Jump to content

Gözünüz Aydın! Ucuza Hızlı Internet Dönemi Geliyor

temmuz
 Share

Recommended Posts

[color="#FF0000"][b]Ucuza hızlı internet dönemi[/b][/color]

BTK, Türk Telekom'un DSL internet hizmetlerinde indirim öngören tarife değişikliği ve yeni kampanya teklifini onayladı.
01 Temmuz 2012 Pazar 13:03

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun onayladığı teklife göre, Türk Telekom tarafından toptan seviyede DSL internet tarifelerinde yapılacak değişiklikle, yüksek hızlı DSL paketlerinde yüzde 13'e varan oranlarda indirim öngörülüyor.
Ayrıca başlatılacak yeni kampanya ile yüksek hızlı DSL paketlerinden hizmet alan abonelere yüzde 15'e varan oranlarda ilave indirim yapılacak.

[b]Bursa Hakimiyet Gazetesi web sayfası - 01 Temmuz 2012 13:03 [/b]
[code]http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/ekonomi/-ucuza-hizli-internet-donemi/8042.html[/code]

[color="#FF0000"][b]İnternet Kullanıcılarına Müjde[/b][/color]
[b]
BTK, Türk Telekom'un yüksek hızlı internette indirim tarifesini onayladı.[/b]

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türk Telekom'un DSL internet hizmetlerinde indirim öngören tarife değişikliği ve yeni kampanya teklifini onayladı.
Türk Telekom tarafından toptan seviyede DSL internet tarifelerinde yapılacak değişiklikle, yüksek hızlı DSL paketlerinde yüzde 13'e varan oranlarda indirim öngörülüyor.

Ayrıca başlatılacak yeni kampanya ile yüksek hızlı DSL paketlerinden hizmet alan abonelere yüzde 15'e varan oranlarda ilave indirim yapılacak.

Türk Telekom tarafından uygulanacak olan tarife değişikliği ve kampanya toptan olarak internet servis sağlayıcılarını kapsıyor. Ayrıca Türk Telekom, yüksek hızlı DSL paketlerine kazandıracakları her abone için belirli şartları sağlayan internet servis sağlayıcılarına 50 ile 150 lira arasında katkı sağlayacak.

Türk Telekom'un tarife değişikliği ve kampanyası kapsamında yapılan indirimlerin, internet servis sağlayıcıları tarafından, yüksek hızlı internet hizmeti alan kullanıcılara yansıtılması bekleniyor. Böylece yüksek hızlı internet hizmeti alan vatandaşlar hızlı interneti daha uygun fiyatlarla kullanabilecek.

BTK tarafından onaylanan bu tarife değişikliği ve kampanya ile ülke genelinde yüksek hızlı internet kullanımının arttırılması, yüksek hızlı DSL ve fiber hızında internete geçişlerin kolaylaştırılması, kullanıcıların makul ücretler karşılığında yüksek hızlı internet hizmetlerinden yararlandırılması hedefleniyor.
[b]
Son Dakika - 01 Temmuz 2011 17:33 [/b]
[code]http://www.sondakika.com/[/code]

[quote name='yawuz58' date='01 July 2012 - 11:46 ' timestamp='1341143200' post='1217623']
bizim millete akk şart yoksa sistem dayanmaz
[/quote]
Nerden biliyorsun dayanaıp dayanmayacagını müeccin misin
Elbette AKK olmalı ama bu şekilde değil.50 GB kota günümüz için çok yetersiz.Geri kalmış kafalılar hala interneti TEXT ibaret saydıkalrı için böyle bir karar almış olmalılar

[quote name='yawuz58' date='01 July 2012 - 14:46 ' timestamp='1341143200' post='1217623']
[/quote]

hadi ordan! şimdi bu kibarcası. içimden geçen sözcükler bunun daha ağırıydı. madem sistem dayanmayacak ne diye işin başına geçiyorlar? madem sistem zayıf ne halt yemeye hizmet veriyorlar? bize belirttiler mi sistem yettersiz diye? sen sınırsız diye hizmeti veriyorsan ben istersem 1000 tb beri alırım. bu ne seni ilgilendirir ne de sunucu şirketi. yorum yaparken beyninizi kullanın sadece ellerinizi değil.

yahu neden yüksek hızlı internete indirim geliyor da hızı düşük altyapısı düşük olan yerler için indirim yapmıyorlar asıl altyapısı olmayan daha düşük hızlı internet abonelerine indirim yapmalılar? :nea:

[quote name='yawuz58' date='01 July 2012 - 11:46 ' timestamp='1341143200' post='1217623']
[/quote]
kendi adına konuş akk diye saçma bir yöntem getirip sınırsız interneti sınırlı yapıyorlar o zaman akk ye geçince hat ücreti ona göre düzenlesinler hem para veriyoruz hem de hızı düşürüyorlar sen devam et ayda 4gb sınırlı nete gerisine karışma

Benim düşüncem:

Adil Kullanım Kotası=Yoldaki trafik işaretleri.

Yani hızlı giden bir aracınız var ama şehir içi hızlara takılmak istemiyorsunuz

Örneklemede yanılmış olabilirim yada internet hızı için geçersiz olabilir.

Adil kullanım bu şekilde olması çok kötü olmasa da taahhüd edilen hızı ve hizmeti için ücretler çok pahalı ki Türkiye'de hayat pahalı

[quote name='D21' date='05 July 2012 - 14:02 ' timestamp='1341486176' post='1218879']
Benim düşüncem:

Adil Kullanım Kotası=Yoldaki trafik işaretleri.

