Jump to content

Tuhaf Wireless Problemi

byfandex
 Share

Recommended Posts

Öncelikle konuyu burada açtığım için özür dilerim ama nereye açacağıma bir türlü karar veremedim ve bu sorun artık canımı sıkmaya başladı. Air Ties Air6372SO makalı bir modemim var ve yaklaşık iki ay öncesine kadar her şey çok iyi gidiyordu fakat son iki aydır masaüstüm(wireless) ve cat6 bağlantılı cihazlarım interneti kullanabilirken ne telefonum ne babamın telefonu ne laptopum kısacası wireless ile bağlanan cihazlarımın hiç biri modemimi görmüyor önceleri sorun laptopta sanıyordum çümkü masaüstüm çok rahat bağlanıyor sonra fark ettim ki başka hiç birşey bağlanamıyor. Laptopa 5 kez farklı vidows sürümleri ile format attım sayısız kez modemi fabrika ayarlarına döndürdüm vs. ama nafile. Bu arada laptopu başka yerlerde denedim internete giriyor hatta evdeyken komşuların ağlarını da buluyor. Ne yapmam gerekir?

Edit: Konuyu taşıdığınız için teşekkür ederim. Edited by byfandex

Güvenilr güncelleme bulabilirsem denerim aslınada
Buraya arayüzümün bir resmini koyayım umarım açıklayıcı olmuştur
[spoiler][img]http://hizliresimyukle.com/showoriginal-256580/asdasd.png[/img][/spoiler]

Edited by byfandex

[quote name='byfandex' date='28 May 2012 - 03:24 ' timestamp='1338168259' post='1205859']
mac filtreleme kapalı ama yinede atayım bu arada frmware güncellemesini yaptım ama ancak yarın kontrol edebilirim

[spoiler][img]http://f1205.hizliresim.com/x/w/6yj4g.png[/img][/spoiler]
[/quote]
Burda mac adresi engellenenler senin cihazlarmı başka cihazlarmı? Kontrol ettinmi?

Air SSID olan misafir kullanıcılar için herhalde. Birde bunun etkinliğini iptal ederek dene istersen. Yani sadece SUPERONLINE SSID aktif olarak.. İşe yarayabilir..

[quote name='ekycy' date='30 May 2012 - 12:01 ' timestamp='1338368501' post='1206586']
Burda mac adresi engellenenler senin cihazlarmı başka cihazlarmı? Kontrol ettinmi?
[/quote]
O resimde engellenen Mac yok. Egellenenler diğer (sağ tarafta olan) kutuda olur ve orası boş bulunuyor. Ayrıca zaten Mac Filitreleme etkin konumda değil görünüyor.

Edited by temmuz