Jump to content

Windows Xp Problemimi Çözene Hayır Duası Arkadaşlr

4quare
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar benim sorunum şu:
Bilgisayarımı istediğim kadar formatlayayım bu sorun geçmiyor.Mesela ben cod 4 adlı oyunu kuruyorum oynuyorum bilgisayarı kapatıyorum açıyorum bidaha oyunu açmak için iconuna 2 kez tıklıyorum kum saati imleci geliyor hemen gidiyor açılcak gibi oluyor ama açılmıyor sadece windows xp de oluyor bu.

[quote name='4quare' date='29 July 2012 - 18:38 ' timestamp='1343579923' post='1225813']
Arkadaşlar benim sorunum şu:
Bilgisayarımı istediğim kadar formatlayayım bu sorun geçmiyor.Mesela ben cod 4 adlı oyunu kuruyorum oynuyorum bilgisayarı kapatıyorum açıyorum bidaha oyunu açmak için iconuna 2 kez tıklıyorum kum saati imleci geliyor hemen gidiyor açılcak gibi oluyor ama açılmıyor sadece windows xp de oluyor bu.
[/quote]
arkadaşım bunun birçok sebebi olabilir ancak işletim sistemini değiştir derim Windows 7 xp artık öldü..

Ekran kartım var.
Biosu sıfırlamayı denemedim ve nasıl oluyor abi açıklarmısın
Windows 7 de böle bir problem olmuyor ama windows 7 dede oyunlar kasıyor felan sistem yetmio bide
İntel Pentium Dual E2140 @1.60ghz 512mbram 1gb ekran kartı nvidia geforce 9500gt

Merhaba,

Bence Vista'yı denemeyin. W7 de kasan sistem Vista'da hayli hayli kasar.

Başka bir forumdan aşağıdaki linki buldum. Sistem gereksinimlerini ne olmsaı gerektiğini gösteriyor. Deneyin isterseniz.

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Açılan kutudan oyunu seçip RUN tuşuna basıp çalıştırın. Test sonucunda mavi renkli kısımlar sizin sisteminize ait bilgilerdir. Umarım faydası olur.

arkadaşım ram takviyesi yap diyen falan var sakın haa yapma boşuna ne alakası var açılan oyun açılmıo anlamadımı kimse bilmiom bundaki tek sorun bi virüs devreye girip programın exe sini çalıştırma gibime gelio donanımsal bişi değill(ram ,ekran kartı, işlemci) haberin ola ona göre araştır biraz :D

arkadaşım ram takviyesi yap diyen falan var sakın haa yapma boşuna ne alakası var açılan oyun açılmıo anlamadımı kimse bilmiom bundaki tek sorun bi virüs devreye girip programın exe sini çalıştırma gibime gelio donanımsal bişi değill(ram ,ekran kartı, işlemci) haberin ola ona göre araştır biraz :D

sorun ya oyundaysa arkadaşların verdiği cevapların çoğu işletim sistemi ile alakalı benim tavsiyem önce 0'dan format çek sonra başka oyun dene, zaten 512 ram ile zorlar o oyun pc yi...

Edited by mert.0698

bazı oytunların ekran karı gereksinimleri farklı olabilir, ama madem xp de hata veriyor diretx sürümünü güncelle ayrıca ekran kartı driverını xp sürümünü yükle nvdia için physic kur güncelle atı ekran kartları içinde frame worku güncelle donmasının sebebi elbette ramden kaynaklanabilir ama ekran kartının ramleri 512 mb-1gb arasnda fark yoktur önemli olan ekran kartının bitidir yinede ekran kartı dışıntaki ramleri artırman sana yarar sağlıyacaktır üstelik ekran kartın paylaşımlı ise bunu daha iyi anlarsın