Jump to content

Harçlar Tamamen Kalkmadı

errorr
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar başbakan harçları kaldırdık dedi ama galiba göstermelik bi kaldırma olmuş.Busene 1. öğretimi kazanan 4 arkadaşımdan da harç parası aldılar.ayrıca 250 tl yatıran açıköğretimde okuyan arkadaşımdan da 190 tl aldılar bunlar 2 gün önce oldu daha yeni yanii. Bu konuda başına böyle iş gelen arkadaşlar var mı.

[quote name='fatih337' timestamp='1346703482' post='1237344']
kayıtlar bu ayın 10nunda başlıo diye biliodum ben nasıl kayıt olmuş arkaskarı
[/quote]

ünv kayıt için bankaya harç yatırmamız gerek bu yüzden ark emin olmak için bankaya sormuş hala alınmaya devam ediyo mu diye bankada evet demmiş sadece bir miktar almayacaklarmışş bide açık okuyan ark zaten okuyodu yeni kayıt olmadı ondanda bi miktarını almıyolarmışş.

arjkadaşlar harçlar kalktı denildi ama gerçek resmi açıklamaada belli oldu devlete katkı payı olarak harçlarla birlikte verilen 45 tl lik ücreti devletin ödeyeceği açıklaması yapıldı.bu kadar harç kalktı söyleminden sonra beni kızdırdı keşke düzgün bir açıklama yapılsaydıda millet doğru anlasaydı.

Hükümetimiz prim yapamazdı o zaman. Genel sağlık sigortası getirdiler, amaç bizi çok önemsediklerinden mi? Hayır, çalışmayandan bile nasıl para söğüşleriz fikir babalığı ile çıkan bir düşünce. Her kontrol için de 10tl ekstra alıyorlar. Canım hükümetim benim deprem parası zart parası zurt kurumunun satışı derken mirası yediler, mecbur kaldırlar artık, somuracak para kalmadı...

Hükümetimiz prim yapamazdı o zaman. Genel sağlık sigortası getirdiler, amaç bizi çok önemsediklerinden mi? Hayır, çalışmayandan bile nasıl para söğüşleriz fikir babalığı ile çıkan bir düşünce. Her kontrol için de 10tl ekstra alıyorlar. Canım hükümetim benim deprem parası zart parası zurt kurumunun satışı derken mirası yediler, mecbur kaldırlar artık, somuracak para kalmadı...

Basın öyle bir haber yapıyor ki bütün harçlar kalkmış gibi.Açıp resmi gazeteyi okursanız birçok bölüme vurmuyor bile.
Sadece bir göz boyama bu haberler.Örnek verecek olursak;
1.öğretimde yabancı dilde eğitim görenlerin harç ücretleri 2 kattan 1.5 katına düşmüştür.Yani 400 ise 300 olmuştur.
Tam olarak vuranların 1.öğretim eğitim dili tamamen türkçe olan ve bölüm olarak ekstra bir gelir yükü olmayan bölümler.
Adaletsiz bir indirim oldu.Bence ya hiç inmemeliydi yada İkinci öğretimlerinde bir miktar kaldırılmaılydı.