Jump to content

Recommended Posts

• Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapn-usb-to-cd-rom/?p=1304131

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapn-usb-to-cd-rom/?p=1304163

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapn-usb-to-cd-rom/?p=1244997

Bunları bir dene bakalım veya alttaki programların içindeki GetInfo.exe ile chip bilgilerine erişebiliyor musun bir bak.

Ama sanırım senin belleklerin chipi smı vaya sandisk.

Daha olmadı bir ara team dan bakabilirim. Önümüzdeki iki gün foruma bakamaya bilirim.

http://flashboot.ru/old/files/public/Phison/Phison_MPALL_v3.29.0B_PS2251.rar
http://flashboot.ru/old/files/public/Phison/Phison_PS2251_MPALL_v3.33.0C.7z

Edited by kalelibilişim

Şu 

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapn-usb-to-cd-rom/?p=1304131

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapn-usb-to-cd-rom/?p=1304163

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapn-usb-to-cd-rom/?p=1244997

Bunları bir dene bakalım veya alttaki programların içindeki GetInfo.exe ile chip bilgilerine erişebiliyor musun bir bak.

Ama sanırım senin belleklerin chipi smı vaya sandisk.

Daha olmadı bir ara team dan bakabilirim. Önümüzdeki iki gün foruma bakamaya bilirim.

http://flashboot.ru/old/files/public/Phison/Phison_MPALL_v3.29.0B_PS2251.rar
http://flashboot.ru/old/files/public/Phison/Phison_PS2251_MPALL_v3.33.0C.7z

Hocam şu an itibariyle hepsini kapsamlı bir şekilde denedim çok dandik kingston flashım işe yarıyor ama sandisklerden hiç birini tanımıyor. getinfo.exe yi de bulup denedim ama sürücü harfini yazmama rağmen sürücüyü takın hatası veriyor. bütün varyasyonları indirdim team üzerinden yardım ederseniz çok sevinirim. çok teşekkürler. 

Sandisk için o programın çalışması zaten imkansız. Getinfo phison için yapılmış bir program.

Daha önceki mesajlarda Sandisk için bu tip bir çözüm olmadığı belirtilmişti.

Boşa vakit kaybetmeyin.

• 2 hafta sonra ...

selamlar elimde toshiba 16 gb usb var ve chip genius bilgileri aşağıda

Device Name: +[F:]+USB Yığın Depolama Aygıtı(TOSHIBA TransMemory USB Device)

PnP Device ID: VID = 0930 PID = 6544
Serial Number: 001D0F0CE85CCC80B34F2386
Revision: 1.00

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: Toshiba(??)
Chip Part-Number: SK6211BB/TC58NC6686G1F

Product Vendor: TOSHIBA
Product Model: TransMemory

Tools on Web: http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=72885

ne yaptımsa bu işi beceremedim.

yardımcı olabilecek varsa sevinirim....

Edited by haruner

• 1 ay sonra...

@kalebilişim; hocam elimde 16 gb toshiba var senin ilk mesajdaki flash ile aynı kasa fakat

alt resimdeki, değerleri farklı, bu konuda ne yapacağımı bilemedim...teşekkürler.

qkrnz.png

Edited by atlasgold

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar bir sorum olacaktı tecrübesi olan varsa lütfen cevap verebilirmi? Ben 32 GB Flash disk almak istiyorum bu şekilde sorun yaşamadan CD-ROM yapabileceğim yazma hızı pek düşük olmayan bir flash disk marka ve modeli önerebilirmisiniz?

kingston'dan şaşma..

