Jump to content

Amd Kasa Topluyorum Bakınız Nasıl Olmuş

Recommended Posts

selam arkadaşlar 10 yıldır seyyar teknik servis işi yapıyorum iyi kötü yazılım donanım anlıyorum ve karar aldım yeni bir kasa toplamayı bu fiyatlar bana çok cazip geldi o yüzden sizlerede sunum yapmak istedim intel bir kasa topladım monütorsuz maliyeti 1800 lirayı buldu amd topladım şimdi 1200 lira ve en güzel yanı pc donanımı intelden daha güçlü ve kaliteli sizlere de sunuyorum eksileri artıları bana söylerseniz memnun olurum iyi çalışmalar

TX Sonic Çift 12cm Fanlı ATX Kasa (400W Max 4 SATA ve PCI-Express çıkışlı)
PCI-Express destekli güç kaynağı ve çift fanlı yapısıyla 1arka panel 1ön panel dee fan takılı ideal performans kasası mükenmmel ötesi.
Xilence 120MM Sessiz Kasa Fanı 2 adet overclock var bunlarda takviye fanlar yan tarafa takmayı düşünüom

MSI 970A-G46 AMD 970 DDR3 AM3 ATX Anakart 800mhz den 2133 oc dram destekler 32gb max ht 3 ile 5200 m/t sn ye kadar hızları destekler

Amd Phenom II X4 965 3.4GHz 45nm Soket AM3 Black Edition Kutulu İşlemci 6mb cache bellek 4 çekirdek ht link hızı 2000mhz

HIS HD6770 IceQ 1GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı çekirdek hızı 850mhz bellek hızı 4800 mhz oyun canavarı bir kart

Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) 1866Mhz DDR3 Ram alüminyum soğutuculu

Western Digital Caviar Blue 500GB SATA III 6Gbit/s 3,5" 7200 RPM 32MB Cache bellek

LG GH22NS 22X Sata Siyah Dvd Yazıcı

toplam fiyat kdv dahil 1200 tl bu kasanın derecelendirmesi size ait

[b][color="#FF0000"]Anakart ve işlemci konusunda doğru karar almışsın, fakat RAM, ekran kartı ve kasa konusunda aynı şeyi söyleyemicem;

Seçtiğin RAM'ler o.c ile 1866mhz'yi bulur, normal hızları 1600mhz'dir... bir düşük modeli olan Vengeance 1600mhz 4x2GB'ı almalısın.

Ekran kartı için oyun canavarı deyimini kullanmışsın fakat HD6770 beklediğin performansı vermeyecektir. en az HD6850 veya HD6870 almalısın.(6850 tavsiyem, kullandığımdan dolayı)

TX'in Sonic modellerini kullandım, önünde 12 cm görünür fan olan. Gerçekden verdiğin paraya değmeyen bir kalitesi var ve yeni alıcağına göre en az 500watt kasa seçmelisin. Kasanın içinde 2'den fazla fan olunca gürültü hissedersin, 1 tane önde 12 cm fan, 1 tanede 12 cm egsoz fanı içerideki hava akışını düzenleyecektir, fazlasına gerek yok.[/color][/b]
[b][color="#0000FF"]
Bende şöyle bir sistem topladım bi göz at istersen. Toplam 1289 TL , parasına değiceğine garanti verebilirim.;[/color][/b]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1336939013__zz.png[/img]

bana pahalı geldi fiyatı normal 100tl bulur.ben daha 2 gün önce arkadaşa pc aldırdım aynı özellikleri hemn hemn
sadece 1tb hdd,philps 18inç mönitor ,2+1 ses sistemi,webcam,ve gerisi senın saydıkların 1.500tl yi buldu artık sen karşılaştır:(