Yani hızlı giden bir aracınız var ama şehir içi hızlara takılmak istemiyorsunuz

Örneklemede yanılmış olabilirim yada internet hızı için geçersiz olabilir.

Adil kullanım bu şekilde olması çok kötü olmasa da taahhüd edilen hızı ve hizmeti için ücretler çok pahalı ki Türkiye'de hayat pahalı
[/quote]

trafiğe dökersek, size bir araba veriliyor bu araba 70-80 km hız yapacak ama 50km yol gidince hızınız 10km'e düşecek deniyor. bunun gibi.

[quote name='6489426' date='05 July 2012 - 17:09 ' timestamp='1341500993' post='1218949']
trafiğe dökersek, size bir araba veriliyor bu araba 70-80 km hız yapacak ama 50km yol gidince hızınız 10km'e düşecek deniyor. bunun gibi.
[/quote]

Haklısın dediğin gibidir.

[quote name='jackb' date='02 July 2012 - 21:06 ' timestamp='1341252415' post='1218076']
kendi adına konuş akk diye saçma bir yöntem getirip sınırsız interneti sınırlı yapıyorlar o zaman akk ye geçince hat ücreti ona göre düzenlesinler hem para veriyoruz hem de hızı düşürüyorlar sen devam et ayda 4gb sınırlı nete gerisine karışma
[/quote]
ben ttnet bile kullanmıyorum ikincisi bana niye tepki gösteriyorsunuz ben ttnetin sahibimiyim
sadece sistem dayanmaz diyorum akk olmasa çoğu insan net e giremez çünkü zırt pırt kesilir
adamlar 60 lira veriyorlar diye kendilerini ttnet ortağı sanıyorlar limitsiz denmişde alırken
sonra akk koymuşlar bana kızan arkadaşlar internet alırken sözleşmeleri okumuyormusunuz
orada yazıyor dolaysıyla kimse kimseyi kandırmıyor kendi fikrim ise ben akk ye birşey demiyorum
bu hizmete bu fiyat çok bide tel parası alıyorlar bizide salak yerine koyuyorlar yalın internet diye
yalını nasıl oluyor 15tl hat parası alıyorlar bu olay tedaş işine benziyor elektiriğe ayrı fatura
artı kayıp kaçak bedeli bide trt payı sayaç okuma parası falan filan ttnet te aynısını yapıyor
yapacağınız şey tepki göstermek ben kapattım uzun zaman önce durumu medyaya taşıyın iki haber çıkınca düzelir
belki hakkınızı tüketici mahkemelerinde arayın yada kapatın mecbur indirecekler fiyatları

akk türkiyede şart.. çünkü elimizdekinin kıymetini bilmyioruz.. çevremde birkaç kişi var işine yaramasa bile indiriyor.. sömürmekten başka işleri yok.. alt yapı sağlam olsa daki bu beni rahatsız ediyor..
50 gb rahat rahat normal kullanıma yeter.. hatta benim evde yaklaşık 20 saat pc açık ve sürekli aktif.. bulut sistemi upload download ve server transferleri bile 50 gb ı ay sonunda buluyor..
Benim tek derdim fiyat.. 70 tl internet ödüyorum.. net limitsiz plus 16mbps ye kadar. bu fiyat düşsün.. akk beni ilgilendirmiyorda etkilemiyorda..

Edited by Kazım

şu akk'yi savunanları anlamıyorum. kardeşim sanane ki alt yapıdan. eğer sen hizmeti veriyorsan alt yapıyı da ona göre ayarlayacaksın. ben istediğim kadar veri çekerim bu bana sunum yapan şirket dahil kimse karışamaz bana eğer SINIRSIZ internet diye satıyorsa sınırı yoktur istersem her ay 1tb veri indiririm gerekli gereksiz. bu kimseyi ilgilendirmez. eğer ben SINIRSIZ diye alıyorsam hizmet SINIRSIZ olmalıdır. o şirketin alt yapısı beni zerre kadar ilgilendirmez. o alt yapıyı düşünüp ona göre davranacak olan ben değilim bunu yapmak için binlerce mühendis o şirkette çalışıyor zaten.

• 3 hafta sonra ...

"Ucuza hızlı internet dönemi" haberini buraya ben aktardım. Yani ilgili konuda ilk duyuruyu yapan benim. Ama daha sonra gelişmeleri takip edemedim. Ttnet sayfalarındada konu ile ilgili herhangi bir bilgilendirme şu ana kadar görülmedi.
Neler oluyor ve son gelinen durum nedir, bilen varmı?
Ve bugün sözde Türk Telekomdan aradığını söyleyen (Arayanların Türk Telekom oldukları konusundada şüphelerim var.) bir hatun kişi, internet faturalarımın çok yüksek olduğunu belirterek bundan sonra ayda 64 lira yerine 5 ay boyunca 7 lira olarak düzeltme yapacaklarını söylemesi üzerine hızımın ne olacağını sorduğumda 1 megabit olacağını söyleyince kendisini tersleyerek telefonu yüzüne kapattım (Zira 16 megabite kadar, ultranet kullanmaktayım). Şimdi bunlar nereden çıkıyor? Türk Telekom kendi alt firması Ttnet ile rekabetemi girdi ve asıl konumuz olan "Ucuza hızlı internet"i Türk Telekom Ttnet'i devre dışı bırakarak kendisimi gündeme getirdi?
Oldukça karışık ve izahata muhtaç bir durum olduğunu düşünmekteyim.