ve sunu gordum bır sıtede torrentlerden ınen oyun prgram v.s vuruslu ınıyor AVAST KULLANIYROSAN BU YAZDIGIM VURUSLERI GORMUYOR KASPER SKY VEDE NOT 32 TAVSIYE EDERIM BNIMDE BILGHIM BU GIBI KONULARDA COK AZ DAHA IY ANLATIM ANCAK BUKADAR YAPA BILDIM DAHA IY ILGILENEN ARKADSALARIM VARSA LUTFEN YARDIMINI ESIRGEMESIN.SUAN BIR FORMAT CD SI INDIRDIM TNCTR DEN GAYTTE MUTLUYUM dedıyım xp bu ıdı
[/quote]

[spoiler][img]http://i.imgur.com/iK2ln.png[/img]

[img]http://i.imgur.com/qj8VF.png[/img][/spoiler]

[b]Yinede endişesi olan şunu indirip kurabilir..(Orjinal Xp in içerisinden cıkartılmıştır)[/b]

[color="#FF0000"][b]Wextract[/b][/color]

[code]http://s2.dosya.tc/server11/wZfvto/wextract.exe.html[/code]

[b]Aynı şeyleri tekrar tekrar yazdırıp durmayın... [color="#FF0000"]yapılan yorumları okuyun[/color]...[/b]

Edited by Tutsak21

arkadaşlar ben rar dosyalarını bilgisayarımda masa üstünde bir klasöre indirdim 6 sınıda şimdi napıcam bir arkadaş izleyeceğim yolu adım adım kısa ve anlaşılır şekilde yazabilirmi..part 1 e sağ tuş yap klsöre çıkar dedim onu çıkardı part 2 ye de aynısını dediğimde aynı dosya var değiştireyimmi falan gibi bişiler soruyor napmam gerek ??
yardımcı olacak arkadaşa şimdiden teşekkür ederim

[quote name='mrendo' date='04 April 2012 - 08:41 ' timestamp='1333528878' post='1180861']
arkadaşlar ben rar dosyalarını bilgisayarımda masa üstünde bir klasöre indirdim 6 sınıda şimdi napıcam bir arkadaş izleyeceğim yolu adım adım kısa ve anlaşılır şekilde yazabilirmi..part 1 e sağ tuş yap klsöre çıkar dedim onu çıkardı part 2 ye de aynısını dediğimde aynı dosya var değiştireyimmi falan gibi bişiler soruyor napmam gerek ??
yardımcı olacak arkadaşa şimdiden teşekkür ederim
[/quote]

[b]
[color="#FF0000"]part 1 gelip sag tıklayıp buraya cıkar dediğinizde partlar birleşir zaten[/color] ikinci defa diğer parta sag tıklayıp buraya cıkar demennize gerek yok cunku ust uste cıkarıp durursunuz..[/b]

teşekkürler benim dalgınlığım...birde virüs var diyorlar back door falan nasıl yani ben bu windosu kurarsam bilgisayarıma bunu yapan kişi benim bilgisayarıma benden habersizcemi girebiliyor yada benim özel bilgilerimi onamı yolluyor internet üzerinden kafam karıştı :S ???

[quote name='mrendo' date='04 April 2012 - 13:04 ' timestamp='1333544675' post='1180993']
teşekkürler benim dalgınlığım...birde virüs var diyorlar back door falan nasıl yani ben bu windosu kurarsam bilgisayarıma bunu yapan kişi benim bilgisayarıma benden habersizcemi girebiliyor yada benim özel bilgilerimi onamı yolluyor internet üzerinden kafam karıştı :S ???
[/quote]

Şakamı yapıyosun yoksam kafamı buluyosun?..

Şakamısın sen arkadaş yada şahsi bi sorununmu var benimle... Her yorumun artniyetli? Gerci sana artık bir şey demiyorum çünkü sen hep hazır yiyici olduğun icin.. Bir şeylerle uğraşıp emek vermedığın icin bu tür cevaplar vermen gayet normal katılımsızın ne olduğunu ve icinde hicbir şey olmadığı halde bazı antiviruslerin exe uzantıları virus olarak görebileceğini bilemezsin...

[quote name='Tutsak21' date='04 April 2012 - 22:08 ' timestamp='1333570103' post='1181323']
Şakamısın sen arkadaş yada şahsi bi sorununmu var benimle... Her yorumun artniyetli? Gerci sana artık bir şey demiyorum çünkü sen hep hazır yiyici olduğun icin.. Bir şeylerle uğraşıp emek vermedığın icin bu tür cevaplar vermen gayet normal katılımsızın ne olduğunu ve icinde hicbir şey olmadığı halde bazı antiviruslerin exe uzantıları virus olarak görebileceğini bilemezsin...
[/quote]
hocam soruma bir cevap verebilir misiniz?