[quote name='mehmet1984' date='13 May 2012 - 20:49 ' timestamp='1336934968' post='1200686']
selam arkadaşlar 10 yıldır seyyar teknik servis işi yapıyorum iyi kötü yazılım donanım anlıyorum ve karar aldım yeni bir kasa toplamayı bu fiyatlar bana çok cazip geldi o yüzden sizlerede sunum yapmak istedim intel bir kasa topladım monütorsuz maliyeti 1800 lirayı buldu amd topladım şimdi 1200 lira ve en güzel yanı pc donanımı intelden daha güçlü ve kaliteli sizlere de sunuyorum eksileri artıları bana söylerseniz memnun olurum iyi çalışmalar

TX Sonic Çift 12cm Fanlı ATX Kasa (400W Max 4 SATA ve PCI-Express çıkışlı)
PCI-Express destekli güç kaynağı ve çift fanlı yapısıyla 1arka panel 1ön panel dee fan takılı ideal performans kasası mükenmmel ötesi.
Xilence 120MM Sessiz Kasa Fanı 2 adet overclock var bunlarda takviye fanlar yan tarafa takmayı düşünüom

MSI 970A-G46 AMD 970 DDR3 AM3 ATX Anakart 800mhz den 2133 oc dram destekler 32gb max ht 3 ile 5200 m/t sn ye kadar hızları destekler

Amd Phenom II X4 965 3.4GHz 45nm Soket AM3 Black Edition Kutulu İşlemci 6mb cache bellek 4 çekirdek ht link hızı 2000mhz

HIS HD6770 IceQ 1GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı çekirdek hızı 850mhz bellek hızı 4800 mhz oyun canavarı bir kart

Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) 1866Mhz DDR3 Ram alüminyum soğutuculu

Western Digital Caviar Blue 500GB SATA III 6Gbit/s 3,5" 7200 RPM 32MB Cache bellek

LG GH22NS 22X Sata Siyah Dvd Yazıcı

toplam fiyat kdv dahil 1200 tl bu kasanın derecelendirmesi size ait
[/quote]

Amatör seviyede donanım bilgin olduğu ortada. AMD Phenom II x4 965 işlemci ve HD 6770 ekran kartı için 400 Watt (gerçek 400 Watt olduğunu hiç sanmıyorum) PSU'lu kasa almaya kalkmandan belli !!! Bu sistem için minimum 500 Watt gerçek PSU kullanman gerekir !

İşlemci olarak Phenom II x4 965 işlemciye ortalama 320 TL verene kadar AMD A8 X4 3870K SOKET FM1 3.0GHZ işlemci alman daha mantıklı en azından CPU değil APU almış olursun. Fiyatı 325 TL civarı olması lazım

Tabi bu anakart ile APU desteği olan FM1 bir anakart ile desteklemen gerekli önerim GIGABYTE A55M-S2V AMD A75 SOKET FM1 DDR3 2400MHZ (O.C.) olacak, alacağın her türlü ekran kartı ile daha iyi performans sağlayacak bu işlemci ile ekran kartı.

HIS HD6770 IceQ 1GB 128Bit GDDR5 ekran kartına oyun canavarı demişsin :D o olsa olsa kurabiye canavarı olur :D 250-280 TL arası para verdikten sonra HD 6850 serisi bi ekran kartına 310 TL vermek daha mantıklı bence. en azından 256 bit bir ekran kartı kullanmış olursun. Performansları arasında gözle görülür fark var zaten.

Gelelim RAM konusuna. RAM olarak 1866 MHz RAM kullanmak için mecburen sistem üzerinde ufakta olsa bir overclock yapmadan 1866 MHz hızında kullanamayacaksın. Buda daha fazla PSU gücü gerektirir. Onun yerine 1600 MHz CL7 RAM kullanman daha avantajlı olur.

HDD olarak Western Digital markasını oldum olası sevmemişimdir. Sürekli sorunlar çıkarması ve yeterince performans sağlayamaması gibi bir çok sorunu forumlar içerisinde görebilirsin. HDD olarak Seagate'den şaşma derim.

Yeterince açıklama yaptım sanırım benden bu kadar. Fazla lafa gerek yok sanırım, son sözüm CPU yerine APU sistem topla ! Daha çok işine yarayacak ve 3 sene sonra sistem değiştirmeye kalktığında daha az masraf çıkaracakdır.

