Jump to content

Win8 Enterprise N X64 Sistem Derecelendirme Sorunu

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Windows 8 enterprise n x64 kullanıyorum. Sistem derecelendirmeyi çalıştırdığımda aşağıdaki gibi bir hata ile karşılaşıyorum. İngilizce olarak acaba sistemimim özellikleri mi yetmiyor? Ben öyle anladım ama :

[img]http://d1208.hizliresim.com/10/7/bkt50.jpg[/img]

N sürümde media player ve codecler bulunmuyor. sistem derecelendirme yaparken winsat klasöründeki video dosyaları yürütülüp grafik performansı hesaplandığı için ve video oynatacak codecler ve yürütme bileşenleri mevcut olmadığı için sistem dercelendirme çalışmıyor (hatta belirttiğin sürümde desteklenmiyor) olabilir. senin bilgisayarınla alakalı birşey değil. zaten hata mesajında da sisteminiz gerekli multimedia desteğine sahip değil diyor.

[quote name='Kullenen_Ask' date='07 August 2012 - 00:33 ' timestamp='1344292411' post='1228312']
N sürümde media player ve codecler bulunmuyor. sistem derecelendirme yaparken winsat klasöründeki video dosyaları yürütülüp grafik performansı hesaplandığı için ve video oynatacak codecler ve yürütme bileşenleri mevcut olmadığı için sistem dercelendirme çalışmıyor (hatta belirttiğin sürümde desteklenmiyor) olabilir. senin bilgisayarınla alakalı birşey değil. zaten hata mesajında da sisteminiz gerekli multimedia desteğine sahip değil diyor.
[/quote]
ama bu işte bir saçmalık var. Neden dersen madem bu sürümde desteklenmiyor neden sistem derecelendirmeyi koymuşlar bu sürüme. Media ve codec bileşeninden yoksunsa bu N sürümü, peki neden sistem derecelendirmeyi koyuyorlar. Bu işin aslı astarı nedir merak ettim şimdi? Şimdi N olmayan Enterprise x64 kurarsam düzelecek mi?

Bir daha bu N sürümlerini kurmak mı Allah korusun. Şimdi işin yoksa yeniden format at. Format 20 dk sürüyor ama formattan sonrası sorun. 40'a yakın programın kurulmasını bekle, yok Windows ayarlarını yap yok yedek al yok grub4dos kur en azından bir format 20 dakka sürüyorsa format sonrası iş inanın 3-4 saatimi alıyor. Hey Allah'ım hiç sevmiyorum şu formatı daha doğrusu format sonrasını. :angry:

Edited by sere

[quote name='dj sms' date='07 August 2012 - 10:18 ' timestamp='1344327509' post='1228387']
Codek paketi kurupta dene hem sonradan MP ekleniyordur...
[/quote]
Bu N sürümlerine mediaplayer falan eklenmez sanmıyorum. Özellikle Belirtiyor N diye ve bunun anlamı mediaplayersız sürüm yani bunu yapanlar mediaplayer'ı kökten kaldırmışlardır.

Neyse format göründü bana ne tavsiye edersiniz enterprise x64 mü pro x64 mü?

[quote name='sere']Windows 8 enterprise n x64 kullanıyorum. Sistem derecelendirmeyi çalıştırdığımda aşağıdaki gibi bir hata ile karşılaşıyorum. İngilizce olarak acaba sistemimim özellikleri mi yetmiyor?[/quote]

Performans derecelendirme programı (Windows Experience Indexing tool) sadece sistem performansını değerlendirme için kullanılmaz, svchost.exe ile beraber çalışarak Performans izleyicisi ile sistem kararlılığını denetlemeye ve sorunları düzeltmeye yardımcı olur. Ancak Sistem derecelendirmesi görüntülenmesi için media performansının da ölçülmesi gerekir. N sürümünde bu bileşenler olmadığı için o hatayı alman gayet normal.

[quote name='sere']ya tam win8 pro kuracaktım böyle bir hata veriyor ne yapmalıyım? [/quote]

Girdiğin Windows 8 Key'i Windows 8 Pro için geçerli olan bir key değil. Mümkün ise yeni ve Windows 8 Pro için geçerli olan bir key bul yeniden dene.

Haydi kolay gele !

• 3 ay sonra...

windows 8 "N" sürümlerinde sistem derecelendirme çalışmıyor. Eğer buna önem veriyorsanız lütfen "N" olmayan windows 8 sürümlerini kurun. Lakin @byexorcist; mediaplşayer güncellemesi kurdum ve bende çalıştı demiş ona anlam veremedim. Ki eğer böyle bir şey varsa o güncellemeyi upload edin de daha önceden "N" sürümlerini kuranlar faydalansın. :)

• 1 ay sonra...
windows 8 "N" sürümlerinde sistem derecelendirme çalışmıyor. Eğer buna önem veriyorsanız lütfen "N" olmayan windows 8 sürümlerini kurun. Lakin @byexorcist; mediaplşayer güncellemesi kurdum ve bende çalıştı demiş ona anlam veremedim. Ki eğer böyle bir şey varsa o güncellemeyi upload edin de daha önceden "N" sürümlerini kuranlar faydalansın. :)

N sürümleri için ilgili eklenti aşağıdadır

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30685