Jump to content

Gittigidiyor.com'un Yaptığı Sahtekarlık

mustafakarasan
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar sizleri burdan bilgilendirmek istedim sizlerinde başına butür bir olay gelmesin diye.
ben fotograf makinesi almayı düşünüyordum araştırma yaparken googlede gittigidiyor çıktı karşıma baktım aradığım makine açık artırmada satılıyor normalde bu açık artırma işlerini sevmem alacaksam direk alırım baktım fiyat uygun dedim bir deneyeyim teklifi verdim eklemeye başladım birkaç gün geçtikten sonra son gün geldi teklifde son yarım saat ortalık karıştı teklifi yükseltmeye başladı 3 kişi buda şüpheli olay manipule ettiler bende uaynıklık yapıp son 5 saniyeyi bekledim ve en yüksek teklifin üzeirne teklif verip okeyledim ve son hamle ile kazandım sonra ödemesini kartımdan 6 taksit çektim kargolanması bekleniyor dedi bend etabi heyecanla beklyorum 2 gün geçti bir bakayım ne aşamada derken ne göreyim satıcı kargolama yapmamış ve satışı iptal etmiş aynı kişi sonra inceleidğimd egördümki aynı olayı kaç kişiye yapmış işine gelmeyen fiyat oldumu göndermiyor ürünü ondan sonra bekleki çekilen para geri iade edilsin gitti gidiyor ise bu işle hiç ilgilenmiyor bile direk arama yapacağın bir tel numarası yok yok siteden mesaj atın cevap verilecek deniyor ama 10 mesaj attımsa işine gelenlere cevap veriyorlar bu sahtekar satıcı kaç kişiye aynı şeyi yapmış diyorum niye bunu siteden atmıyorsunuz diyorum ses seda yok bende sinirlen küfürsüz olarak ağır bir mesaj yazıdm bana mesaj atmışlar dedikelri sizi banlamak zorunda kalacağız demek oldu bende dedim tabi mağdur olan benim andırılan benim satıcıyı banlamayın gelin beni banlayın adalet bu zaten dedim siz siz olun sakın ha gittigidiyor.comdna bu şekilde alışveriş yapmayın neymiş sıfır riskmiş satıcıdan kargo geldikten sonra bize geri iade etmezsek onaylıyormuşuz para satıcının hesabına geçiyormuş ama satıı ürünü yollamıyorki işine gelmeyince ama hala sitede geziyor banlanmıyor herkese aynı olayı yapıyor
sahtekar satıcının linki bu http://profil.gittigidiyor.com/pc_parca sakın görürseniz uzuk durun bundan gittigidiyor ise bu adi düzenbazlara destek verip banlamadığı için onlarıda kınıyorum zaten ciddi bir firma olsalar telefon numaraları olur telden destek verirler ben yıllardır hepsiburada.com ve hizlial.comdan alışveriş yaparım hiç sorun yaşamadım üründ esorun çıktığınd abile yoluyorum değişip geri gönderiyorlar gittigidiyor.com ders alsın bu firmalaradan

Maalesef bu tarz alışverişlerde herkese söylemeye çalışıyorum , kendim uygulamıyorum ama satıcı profilini kurcalamakta fayda var, sizden evvel 3-4kişi daha benzer problemi yaşamışlar maalesefki. gittigidiyor bu konuda çok duyarsız kalıyorlar, bende bikaç defa böyle serzenişte bulundum ama ruhları duymuyor, bu yüzden çok ivedi olmazsa elleyip, parmaklayıp,yoklamadan almıyorum prensip ediniyorum artık kendime.

Maalesef bu tarz alışverişlerde herkese söylemeye çalışıyorum , kendim uygulamıyorum ama satıcı profilini kurcalamakta fayda var, sizden evvel 3-4kişi daha benzer problemi yaşamışlar maalesefki. gittigidiyor bu konuda çok duyarsız kalıyorlar, bende bikaç defa böyle serzenişte bulundum ama ruhları duymuyor, bu yüzden çok ivedi olmazsa elleyip, parmaklayıp,yoklamadan almıyorum prensip ediniyorum artık kendime.

Gittigidiyor.com sorun yaşamadım şimdiye kadar.Güvenli-güvensiz olsun siteden alış veriş yaparken profillerine bakmak lazım.Hoş ben dh da sorunları profili 5 yıldız olanlardna yaşadım ama neyse bu istisna ve istisnada kaideyi bozmaz...

ben geçen alışveriş yaptım iyice kurcalamak lazım %90ın üstğnde not alması gerek ve profiline bakacaksın olumsuz yorum var mı bak şimdi üründe bneim sorun var garantisiz ama getir diyo ben bakarım değşim falan olur diye...
Gittigidiyorun kendisini bilmem ama içindeki insanlar ayrı olay sonuçta açık pazar.Sıfır risk olayında problem yaşamadım...

[quote name='SecondLife' date='14 August 2012 - 09:36 ' timestamp='1344937012' post='1230785']
Gittigidiyor neden ilgilensin ki senin gibi günlük 15-20 kişi olsa en kötü şartlarda 2 -3 bin lira onlarında anlaşmalı olduğu bankadan faiz kaç gün kalırsa okada iyi anlaşmalarının düşük bir oranda olduğunu sanmıyorum.
[/quote]

faizinden ziyade, satıcılardan kestigi satış fiyatının belli bir oranıda var, o yüzden ister istemez pekde tüketici odaklı çalışma yürütülmüyor.

benim mail adresime bu siteden sürekli iletiler gelir.ben bu sayfayı koplalayıp,gelen maile yanıtlama yoluyla Gittigidiyor.com a attım.facebookta sürekli paylaşacağım,arkadaşların mağduriyetini giderin vesair...herkes bişeyler yapsa...iyi olmazmı?

çok ilginç bizde benzer bir olay yaşadık geçem 4 gün içinde olay şöyle oldu tansiyon ölçme aleti almak istedik bir ilanda gerçek fiyatı 70 tl iken kampanya ile 34tl kargo dahil deniyordu bizde ısmarladık cihaz hemen geldi fakat marka değişikti itiraz etmek için araştırırken aynı cihaz aynı firma tarafından bir başka ilanla 19.90tl ye pazarlandığını farkettik bunu bildirince hemen ilanlarda değişiklik yapıldı nasılmı anladık ilk ilanları kayıt etmiştik bunları belirttiğimizde ilginerek cihazı geri istediler.aslında buralardan mal almak çok anlamsız bence ben mağazaların kendi sitelerinden bakarım herzaman muhatabın belli oluyor en azından....

Fotoğraf makinesi, bluetooth kulaklık, iPhone kılıfı, hatta bitki tohumu... Hemen hemen her şeyi aldım. Hepsi zamanında önce, sorunsuz olarak elime ulaştı. 3 iş günü içinde ulaşmazsa ya da farklı bir ürün gelirse onaylamıyorsunuz ürünün ulaştığını, kargoda açıp bakıp kurcalayıp farklı bir şey çıkarsa geri gönderiyorsunuz hepsi bu. Yıllardır alış veriş yaparım, arkadaşlarım da sayısız ürün aldı. E be kardeşim sen kullanıcya yapılan yorumları, puanını incelemezsen GittiGidiyor ne yapsın?