Jump to content

5 Laptopum Birden Çalındı.

Granville
 Share

Recommended Posts

[center][color="#000000"][size="2"][font="Arial Narrow"][i][b][color="#0000FF"]Selamın aleyküm beyler,[/color]

Yaklaşık 2 saat önce evime hırsız girdi.Hp Pavilion DV6-3120ET marka 5 laptopum ve dün bankadan aldığım kredi çalındı. 155i arayıp bildirdim olay yeri inceleme vs. gerekli herşey yapıldı. Laptopların faturalarını çoğaltıp polise teslim ettim.

İP Adreslerini ve Mac Adreslerini nasıl öğrenebilirim?
Bunlara ek olarak yapmam gereken birşey var mıdır?

EDİT : TTNET'i arayıp ip adreslerimi öğrenmek istedim fakat bunun yasal olmadığını ve savcılıktan gerekli yazı Ttnet'e ulaştığı zaman verebiliceklerini söylediler. [/b][/i][/font][/size][/color][i][/i][/center] Edited by Granville

[center][quote name='Sirius' date='20 March 2012 - 18:04 ' timestamp='1332263088' post='1172617']
Öncelikle geçmiş olsun. Üzücü bir durum.

zel bir program yüklü değilse bulmanız hayli zor laptopları. Umarım polis yardımcı olacaktır.
[/quote]

[color="#000000"][size="2"][font="Arial Narrow"][i][b]Laptopların hepsinde Asus SmartLogon yüklü, hiçbir baba yiğidin harcı değildir o laptopları kolay kolay açmak. Saçlarımı kestirdiğimde ben bile zarzor açmıştım. Beklemekteyiz bakalım... :unsure:

Edit : Bilgisayarlardaki bütün veriler resmi. Bu verileri Folder Acces'le ve Folder Guard kullanarak şifrelemiştim. Şifre 17 harf. Bunlar kırılabilir mi?[/b][/i][/font][/size][/color][/center]

Edited by Granville

[quote name='Granville' date='20 March 2012 - 20:12 ' timestamp='1332263524' post='1172620']
[center]

[color="#000000"][size="2"][font="Arial Narrow"][i][b]Laptopların hepsinde Asus SmartLogon yüklü, hiçbir baba yiğidin harcı değildir o laptopları kolay kolay açmak. Saçlarımı kestirdiğimde ben bile zarzor açmıştım. Beklemekteyiz bakalım... :unsure: [/b][/i][/font][/size][/color][/center]
[/quote]
[color="#0000FF"][font="Arial Black"]Adamların amacı bilgisayarı açıp kullanmnak değilki.Format atar satar.

Geçmiş olsun bu arada.[/font][/color]

[center][quote name='korkusuz_korkak' date='20 March 2012 - 18:23 ' timestamp='1332264224' post='1172624']
[color="#0000FF"][font="Arial Black"]Adamların amacı bilgisayarı açıp kullanmnak değilki.Format atar satar.

Geçmiş olsun bu arada.[/font][/color]
[/quote]

[color="#000000"][size="2"][font="Arial Narrow"][i][b]Power tuşuna basıldığı andan birkaç saniye sonra Smart açılıyor formata sokması imkansız zaten biosta da şifre var.[/b][/i][/font][/size][/color][/center]

[quote name='Granville' date='20 March 2012 - 17:28 ' timestamp='1332264512' post='1172627']
[center]

[color="#000000"][size="2"][font="Arial Narrow"][i][b]Power tuşuna basıldığı andan birkaç saniye sonra Smart açılıyor formata sokması imkansız zaten biosta da şifre var.[/b][/i][/font][/size][/color][/center]
[/quote]
O zaman birşey olacağını hiç sanmıyorum.

[quote name='Granville' date='20 March 2012 - 20:28 ' timestamp='1332264512' post='1172627']
[center]

[/quote]
[b]Dotum herşeyin bir yolu vardır.Adam en kötü parçalarını satar.[/b]

Geçmiş olsun.
Şüpeheli biri varmı. Bunu iyi düşünün, Hırsız evinize girdiyse. Sizi takip eden bir kişi lması lazım.
Mahalledeki mobeselere baktırın. Tabi varsa. polisler bazen bunu atlıyorlar. Neden bilmiyorum.
Siz kendiniz mahallede araştırma yapın.

[quote name='nano68' date='20 March 2012 - 19:52 ' timestamp='1332265937' post='1172642']
Polise güvenmeyin.Ben çok iyi biliyorum.Kendiniz araştırın edin.Polisler çok olayı salııyorlar.Cinayetleri bile.
[/quote]
He he polise güvenme sen cinayetleri bile sallıyor emin ol şu an hepsi yatıyordur sen böyle biliyosun ne de olsa...
Kardeşim geçmiş olsun.Çok şükür aileden birilerine zarar gelmemiş.İnşallah tez zamanda bulunur bu adiler...

