Jump to content

Hotiç Ayakkabı


scarface
 Share

Recommended Posts

Kız arkadaşım bana Hotiç'ten hediye ayakkabı almış ve yolladı.Ayakkabıyı giydiğimde ayağımı üstten vurduğunu fark ettim ama açılır düşüncesi ile bir kaç gün giydim.Ama hala aynı sorun devam ettiği için mağazaya giderek durumu bildirdim ve ayakkabıya bakılmasını istedim.20 gün sonra beni arayarak ayakkabımda bir kusur olmadığını ve bu nedenle iade ya da değişim yapamayacaklarını söylediler.

Ayakkabıyı alarak 2 gün giydim ve tekrar mağazaya giderek ayakkabıları ve çoraplarımı çıkartıp satış temsilcisine gösterdim. Ayaklarımın durumunu gören temsilci konu ile ilgili bizzat kendisinin alakadar olacağını ve telefon ederek gerekenlerin yapılmasını isteyeceğini belirterek ayakkabıları aldı.Aradan 1 hafta geçtikten sonra ayakkabıların geldiğini ve kusursuz olduğunu söylediler.

Müşteri hizmetlerini arayarak bizzat konuştum ve derdimi anlattım.Bana verdikleri cevap şu oldu. Biz ayakkabıları milimetrik cıhazlarla ölçtük ayakkabılarda sorun yok sizin ayaklarınız sorunlu.Kan beynime sıçradı ve mağazayı yakacağımı söyledim. Tabi eleman beni ciddiye almadı. Hotiç'in Bodrum Oasis'teki mağazasına elimde benzin ile giderek ayakkabılarımı istedim.Ve elimdeki benzini bana verilen ayakkabıların üzerine boca ettim.Ama bana başka müşterinin ayakkabılarını vermiş ve bende ayakkabıları yakmadan tekrar benzin almaya gideceğimi söyleyerek mağazadan çıktım.Ardından müşteri temsilcisi.Neticede benzin işe yaradı paramı aldım.

sikayetimvar.com a yukardaki şikayeti yazdım, bana verdikleri cevap altta;

Şikayete konu olan ürünle ilgili tüketici başka bir ürüne mazağanın ortasında insanların içinde bilerek benzin dökerek zarar verdiğini,olay karakolluk olduğunu,her iki tarafta uzlaşarak şikayetten vazgeçildiğini,ürünün iadesi dökülen benzinle halakası olmadığını,tamamen bayinin iyi niyetiyle yapıldığını,Bayimiz dava açmış olsaydı mülke özellikle insan hayatına zarar vermekten kendileri tutuklanabilirdi.

Benzin dökmek? İnsan hayatıyla bilerek oynamak. ürünün bedeli ayakkabının bedeli insan hayatından dahamı değerli.Ortada suç var.Hotiç dava açmıyor ama şikayet marifetmiş gibi sitede yayınlanıyor.
Benimde son yazdığım cevap;

Beni o şekilde davranmaya iten hotiç değil değilmi? Beni mağdur edip ayağın arızalı diyerek 2 kez incelenen ayakkabının değişimini yada para iadesini yapmak yerine ayağın arızalı diyerek beni öyle bir eylem yapmaya zorlayan ve eylemin ardından YÖNETİM kurulumuz toplandı para iadesi kararı çıktı size paranız iade edilecek diye çocukça ve aptalca bir mazeret uyduran HOTİÇ değil. Ben kendi kendime fantazi olsun diye öyle bir işlem yaptım ve zorlada olsa paramı kurtardım.
Üstelik başka ürüne dökülen benzin sizin tezgahtarın salaklığından kaynaklanıyor. Ben ayakkabımı istedim tezgahtar verdi ve bende üzerine benzin döktüm, ama ürün benimki olmadığı için yakmaktan vaz geçtim. O olay olana kadar yönetim kurulunuz nerdedide benim eylemimden sonra toplandı ve para iadesi kararı çıktı?
İnsanı güldürmekte üzerinize yok, siz bu işi bırakında stand up yapın daha çok tutarsınız...
Keşke dava açsaydıda o zaman insanlar HOTİÇ in gerçek ve sahtekar yüzünü görseydi, 1 ayakkabı için YÖNETİM KURULU toplanıyormuymuş bunu açıklardılar.
Para konusuna gelince! Bana ayağın arızalı diyeceğine adam gibi ya değişim yapsaydınız yada paramı verseydiniz hiç sorun olmazdı.
Kendinize sorun bakalım ben neden böyle bir eylem yaptım? Beni buna kim mecbur etti?
Herkes haddinide bilecek, hakkınıda bilecek, hak benimdi hakkımı aldım, siz haddinizi bilemediniz, ben bildirdim.
Paramı vermeseydinizde sizi görseydim :)

Benim forumdaki arkadaşlara tavsiyem alışveriş yaptığınız insanların daha sonraki tavırlarının ne olabileceğini düşünerek ticaret yapın....
Link to comment
Share on other sites

[b]Sağlam eylemde bulunmuşsun,takdir ettim benzin işi cesaret ister :)

Esnafımız tüketiciye b.k atmada o kadar usta olduki Yönetim Kurulunun toplanması gibi bir zırvaya şaşırmadım bile.Gene tutarlı demişler,mağaza müdürleri genel kurul yaptılar falan da diyebilirlerdi :D

Paranı kurtarmana sevindim,hotiç gibi kokoş düzeyde bi markadan alacağına o paraya işine yarayan belki 2 ayakkabı alırsın.[/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KintaRo' date='09 April 2012 - 15:06 ' timestamp='1333973164' post='1183729']
legion herkes senin gibi fakir mi? pis fakir.

salı pazarı kollekşın rullllzzzzzz
[/quote]


[b]O günler eskide kaldı,artık pazara sebze almak için bile gitmiyorum.Bir telefonla kapımda tüm istediklerim :trollface: [/b]

Link to comment
Share on other sites

sa
kardeş bende ayakkabıcıyım ama sen hatalısın
senin tavrın yanlış çünkü ayakkabı alırken ikisini bir denersen öyle alırsın
he hediye mi geldi ozaman denersin sıktımı getirir yenisini alırsın giyildikten sonra geri alınmaz
prosütürü o çünkü yani giyilmiş ayakkabıy sa herhangi ayakabı tamircisine götürürsün kalıp ta açtırırsın oda olmadı ben zin makmul kendine ve başkasına zarar vermemek şartıyla
keşke sorunu burda paylaşsaydın kolay yöntemi vardı sıcaksu yla sert olan yerleri yumasıtırdın ozaman
olurdu etkisi cok geçmiş olsun sana kardeşim

Link to comment
Share on other sites

ayhanca ya katılıyorum. ayakkabı açılır diye 2 gün giydiysen sonuçlarına katlanman gerekir bence de. tüketici kanununa göre iade süresi 7 gün olabilir. Ama kullanmaktan dolayı o ayakkabının artık başkasına satılması mümkün değil. 2 günde ayakkabı, ya açılırsa mantığını doğru bulmadıum açıkçası

ben ayakkabı satıcı değilim bu arada

Link to comment
Share on other sites

helal olsun eğer doğruysa tebrikler.Sesli güldüm :clapping: :clapping: Ayrıca şikayet var inanmayın ben arçelik ile ilgili şikayet bildirdim adamlar gizli numaradan beni aradılar.büyük ihtimalle siteden biri 2 ters soru sordum cuvalladı.Benle kafa buluyorsun diye sövdüm kapadı. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...