Jump to content

Ayak Fibula Kemiğim Kırıldı Bağlarım Koptu

zamaneberduşu
 Share

Recommended Posts

ALLAH acil şifalar versin kardeşim
öncelikli olarak şunu belirteyim ayagının üstüne basman riskli fakat hereket ettirmen gerekli sebebi şu kreçlenme oluyor .benim ayagım
oynak kemiginden kırıldı 1,5 yıl alçıda kaldı fizik tedavici üstüne bas ortapedici basma dedi ikisini telefonla karşı karsıya getirim
siz doktormusunuz die sorunca güldüler.Rabbimin izniyle geçer inşallah (Abden sekura:sukreden kul)

• 2 hafta sonra ...

[b]bu gün doktorun bana verdiği süre doldu 45 gün basmıcan demişti ayağın üstüne doktora ulaşmaya çalıştım yurt dışına seminere gitmiş bende deyneklerle yavaş yavaş basayım dedim sanki topuğuma ve tendonun olduğu yere sanki bıçak batırıyorlar gibi oluyorum ilk bastığımda böyle olması normal mi doktor galiba 4 gün sonra gelicekmiş [/b]

Edited by zamaneberduşu

• 1 ay sonra...

[quote name='zamaneberduşu' date='12 April 2012 - 13:48 ' timestamp='1334238522' post='1185378']
[b]Gokhan214 ben de arada sırada halısaha maçları yapıyordum inan hiç sorun değil yapmasamda olur senin adına çok üzüldüm kötü bir durum hayatınızı etkilemiş benimde öğrenmek istediğim buydu zaten sakat kalırmıyım topallarmıyım benim tek istediğim sağlıklı yürümek ve beni iş hayatımda zorlamamsı sizin için üzüldüm yorumunuz içime su serpti sağolun.Sizin ayağınızdaki platin duruyormu hala yoksa çıkarttırdınızmı.[/b]
[/quote]
evet aldırdım tabiikide, ama sana tavsiyem, kesinlikle platinleri takan doktoruna aldır, bir arkadaşım farklı doktor ile aldırma ameliyatında sorun yaşadı çünkü, cevabım geç oldu özür dilerim uzun zamandır giremiyordum

[quote name='zamaneberduşu' date='12 April 2012 - 17:05 ' timestamp='1334250350' post='1185516']
[b]knowningto beni ameliyat eden doktor sadece fibula kemiğinin kırıldığını ve bağların koptuğunu söyledi tendonda birşey yok galiba emar çekildim doktor emarı inceledi ve o zaman ameliyat dedi o şekilde ameliyat oldum eğer tendon da bir zarar olsa müdahale ederdi fakat kırık hakkında tek bildiğim fibula kemiğinin kırıldığı [/b]
[/quote]
senin en iyi tesellin şu olsun bak;

mutlaka oku bu haberi, tam bilmen gereken şey
http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=12648790

deivid de souza aynı kırıgı yasadı seninki ile ve platin takıldı

Edited by Gokhan214

ben de top oynarken sağ ayağım üstüne yıkılıp ayağım bilekten yana doğru döndü.
ayak bileğimde 2 yerde kırık oldu.6 ay çektim.şimdi iyiyim.
işleyen demir pas tutmaz sözü vardır ve doğrudur.
ayağının üstüne basmadığın için ayağın zayıfladı kasları inceldi ama bunlar geçici
ayağın üstüne yeniden basarken acıma olur.normaldir.
ayağın yeniden yürümeyi öğrenecek.hepsi başıma geldi.
doktor kontrollerini ihmal etme
iyileşirsin geçmiş olsun

Geçmiş olsun kardeşim

Benimde 2 yıl once trafik kazasında tibia kemiğim kırıldı ve paçalı bir kırıkdı. Seninki fibula fibula kemiği yurumene fazla etki etmez hatta bircok futbolcu fibula kemiği kırık oynuyor.

Herneyse benim tibia kemiği parcalı kırık oldugu için platin ve 11 vida cakdılar doktorum çok iyiydi alçıya bile almadılar amiliyetadan sonra 1 2 hafta ödem şişlik normaldir ve kırık bacagın gözle gorulur şekilde zayıflayacakdır. Ayrıca ameliyatdan sonraki ilk 1 hafta felaket bir acı çekiyorsun. Tabi benimki tibia oldugu için ve parcalı kırık olduıgu için bu kadar olmuş. 2. hafta ayagının ustune basmaya çalışacaksın ( doktor ii oldun demeden basma "ben bastım bişiy olmadı ama :D ") Sanki bir ayagın kısaymış gibi olacak yuruyemiyecekmişsin gibi olacaksın ayagın yere paralel basamıyacaksın. Bunlar normaldir korkma 3 hafta sonra değnekle 1,5 2 ay sonra desteksiz yuruyeceksin.6 ay sonra normale donecek yuruyusun ama fazla yuklenirsen ağrı yapabilir. 1 yıl sonra ani şiddetli bir iş yapamdıgın surece tamamen normale doneceksin. ( tabi uzun yuruyuslerde ve koşmaya çalışdıgında hissedeceksin sakın koşma yada 2km den fazla yurume agrı yapabilir.)

Sana tavsiyem ağırılıgını ayagına fazla verme ama surekli masaj yap haraket etsin ayagın. Ben doktora gittiğimde fizik tedaviye ihtiyacın yok senin demişti :D devamlı haraket ettir ayagını tabi ayakta değil yatakda aç kapat ayağın acılsın.

[b]yorum yazan herkesten Allah razı olsun şimdi iyiyim işe de başladım yürümemde bi aksaklık yok iş yerinde ayakta çalışıyorum ve sürekli aktif olarak yorulunca oturuyorum 3 ay sonra da tekrar ameliyat olucam platini aldırıcam o ameliyat daha kolay olur herhalde inşallah zamanla daha da iyi olurum Allah kimseye kaza bela vermesin[/b]

kardeşim allah acil şifalar versin kemik 1 ay gibi bi sürede toparlanır ama eskı halıne gelmesı 1 yılı bulur ancak bağlar daha geç iyileşir cunku onlar senı ayakta tutan asıl etkenlerdır kendını cok zorlama moralını yuksek tut herseyın başı moral sonuçta ..

Allah acil şifa versin dikkat et kendine bu tür hastalıkların tedavisi zamandır sabretceksın bıraz.

[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]hocam sıkıntı yok [/font][/color]
[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]her derdin dermanı var [/font][/color]
[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]sen yeterki iste[/font][/color]
[color=#445563][font=verdana, tahoma, sans-serif]geçmiş olsun inşallah birdaha olmaz dikkat et[/font][/color]