Haydi kolay gele !

[color="#FF0000"][size="5"]Edit Brightblade--> Öneriler güzel ama üslup kötü! Konuşma tarzına dikkat edelim![/size][/color]

Edited by BrightBlade

[quote name='TeYyArEe' date='14 May 2012 - 02:52 ' timestamp='1336953125' post='1200775']
Amatör seviyede donanım bilgin olduğu ortada. AMD Phenom II x4 965 işlemci ve HD 6770 ekran kartı için 400 Watt (gerçek 400 Watt olduğunu hiç sanmıyorum) PSU'lu kasa almaya kalkmandan belli !!! Bu sistem için minimum 500 Watt gerçek PSU kullanman gerekir !İşlemci olarak Phenom II x4 965 işlemciye ortalama 320 TL verene kadar AMD A8 X4 3870K SOKET FM1 3.0GHZ işlemci alman daha mantıklı en azından CPU değil APU almış olursun. Fiyatı 325 TL civarı olması lazımTabi bu anakart ile APU desteği olan FM1 bir anakart ile desteklemen gerekli önerim GIGABYTE A55M-S2V AMD A75 SOKET FM1 DDR3 2400MHZ (O.C.) olacak, alacağın her türlü ekran kartı ile daha iyi performans sağlayacak bu işlemci ile ekran kartı. HIS HD6770 IceQ 1GB 128Bit GDDR5 ekran kartına oyun canavarı demişsin :D o olsa olsa kurabiye canavarı olur :D 250-280 TL arası para verdikten sonra HD 6850 serisi bi ekran kartına 310 TL vermek daha mantıklı bence. en azından 256 bit bir ekran kartı kullanmış olursun. Performansları arasında gözle görülür fark var zaten. Gelelim RAM konusuna. RAM olarak 1866 MHz RAM kullanmak için mecburen sistem üzerinde ufakta olsa bir overclock yapmadan 1866 MHz hızında kullanamayacaksın. Buda daha fazla PSU gücü gerektirir. Onun yerine 1600 MHz CL7 RAM kullanman daha avantajlı olur.HDD olarak Western Digital markasını oldum olası sevmemişimdir. Sürekli sorunlar çıkarması ve yeterince performans sağlayamaması gibi bir çok sorunu forumlar içerisinde görebilirsin. HDD olarak Seagate'den şaşma derim.Yeterince açıklama yaptım sanırım benden bu kadar. Fazla lafa gerek yok sanırım, son sözüm CPU yerine APU sistem topla ! Daha çok işine yarayacak ve 3 sene sonra sistem değiştirmeye kalktığında daha az masraf çıkaracakdır.Haydi kolay gele !
[/quote]

[b][color="#FF0000"]" Amatör seviyede donanım bilgin olduğu ortada. AMD Phenom II x4 965 işlemci ve HD 6770 ekran kartı için 400 Watt (gerçek 400 Watt olduğunu hiç sanmıyorum) PSU'lu kasa almaya kalkmandan belli !!! Bu sistem için minimum 500 Watt gerçek PSU kullanman gerekir ! " Demişsin.[/color][/b]

[b][color="#0000FF"]Phenom II x4 965 ve 6770 350 watt güç ile de çok rahat full performans verebilir.(Athlon II x260 + 6850'yi 400 watt ile kullanıyorum ben) Ama 500 watt alması daha iyi olucaktır. Bilip bilmeden rencide edici, küçük düşürücü konuşmalar yapmayalım lütfen ! Adam burda yardım istemiş, uygun bir dille yardımcı olunması lazım.

APU konusuna gelecek olursak, HTPC toplamıyoruz ki APU alalım, performans bilgisayarı olucağı için ekran kartı zaten yeterince güçlü olucak (HD6850), yani Hybrid Crossfire'a gerek yok , ki iyi bir donanımcı, APU'ların AMD Phenom ve FX Serisinden az performans verdiğini bilir.

Aslına bakarsan şuanda eski Phenom II x4'ler FX serisinden daha fazla performans veriyor. FX'in 2. serisi gelene kadar AMD atağa kalkamıcak.[/color][/b]

[quote name='yedado0506' date='14 May 2012 - 05:34 ' timestamp='1336962842' post='1200795']
Sürekli sorunlar çıkarması ve yeterince performans sağlayamaması gibi bir çok sorunu forumlar içerisinde görebilirsin. HDD olarak Seagate'den şaşma derim.
[/quote]

[quote name='TaKOTaKO' date='14 May 2012 - 00:20 ' timestamp='1336944005' post='1200745']
hdd değiştir daha toplamadıysan wd en sorunlu disk benden söylemesi :D
[/quote]
[b][color="#FF0000"][color="#0000FF"]
Hangi tecrübenize dayandırarak böyle kesin cümleler kuruyorsunuz anlamıyorum ! Western Digital HDD endüstrisinin en kaliteli üreticisidir. Son senelerde Wester Digital'in "Caviar Green" adı altında sattığı ve dönüş hızı değişken harddisklerden çok şikayet gelmeye başladı. Bunun nedeni ise müşterilerin hiç bir bilgisi olmadan seleflerine göre ucuz olduğu için bu modellerden almasıdır. Halbuki bu modeller sistem kurmak için değil yedek yapmak için üretilmiştir. Çünkü "IntelliPower" teknolojisi HDD'nin az kullanıldığı zamanlarda devir hızını düşürerek hem az ısınmasına hemde güç tasarrufuna katkı sağlıyor, buda performans düşüklüğüne yol açıyor... E tabi işletim sistemi bu HDD üzerinde olunca ister istemez performans kaybı oluşuyor. Tabi bunlarda şikayetleri doğuruyor.[/color][/color][/b]

[b][color="#FF0000"]Kısacası Caviar Black veya Blue alın. Keyfinize bakın ;)[/color][/b]

Edited by ilx_199

[b]TX Sonic Çift 12cm Fanlı ATX Kasa (400W Max 4 SATA ve PCI-Express çıkışlı)[/b] demişşin ama bencede yetmez diye düşünüyorum.

[b]Amd Phenom II X4 965 3.4GHz 45nm Soket AM3 Black Edition Kutulu İşlemci 6mb cache bellek 4 çekirdek ht link hızı 2000mhz[/b] demişşin yalnız bunu alana kadar az daha para ekle bulldozer fx serisi almanı öneririm.

[b]HIS HD6770 IceQ 1GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı çekirdek hızı 850mhz bellek hızı 4800 mhz oyun canavarı bir kart[/b] bunu alacagına daha uygun 256 bit ddr5 almanı öneririm

Edited by _AyhaN_

[quote name='ilx_199' date='13 May 2012 - 21:58 ' timestamp='1336939093' post='1200713']
[b][color="#FF0000"]Anakart ve işlemci konusunda doğru karar almışsın, fakat RAM, ekran kartı ve kasa konusunda aynı şeyi söyleyemicem;

Seçtiğin RAM'ler o.c ile 1866mhz'yi bulur, normal hızları 1600mhz'dir... bir düşük modeli olan Vengeance 1600mhz 4x2GB'ı almalısın.

Ekran kartı için oyun canavarı deyimini kullanmışsın fakat HD6770 beklediğin performansı vermeyecektir. en az HD6850 veya HD6870 almalısın.(6850 tavsiyem, kullandığımdan dolayı)

TX'in Sonic modellerini kullandım, önünde 12 cm görünür fan olan. Gerçekden verdiğin paraya değmeyen bir kalitesi var ve yeni alıcağına göre en az 500watt kasa seçmelisin. Kasanın içinde 2'den fazla fan olunca gürültü hissedersin, 1 tane önde 12 cm fan, 1 tanede 12 cm egsoz fanı içerideki hava akışını düzenleyecektir, fazlasına gerek yok.[/color][/b]
[b][color="#0000FF"]
Bende şöyle bir sistem topladım bi göz at istersen. Toplam 1289 TL , parasına değiceğine garanti verebilirim.;[/color][/b]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1336939013__zz.png[/img]
[/quote]

O hdd Ne kadar pahalı ben 1tb lığı 220 tl alcam.

