Jump to content

Okulda Olay

Asabidj45
 Share

Recommended Posts

Bizim zamanımızda olsa sınıf nöbetcisi ve başkanı dayağı yer geriye kalan öğrencilerde sırıtırdı.Böyle durumları önceden kestirip sabah bizim sınıfa fiş gelmedi diye yedekte birkaç tane bulundurmakta fayda var. :clapping:

Yaw bişe yapmaz korkutmuş bunları .. Cuma gunu bı daha olmasın der gonderır o kadar kısıyı kanıt olmadan nere Dısıplın ceza carptırıyor. :) Bızde yaptık yapmadık degil numaramı karaladım fiş carptık Çok atılcaksın dedıler ama hıc bıse olmaz :)

kardeş öncelikle tüm tnc ailsine selamlar
hiç dert etme cumaya kadar kim öle ki kala
hiç dert etme disipline versede bi cacık olmaz
kendiniziüzmeye dymez çünkü ozamana kadar unutulursunuz okuların kapanmasınada az kalmış bide sizlemi ugrşcak

hocam yukarıda bir arkadaş bahsetmiş idare kendini sağlama almaya çalışıyor o saatte birisi dışarıda suça karışsa kendilerini kurtaramazlar. kurul murul hikaye tutanak tutmaları gerekirdi. nöb öğrt nöb müdür yardımcısının imzası olacak yapılmadığı için sadece blöf yapıyorlar. lise yönetmeliği ilköğretimden biraz farklı ama yinede olayı resmi olarak sicile taşımak hele ki işlemediği bir suç için işte ona cesaret edemezler. disiplin verilse bile suçu sicile işlenir ama sene sonunda silinir. (kurul kararıyla) kimse böyle saçma bir sebepten ceza almaz.

Ama benm anlamadğım madem kimlerin olmadığı belli yaz bir fiş daha ne uğraşıyorsun. ne olaylar gördüm ben bırak ceza vermeyi üstünü kapattık saf gibi hiç bir şey olmamış gibi yaptık

[quote name='gariphamsi1986' date='08 May 2012 - 20:25 ' timestamp='1336497959' post='1198387']
hocam yukarıda bir arkadaş bahsetmiş idare kendini sağlama almaya çalışıyor o saatte birisi dışarıda suça karışsa kendilerini kurtaramazlar. kurul murul hikaye tutanak tutmaları gerekirdi. nöb öğrt nöb müdür yardımcısının imzası olacak yapılmadığı için sadece blöf yapıyorlar. lise yönetmeliği ilköğretimden biraz farklı ama yinede olayı resmi olarak sicile taşımak hele ki işlemediği bir suç için işte ona cesaret edemezler. disiplin verilse bile suçu sicile işlenir ama sene sonunda silinir. (kurul kararıyla) kimse böyle saçma bir sebepten ceza almaz.

Ama benm anlamadğım madem kimlerin olmadığı belli yaz bir fiş daha ne uğraşıyorsun. ne olaylar gördüm ben bırak ceza vermeyi üstünü kapattık saf gibi hiç bir şey olmamış gibi yaptık
[/quote]

Bir fiş daha yazmış ancak hala tutumu devam ediyormuş.

Yani bir tek o yok işin içinde, çok uğraşmış dün hoca bir ara insafa gelir gibi olmuş işte ama sonra vazgeçmiş yine. Öğleden sonra kalanlar değilde gidenler sorumlu falan demiş hoca sonra söz edilmemiş ondan. Bakalım artık haklısın.

Arkadaşlar bu işi nerdeyse idama kadar götüreceksiniz.Okul müdürlüğü yapmış biri olarak eğer yoklama fişinde isimler ve imzalar varsa sorun yok.daha önce o sınıfla sorun yaşamışsa müd yard. bu nedenle sıkıştırmış olabilir.Ceza vermek istiyorsa bunu herhalukarda yapabilir.Başka nedenle de yapabilir.Merak etme idareciler öğrenciye zarar gelebilecek durumlarda öğrenciyi korurlar.Bu işten bişey çıkmaz.Gider özür dilersiniz, uzatmayacaklarını sanıyorum.Zıttına gidersen bu seferde öğretmene hakaretten ceza alırsın.Fazla büyütecek bir durum yok.Sıradan idareci -öğrenci durumu.

Haklısınız, yani tekrar söylüyorum endişemizin sebebi belli, sicil. :) Onun haricinde zaten böyle birşeye karıştığı için gerekli cezayı ben kestim kendisine. Fişe aynen geçirilmiş numaralar ancak müdür yardımcısının imzasının olup olmadığını bilmiyor. Birde müdür yardımcısı yeni değişmiş, geleli 1 ay olmamış :)

[quote name='gariphamsi1986' date='08 May 2012 - 17:25 ' timestamp='1336497959' post='1198387']

[/quote]

Değerli Öğretmenim tutanak dediğin A4 kağıdından ibarettir gerekirse tutarlar sonradan basit iştir.

Nöbet defterinde belirtilmesi gerekirdi belirtilmemiş tutanak sonradan tutulmuş deseler bile BU İŞLERDEKİ
ALTIN KELİME
SEHVEN
KELİMESİDİR Kİ SEHVEN NÖBET defterinde belirtilmemiştir yazılmamıştır denir.
Tutanak yazıldığı sürece sorun yoktur. ki nasılsa istenildiği an yazılır.

Lakin bişey olmaz da ille de sağlama almak istiyorlarsa iş basittir. Veli okula gider biraz hal yollu biraz efelik vari kanun nizam falan der olmadı 147 aracağım öğrencim suçsuz yere suçlandı psikolojisi bozuldu der Veli çayını içer öğrenci yoluna devam eder.
The END ... Mutlu Son..

Ne konuymuş arkadaş konuş konuş bitmedi.Takmayın kafanıza olmaz bişey rahat olun.[img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/trollfeys.png[/img][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/trollfeys.png[/img]