Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MostWanted

Autoit Library Kullanımı

Recommended Posts

[font=consolas]Bu gün sizlere autoitte kullanmadığımız fonksiyonlardan nasıl kurtulacığımızı anlatacağım.[topic=197064]Bu konuda[/topic] ilgili bi sorun çıkmıştı ve bende araştırma yaptım.Autoit kütüphaneleri ile ilgili gerçek şu ki siz bir kütüphaneyi koyduğunuzda gerekli gereksiz tüm fonksiyonları içine alır.Sayın @blackman12 bu konuda haklı imiş :p Bu size scriptinize gereksiz yere bir yoğunluk ve hantallık kazandırır.Fakat bunu engellemenin de bir yolunu bulduk.Şimdi o yolu açıklayalım;

İlk önce scriptinizi Compile etmek için Ctrl + F7 ye basıyoruz.Sonra;

[img]http://i.imgur.com/gl2we.png[/img]

şekilde görüldüğü gibi /striponly yazıyoruz.Eğer sadece include dosyalarımızı temizlemek istiyorsan /striponlyincludes yazıyor.Sonra istediğiniz ikonu falan gibi ayarları yaptıktan sonra karşınızda tertemiz bir program çıkacaktır.Son olarakta obfuscator temizlediği scripti _obfuscated ekiyle beraber hemen scriptimizin yanına kaydediyor.

İyi kodlamalar...[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]Ben de her zaman kullanıyorum gözle görülür derecede etki ediyor. Kötü yanı tanımadığı udf içeren scriptlerde sorun çıkıyor :)[/font]

Yeni sürüm Autoit kullanıcılarının /so parametresiyle derlemesi gerekmektedir.

6cipESn.png

Scripte sağ tıklayıp Compile with Options diyerek de aynı yere gelebilirsin.

CTRL + F7 ye basınca öyle bir ekran gelmiyor direk compile ediyor ?

Ben genelde bu şekilde kullanırım ve hiçbir zaman çalışmadığını görmedim ama divanenin de dediği gibi compile with apşıns diyerek aynı işlevi görebilirsin.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...