Edited by BeNefSE

[quote name='BeNefSE' date='20 March 2012 - 18:08 ' timestamp='1332266919' post='1172650']
He he polise güvenme sen cinayetleri bile sallıyor emin ol şu an hepsi yatıyordur sen böyle biliyosun ne de olsa...
Kardeşim geçmiş olsun.Çok şükür aileden birilerine zarar gelmemiş.İnşallah tez zamanda bulunur bu adiler...
[/quote]
kendi babam mersinde öldürüldü.Ve ne parmak izi almışlar ne bişey.Delil yetersizliğinden sadece 5 yıl yatacaktı.5. yılda bu yıl.2. olarak dayımın bisikleti çalıdı.Görüseniz haber verin dediler.Onlarda aradı buldu yoksa bulamazlardı.
Ben bu yaşadıklarımdan sonra polise nasıl güveneyim.Tabi her polis aynı değildir.Sana çamur atmıyorum yani.Adam fen öğretmeni hiç polisten anlamazkan polis oluyor sonuçta ;) her polis e güvenilir de güvenilmez diye birşey yok ;)

[b]Geçmiş olsun çok eğer geri gelmezse çok üzülme bu dünyanın öbür dünyası da var ayrıca helal mal eninde sonunda karşına çıkacaktır.[/b]
[b]
[/b]
[b]Polis konusuna gelelim, [/b]
[b]dayımın kredi kartı çalındı ve 20 bin liralık 5 farklı kuyumcudan altın alındı kapatılana kadar. Dayımla polise gittik. Adamlar diyor ki gidin kuyumculardan görüntü alın inceleyelim. Biz ayakçı gibi gidiyoruz evraklarla video dileniyoruz. Adamın kamerada ışık yana yana kayıt yok diyor. Polise deyince de doğrudur abi boşverin diyor. Her önüne gelen polis,zabıta v.s olunca böyle oluyor işte.[/b]
[b]
[/b]
[b]Sonuç olarak dayımın savcı arkadaşları devreye girdi ve olay inanılmaz derecede hızlandı. 2 ay bulunamayan adam 1 haftada bulundu vs vs ..[/b]

Fatura bilgileri sayesinde Mac adreslerine ulaşman mümkün, hırsızlar sadece yürütme konusunda tecrübeli ve teknik konuda acemilerse Mac adreslerini değiştiremeyeceklerdir.

Bu durumda mac adresi tarama ile bilgisayarlarından herhangi biri online olduğu an emniyet bilgiyi alabilir.

[font="Lucida Sans Unicode"][b]Dostum hırsız konusunda bulman olanaklı gibi görünüyor belki göz ayarı sağlayabilir;

Moboseden bulma ihitmalin var hemde %100 tabi polis bu işin üzerine düşerse,gerçekten yakalama riski yüksek ancak sizin bu konuyu savcılıktan arama izni çıkarması lazım zaten böyle bir konuda yapılması en uygun konudur,

Hırsızı sende bulabilirsin,bu seni bilen eve saat kaçta çıkıp girdiğini bilen biri okadar gün girmedide neden 5 Laptopun olduğu günü seçti onu düşün önce belki laptopun çoktan beri var hiç girmiyor olabilir ama bu adam seni bilen biri öyle kimsenin harcı değil kafasına göre girmek senin eve kaçta gidip kaçta çıktığını çok iyi biliyor ve bu sayede kafasıan göre girmiş laptopları almış,yetmemiş sürekli üstünde taşıdığın kredi kartlarına kadar erişebilmiş bu senin yannıda sürekli bulundurduğun birşey.(Bu tanıdık biri dostum)
[/b][/font]

Edited by CaNCaN

geçmiş olsun öncelikle . cana gelen mala gelsin demişler sen kafana takma senin tek yapabileceğin şimdilik kredi kartını iptal ettirtmen , 2. yapacağında faturalarını götür emniyete onlardan baska güvenebileceğimiz kimse yok helal mal ise sana illaki döner imtihan dünyası vardır bir hayır de geç ummadığın bir zamanda sana geri geleceğine inanıyorum sonrada ALLAH'a havale et gitsin ..tekrar tekrar geçmiş olsun

[b]Çok geçmiş olsun kardeşim. Allah yardımcın olsun. Arkadaşların dediği gibi bende katılıyorum. Polislerin fazla üsteleyeceğini sanmam. Araya tanıdıklarından birini koyup işi garantiye aldırman gerekli.
Polis konusuna gelince benimde yaşadığım olaylardan dolayı bende polise fazla güvenmiyorum. Birinin malına el bombası atılıyor ve polis hiçbir şey yapmıyor. Nasıl güveneyim ? :)
Neyse kardeş sen bu işin üzerine kendin gitmeye çalış ve mevki bakımından iyi adamlara da söyle derim. Kal sağlıcakla...[/b]

Geçmiş olsun arkadaşım.İp Adresi bulman bir işe yaramaz sonuçta o pc ile alkalı değil adsl model ile alakalı bir sistem fakat MAC adresini bulman kesin çözümdür.Onlarıda faturalarından çıkarta bilirsin diz üstü pclerde MAC adresi kullanılarak pc bulunduğuna şahit oldum.