Jump to content

Usb Wireless Adaptör Öneriniz Nedir ?

Share

Recommended Posts

[quote name='the67' date='28 June 2012 - 11:12 ' timestamp='1340871153' post='1216596']
anlamak mümkün değil bazı arkadaşlar 150 mbps lik adaptörleri nasıl güçlü diyorlar şaşıyorum doğrusu :unsure:
[/quote]
150 mbs ve ya 300 mbs ev ağı kurulduğunda iki kişi arasında transfer hızıdır. bağlanma stabilitesi ve güçlü çekim mbs değeriyle ölçülmez. watt değeri ve driver yazılımı ile ilgilidir. 300 mbs olabilir.ama uzak mesafede çekim gücü az olursa ve sürekli kopmalar yaşayabilirsin 300 megabit saniye hızınıda zor yakalarsın. 300 mbs değerin adsl hızına katkısı olmaz. yukarda belirttiğim mesajımda tp-link ve awus modelleri türkiyede kullanabiliceğin bu ölçekte en stabil ve bağlanma kabiliyeti iyi olan cihazlardır.

[quote name='bates54' date='28 June 2012 - 13:02 ' timestamp='1340877778' post='1216619']
150 mbs ve ya 300 mbs ev ağı kurulduğunda iki kişi arasında transfer hızıdır. bağlanma stabilitesi ve güçlü çekim mbs değeriyle ölçülmez. watt değeri ve driver yazılımı ile ilgilidir. 300 mbs olabilir.ama uzak mesafede çekim gücü az olursa ve sürekli kopmalar yaşayabilirsin 300 megabit saniye hızınıda zor yakalarsın. 300 mbs değerin adsl hızına katkısı olmaz. yukarda belirttiğim mesajımda tp-link ve awus modelleri türkiyede kullanabiliceğin bu ölçekte en stabil ve bağlanma kabiliyeti iyi olan cihazlardır.
[/quote]

gerçekte bilimsel olarak haklı olabilirsin ama benim tecrübem biraz farklı söylüyor bence 150 yerine 300 kullanmak daha hayırlı uzak yayınlarda daha iyiler ama herikisindede yayını tek noktada toplayamadıkları için kopukluk yaşamak mümkün misal ben önü yarım kapalı 60 m aşağıdaki arkadaşımdan yayın aldım anteni dışarı çıkardım sinyal arttı %30 oldu 40 cm çapında canak içinden antenlerini çıkardığımda sinyal %65 oldu bunun yanında benim çocuklar 150 lilik flash adaptörü aynı evin içinde kullanamadı modemin yerini değiştirmek zorunda kaldı..

Edited by the67

http://www.bimeks.com.tr/urun/123999/airties-air-2411-dual-band-300-mbps-kablosuz-usb-adaptor.aspx#specs şu üründen şimdi bir tane sipariş verdim elime ulaştığında deneyeceğim sinyal ve hız hoşuma giderse ya da cihazdan memnun kalmazsam buradan yazarım fiyatı bana uygun geldiğinden bimeksten aldım diğer sitelerde de baktım burada hem fiyatı uygundu hem de güvenilir bir site kargo ile birlikte 60 liraya geliyor

[font="Tahoma"][size="2"][b][quote]Kinamax High-Power 11-N 300 Mbps Wireless-n USB Adapter[/quote][/b][/size][/font]
[font="Tahoma"][size="1"][color="#008000"][b]
[/b][/color][/size][/font]
[font="Tahoma"][size="1"][color="#008000"][b]
[/b][/color][/size][/font]