Jump to content

Işık Hızında Firefox 13!

temmuz
 Share

Recommended Posts

[color="#FF0000"][b]Firefox 13, "Project Snappy" ile hızlanacak![/b][/color]
[b]
Mozila'ın geçen sene başlattığı "hızlandırma" atağı "Project Snappy", tam gaz devam ediyor...[/b]

Mozilla, geçen sene başladığı "Project Snappy" adındaki çalışmayla Firefox'un "tepki sorununu" çözmek istiyor. Bu çalışmaya dair ilk geliştirmeler, Firefox 11'de yer almaya başladı, ancak Firefox Mühendislik Program Yönetmeni Lawrence Mandel'e göre Firefox 13, değişikliklerin gerçekten hissedildiği ilk sürüm olacak.

Mandel, Firefox 13'ün üç anahtar alandaki geliştirmeler sayesinde daha hızlı olacağını söylüyor.

1. Çağrıldığında yüklenen sekmeler: Firefox 13 beta'da yer alan özellik sayesinde tarayıcı ilk açtığınızda tüm sekmeler yerine sadece etkin sekme yüklenecek. Diğer sekmeler ise seçildiğinde yüklenecek.

2. Daha iyi döngü toplama: Firefox "döngü toplayıcısı" artık daha etkin çalışacak, tarayıcının ihtiyacı olmadığı belleği otomatik olarak serbest bırakacak. Bu sayede gezinti sırasındaki duraklamalar azaltılacak.

3. Daha hızlı "ilk yazma": Project Snappy kapsamında yapılan bir geliştirme ise, Firefox'un ekranda ilk görünmesini ve kodda optimize edilmemiş bazı bölümleri hızlandırmayı amaçlıyor. Firefox 13 ile dosya çağırma, ses otutumları, sürükle bırak ve genel giriş/çıkış işlemleri daha hızlı olacak.

[b]CHIP Türkiye - 16 Mayıs 2012 14:15[/b]

her yeni sürümün de duyyoruz bunları bi ümit kuruyorum 1 saat sonra chrome ye

dönüş yapıyorum hiç bişe olmaz firofox tan bu aralar coolNovo favorim 1 aydır kullanıyorum chromeden biraz daha iyi gibi geldi tavsiyemdir....

[quote name='safranos' date='16 May 2012 - 15:55 ' timestamp='1337176557' post='1201577']
her yeni sürümün de duyyoruz bunları bi ümit kuruyorum 1 saat sonra chrome ye

dönüş yapıyorum hiç bişe olmaz firofox tan bu aralar coolNovo favorim 1 aydır kullanıyorum chromeden biraz daha iyi gibi geldi tavsiyemdir....
[/quote] aynen katılıyorum facebook sorun çıkartıyor choremede,coolnovoda sorun yok...

[quote name='emutlu' date='17 May 2012 - 00:04 ' timestamp='1337202283' post='1201749']
Chrome e geçtim geçeli Firefox kullanmıyorum. Tek sorunum chrome biraz geç açılıyor. Anasayfa geç geliyor biraz.
[/quote]
dostum geç açılmaz proxy ayarlarını değiştir yada coolnovo kullan

Mozilla Firefox'un olmadığı bir interneti düşünmek bile istemiyorum o kadar çok gerekli o kadar çok yardımcı olmazsa olmazdır benim için ayrıca yavaş vs gibisinden düşüncelere katılmıyorum çünkü günümüz teknoloji bilen bilirki donanım ister özellik ister benim bilgisayarım çok çok iyi olmasada oyun için vs için gayet yeterli özelliklerde her hangi bir mağazada satılan belli şirketlere ayit bir bilgisayarın iki adetinin fiyatının toplamıyla bir bilgisayar kendim toplattım bu sebepten mozilla firefox hiç bir şekilde sorun yaratmıyor gayet seri ve stabil şekilde kullanıyorum çokta memnunum bir çok programa gerek kalmadan bir çok işlemi mozillanın bünyesiyle çevresiyle yapabilmekteyim son derece hızlı ve son derece güzel tarayıcıdır firefox her zaman kullandım ve her zaman kullanacağım geliştirmelerinide keyifle merakla heycanla takip etmekteyim 'Firefox'u Seviyorum' Herkese Kolaylıklar Diliyorum.