Jump to content

Bence Windows 8 Çıktı.

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Ya ben Windows 8 RC sürümü çıktıktan beridir kullanıyorum çok memnunum. Herşey alışagelen windowstan ayrı Finali beklemeye ne gerek var. Kullanın gitsin. Tabi Microsoft'un Windows 8 RC sürümünün ilk defa Türkçe olarak bizlere sunulması da bunu "ANA" işletim sistemi olarak kullanmamın başlıca sebeplerinden en başta geliyor. Ben denedim deniyorum ve final gelene kadar da kullanmaya tüm işlerimi bununla halletmeye devam edeceğim. Hadi darısı sizin başına :) :good: :clapping: :yahoo: :D

Edited by sere

Sen karıştırıyorsun. Windows 8 RC henüz çıkmadı. Çıkan sürüm RC değil RP'dir. Yani Release Preview'dir (Yayınlanma önizlemesidir). RC yani Release Candidate ise zaten -neredeyse- final sürümdür (Yayınlanma adayıdır). İstersen google'da aratarak bu kavramları bir incele.

Edited by temmuz

[quote name='temmuz' date='20 June 2012 - 18:36 ' timestamp='1340217378' post='1213989']
Sen karıştırıyorsun. Windows 8 RC henüz çıkmadı. Çıkan sürüm RC değil RP'dir. Yani Release Preview'dir (Yayınlanma önizlemesidir). RC yani Release Candidate ise zaten -neredeyse- final sürümdür (Yayınlanma adayıdır). İstersen google'da aratarak bu kavramları bir incele.
[/quote]
[code]http://www.tnctr.com/topic/202636-windows-8-release-previewrc-turkce/[/code]

burda rc de yazıyor ama.

[quote name='safranos' date='20 June 2012 - 18:51 ' timestamp='1340218271' post='1213996']
gereksiz şeylerle konu kirliliği başka bişey değil sana şimdi ne kullanıyon diye soranmı oldu canın sıkılıyo heralde sere
[/quote]

ne alakası var_?

[quote name='teyos000' date='20 June 2012 - 19:01 ' timestamp='1340218882' post='1214009']
Başlık ile konunun ne alakası var ?
[/quote]
anlarsın inşallah.

Edited by sere

[b]Şimdiye Kadar RC Olarak Yayınladı Hep.. Sadece w8 ile DP, CP ve RP oldu.. bundan sonra çıkacak olanda RTM Olacaktır.. ;) arkadaş haklı bende w7 kullanan herkesin 1 kerede olsa denemesinden yanayım.. ama tabi karar sizin.. eski Windowsların hiç biri alakası yok.. orta düzeyli ve yeniliklere açık olan arkadaşların daha fazla ilgisini çekecektir... bende kullanıyorum sorun yaşamadım... umarım RTM yi görene kadar da yaşamam...

konuya gelince arkadaş sohbet amaçlı açmış... gerek var mı yok mu.. tartışılır... [/b]

RTM: Released To Manufacturing, Üretici için yayınlanma/yayınlandı veya Üreticiye yayınlanma sürümü.. Yani final sürüm..
Bu sürümden bir öncesi RC'dir ama belki KenanK'nın dediği gibi Windows 8'de bunu atlayarak doğrudan RTM'de yayınlayabilirler, kimbilir?!..

Edited by temmuz

[b]Wzor amcamın dediğine göre... 12 temmuz ing RTM Düşer.. daha öncede paylaştım forumda... eğer 12temmuz da ing düşerse... bizde ağustosun başında TR yi görürüz ;)[/b]

Edited by KenanK

[quote name='sere' date='20 June 2012 - 22:03 ' timestamp='1340219013' post='1214011']
[code]http://www.tnctr.com/topic/202636-windows-8-release-previewrc-turkce/[/code]

burda rc de yazıyor ama.
..
[/quote]
Aynı şey değil ama muhtevası itibariyle benzediğinden böylede yorumlanabilir ve bence oradaki parantez içinde RC denmesi istanbul82'nin bir yorumu yada benzerliğe dikkat çekmesidir. Böyle bir yorumlamanın veya benzetmenin yanlış olduğu iddiasında değilim ama tam olarak öyle değildir.

[quote name='XCLUSiVE' date='20 June 2012 - 22:45 ' timestamp='1340221555' post='1214038']
Windows 8 deki sürümlerin isimlendirilmesi değişmiştir.

Developer Preview = Alpha
Consumer Preview = Beta
Release Preview = RC
[/quote]

[b]hehh aynen bende bunu belirtmek istedim.. :D teprikliyorum... ;)[/b]

Tamam teslim, bende kabul ediyorum ama resmi ifadelerle Release Preview = RC sürümü yerine geçmiştir şeklinde bir açıklamaya rastlamadım; bunları yorumlama yada benzetme olarak görmüştüm. Ama ürün yayımlamaları sıralamalarının isimlendirilmesindeki önceki sürümlere göre farklılaşma zaten ortadadır.

[quote name='temmuz' date='20 June 2012 - 22:59 ' timestamp='1340222384' post='1214045']
Tamam teslim, bende kabul ediyorum ama resmi ifadelerle Release Preview = RC sürümü yerine geçmiştir şeklinde bir açıklamaya rastlamadım; bunları yorumlama yada benzetme olarak görmüştüm. Ama ürün yayımlamaları sıralamalarının isimlendirilmesindeki önceki sürümlere göre farklılaşma zaten ortadadır.
[/quote]

Win7 de 7000, 7100 sürümleri yayınlandı. Beta ve RC olarak isimlendirildi.
Win8 de ise 8100, 8250, 8400 sürümleri yayınlandı. DP, CP ve RP olarak isimlendirildi.

Sürüm isimlendirmeleri görecelidir. Bu yüzden böyle bir açıklama bulamazsın.

Ayrıca bence Win8 çıkmadı.

Edited by XCLUSiVE

[quote name='KenanK' date='20 June 2012 - 19:32 ' timestamp='1340220778' post='1214029']
[b]Wzor amcamın dediğine göre... 12 temmuz ing RTM Düşer.. daha öncede paylaştım forumda... eğer 12temmuz da ing düşerse... bizde ağustosun başında TR yi görürüz ;)[/b]
[/quote]
valla bu microsofta belli olmaz eğer 12 temmuzda ing çıkarmaya kalmadan belki tr'de yaqyınlar nasıl oldu rc'de tr'yi dahil etti :whistle: