Jump to content

Metin Çeviri

Taytanix
 Share

Recommended Posts

[b][color="#2E8B57"]arkadaşlar elimde 15 sayfalık bir hikaye var inlizce ve ben bunu türkçeye çevircem ama translate ile sürekli yanlış çeviriyorum.Bana %100 güvenilir ve çok iyi çeviren bir site bilen varsa verebilirmi.Yazıp çevircem.Ama kesinlikle doğru çevirmesi lazım.benim için çok önemli.şimdiden teşekkürler.[/color][/b]

Translate lerden kesin çeviren göremedim sebebi kelimelerin bir den fazla anlam içermesi. Bence Translate kullanırken çeviriyi oku sana uygun geleni oraya yaz :D Hem Ödevi Senin Yaptığın anlaşılır Hem DAha Yüksek Not alırsın bundan dolayı

[quote name='Hcemaras' date='13 May 2012 - 12:11 ' timestamp='1336903898' post='1200486']
Translate lerden kesin çeviren göremedim sebebi kelimelerin bir den fazla anlam içermesi. Bence Translate kullanırken çeviriyi oku sana uygun geleni oraya yaz :D Hem Ödevi Senin Yaptığın anlaşılır Hem DAha Yüksek Not alırsın bundan dolayı
[/quote]

[b][color="#2E8B57"]Ya bu ödev değil yarın bi sınav var 15sayfalık bir kitaptan kitabı cevirim okuyacam. :)[/color][/b]

[quote name='blackman12' date='13 May 2012 - 13:07 ' timestamp='1336907268' post='1200498']
Yani bu bir ödev. sen ödev kelimesinin manasını türkçeden türkçeye çeviremezken, zekası yazarın zekasıyla kısıtlı bir web uygulamasının 15 sayfalık bir ingilizce metni hatasız çevirmesini bekleme ;)
[/quote]

sence sınavla ödev aynı şeymi.ben bunu cevirip hocaya götürmicem yani.Okuyup sınavına gircez.Ayrıca nasıl modsun onuda anlamış değilim biraz insan gibi davran.

[code]1. [i]isim[/i] Yapılması, yerine getirilmesi, insanlık duygusu, töre ve yasa bakımından gerekli olan iş veya davranış, vazife, vecibe[/code]

at gözlükleriniz hayırlı olsun. türkçeyi sadece günlük kullanımlarınız kadar biliyorsunuz bir uygulamadan her anlamını bilmesini bekliyorsunuz. üstüne üstlük bana "insan gibi davran" gibi bir cümle kuruyorsunuz. Haddinizi aşmayın derim, günlük hayatımda biri bana bu cümleyi söyleyecek kendini camdan aşağıda bulmayacak? Ama klavye başında hepiniz aslansınız kaplansınız tabi.

blackman12

Tepki gösterirken sizde aşırıya kaçıyorsunuz. :) Size hakaret etmeyen birisini camdan aşağı atmak normal mi? Haklıysanız da haksız konuma düşebileceğiniz bir davranış. :)

Edited by Asabidj45

Arayan belasını da bulur mevlasınıda... İşte ondan böyle güzel forum yani arkadaşlık dolu kimsenin kötü kelimesini kullanmak düşmez tabi herkesin kendi düşüncesi. Blackman12 Moderatörümüz görevini yapıyor. Bende kendi görevim olan yardım etmeye çalışiyim eskiden kullandığım çeviri sitesi ;

[quote]www.guzelsozluk.com[/quote]