[quote name='ilx_199' date='14 May 2012 - 06:26 ' timestamp='1336969606' post='1200803']

[b][color="#0000FF"]Phenom II x4 965 ve 6770 350 watt güç ile de çok rahat full performans verebilir.(Athlon II x260 + 6850'yi 400 watt ile kullanıyorum ben) Ama 500 watt alması daha iyi olucaktır. Bilip bilmeden rencide edici, küçük düşürücü konuşmalar yapmayalım lütfen ! Adam burda yardım istemiş, uygun bir dille yardımcı olunması lazım.
[/quote]

TX Sonic 400 Watt kasanın o işlemci ve ekran kartını kaldıracağını sanmadığım ve CoolerMasterin PSU Calculator'ünü kullanarak bu yazıyı yazdım. Konuşma tarzıma gelince haklı olabilirsiniz, biraz abartmış olabilirim ! Ancak Sistem yük altında iken TX Sonic kasa içerisindeki PSU bu yükü kaldıramayarak sanırım sisteme reset atacaktır. Bunuda göz ardı etmemek gerekir. 130 Watt güç tüketen bir işlemci ve 127 Watt güç tüketen ekran kartının olacağı bir sistemde gerçek 400 Watt olmayan bir kasanın ne kadar performans vereceği de muamma konusu ! Aşağıdaki PSU Calculator gereken sistem güç tüketimini verecektir.

[code]http://www.coolermaster.outervision.com/[/code]

[quote name='ilx_199' date='14 May 2012 - 06:26 ' timestamp='1336969606' post='1200803']
[b][color="#FF0000"][color="#0000FF"]
Hangi tecrübenize dayandırarak böyle kesin cümleler kuruyorsunuz anlamıyorum ! Western Digital HDD endüstrisinin en kaliteli üreticisidir. Son senelerde Wester Digital'in "Caviar Green" adı altında sattığı ve dönüş hızı değişken harddisklerden çok şikayet gelmeye başladı. Bunun nedeni ise müşterilerin hiç bir bilgisi olmadan seleflerine göre ucuz olduğu için bu modellerden almasıdır. Halbuki bu modeller sistem kurmak için değil yedek yapmak için üretilmiştir. Çünkü "IntelliPower" teknolojisi HDD'nin az kullanıldığı zamanlarda devir hızını düşürerek hem az ısınmasına hemde güç tasarrufuna katkı sağlıyor, buda performans düşüklüğüne yol açıyor... E tabi işletim sistemi bu HDD üzerinde olunca ister istemez performans kaybı oluşuyor. Tabi bunlarda şikayetleri doğuruyor.[/color][/color][/b]

[b][color="#FF0000"]Kısacası Caviar Black veya Blue alın. Keyfinize bakın ;)[/color][/b]
[/quote]

Westen Digital firması HDD sektöründe malesef Seagate şirketinden daha geride kaldı. Üretmiş olduğu HDD'lerde malesef Seagate ile karşılaştırıldığında yeterince kararlı çalışma performansını yakalayamadı. Bir çok donanım konusundaki forum sitelerinde Western Digital ürünleri hakkında açılmış konulardan bu kanıya varmak oldukça kolay !

Neyse tartışmaya gerek yok herkes düşüncelerini ifade etmekte hürdür !

Haydi kolay gele !

pahalı bende bi kaç ay önce gold dan aldım buna benzer bi pc toplattım 1100 tl tuttu ve bu pc den çok daha iyi bu derken konuyu açan kişinin yazdığından ekran kartı filan çok kötü 1200 tl nerden aldın o fiyatı bide 1800tl miş ucuzlamışmı ne öle bişeyler yazmış :D nakit alacaksan çok daha ucuza alabilirsin