Jump to content

İzmir'li Olan Güzel Vatandaşlarımıza...

Hemelli
 Share

Recommended Posts

Merhaba İzmir'in güzel vatandaşları. Gayrı ben de o güzel şehirde yaşayacağım.  Şimdi sizlere İzmir hakkında bir kaç ufak soru soracağım.
1) İzmir'de yaşam çok mu pahalı?
2) Herkes İzmir'in tolerans deryası olduğundan bahsediyor, doğru mu?
3) İzmir'de üniversite okumak nasıldır?
Teşekkür ederim.

Edited by Hemelli

İzmir'de fazla bulunmadım, fazla yardımcı olamayacağım fakat kaldığım 4 gün süre içinde çok pahalı tahmin ederken o kadar pahalı bulmadım. İlk gün biraz pahalı gelse de sonra neyi nerede yapacağımı az çok öğrendim.Bol Şans..!

İzmir ve Bursa da yaşamak cenneti yaşamak gibidir. O kadar söyleyeyim sana. Yaşamak ucuzdur. Tolerans deryası diye bir durum yok. İnsanlar daha görgülü modern bir anlayışa sahiptir sadece. Sen okumak amaçlı gidiyorsan dert etme bunları.

28 senelik izmirli olarak yazıyorum : izmirde ne ararsan var. Herşey istanbula oranla kat kat avantajlı. İstanbulun trafiğinden tut, pahalı hayatı izmirde yok denecek kadar. Herşey var hemde makul fiyata. Bir yere gitmek için ulaştırmayı kullanmak çok hesaplı. Babam derdi izmir tam yaşanılacak şehir diye.. Hakikaten de öyle alışveriş merkezleri son zamanlarda bir hayli arttı. Özellikle Gaziemir de ve Balçova'da hatrı sayılır teknoloji ve hipermarketler avm'ler outletler çok sayıda var. Sana birşey diyimmi valla kızları da çok güzel :) Denizinden bahsetmiyorum bak.. :)

[quote name='sere' timestamp='1345562917' post='1232996']
28 senelik izmirli olarak yazıyorum : izmirde ne ararsan var. Herşey istanbula oranla kat kat avantajlı. İstanbulun trafiğinden tut, pahalı hayatı izmirde yok denecek kadar. Herşey var hemde makul fiyata. Bir yere gitmek için ulaştırmayı kullanmak çok hesaplı. Babam derdi izmir tam yaşanılacak şehir diye.. Hakikaten de öyle alışveriş merkezleri son zamanlarda bir hayli arttı. Özellikle Gaziemir de ve Balçova'da hatrı sayılır teknoloji ve hipermarketler avm'ler outletler çok sayıda var. Sana birşey diyimmi valla kızları da çok güzel [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img] Denizinden bahsetmiyorum bak.. [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]
[/quote]
akbil kac para basıyor orda :D