Elimde 3 tane kingston var biri 32, diğeri 8, diğeri 4. Üçünüde cd-rom yapamadım.

halbuki ben 16 gb'lik kingston traveler'i ilk denememde yapmıştım. Ama artık ben usb flash diskimi (16 gb) cd rom olarak yapmaktan vaz geçtim. Cd-rom yapınca bazı bilgisayarlarda görmüyor. Diyelim bir değişiklik yapacaksın cdrom olarak gömdüğün kısma eski ayarlara getirmek zahmetli oluyor. Bense şöyle yapıyorum ve her bilgisayarda sorunsuz bir şekilde format ve recovery yapıyorum:

@BlueLife'ın cd-dvd-usb-hdd konusundan kendime multiboot hazırladım herşey bittikten sonra yine BlueLife'ın konusu olan USB Koruma programıyla yazma korumaya kapattım sonuç şahane. Yine aynı yönteme çıkıyor bu durum. En güzel yanı ise değşiklik yapacaksanız 2-3 sn'yede korumaya devfre dışı bırakıp tekrar yine 2-3 saniyede yazma korumaya etkin kılıyorsunuz. O kadar bilgisayara format attım bu bellekle ne virüs ne bişiy. Sana bunu tavsiye ederim.

• 3 ay sonra...

@kalelibilişim

MPParamEdit_F1.exe programında No. of partition resimdeki gibi 2 mi olmalı yoksa 1 mi olmalı. Burada CD-ROM yüzdesini ayarlayarak istediğimiz miktarda bölebiliyoruz galiba.

Edited by MostWanted
Sayfa yapısını bozan alıntı düzeltildi.

@ radyofon böyle bir avatarı olan birisi bunu hemen anlayabilir :)

3 no ile işaretlediğim "Partition Setting" alanında biz aslında "No of Partition" değerini değil de "Mode" değerini seçiyoruz.

Cd-rom yazmak için "Mode" değerini 21 olarak girmemiz gerekiyor.

Cd-rom u silmek için "Mode" değerini 3 olarak girmemiz gerekiyor.

Cd-rom boyutu veya yüzdesi *.iso dosyamıza göre otomatik olarak ayarlanıyor.

Daha detaylı bilgi için alttaki tablolara bakabilirsiniz.

pre_1389261694__mode1.png

pre_1389261756__mode2.png

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

göcen sisteme ulaşmak için  normal çalışırken birtane  iso dosyasından calışan d: ye attıgımız  iso dosyasını çalıştırmak için ön yükleme ekranında bir secenek olsa ona tıklayınca bilgisayarımızdaki çalışan  iso  dosyasından win xp- yada win 8  yada win 7  olsa acil durumlarda sistemi acamayınca  usb  yada cd rom arayacagımıza  hemen elimizin altındaki bu boot ekranından   hazır usb yada cd ron isosu calışmamız üzerinden sistemi kurtarsak yada dosyalara ulaşsak nasıl olur.  daha önce vardı  120 mb lık bir iso xp dosyası onu c: atıyorduk bir küçük setupu vardı onu çalıştırınca  boot ekranına bir kısa yol atıyordu ordan normal windovsu degilde onu secince sistem göçse bilee onunla dosyalara ulaşa biliyorduk ama ben onu kaybettim artık bulabilirsek diyorum

göcen sisteme ulaşmak için  normal çalışırken birtane  iso dosyasından calışan d: ye attıgımız  iso dosyasını çalıştırmak için ön yükleme ekranında bir secenek olsa ona tıklayınca bilgisayarımızdaki çalışan  iso  dosyasından win xp- yada win 8  yada win 7  olsa acil durumlarda sistemi acamayınca  usb  yada cd rom arayacagımıza  hemen elimizin altındaki bu boot ekranından   hazır usb yada cd ron isosu calışmamız üzerinden sistemi kurtarsak yada dosyalara ulaşsak nasıl olur.  daha önce vardı  120 mb lık bir iso xp dosyası onu c: atıyorduk bir küçük setupu vardı onu çalıştırınca  boot ekranına bir kısa yol atıyordu ordan normal windovsu degilde onu secince sistem göçse bilee onunla dosyalara ulaşa biliyorduk ama ben onu kaybettim artık bulabilirsek diyorum

bu yazıma ilgi duyan olmadı galiba oysa çok yerinde  ve faydalı bir istek di yoruma cevapda yok .yada bu konuya istek de yok canınız sagolsun ne diyem

hiren's boot cd

http://www.hiren.info/pages/bootcd

http://www.hirensbootcd.org/download/

Edited by efes34

Forumda blue life arkadaşımızın multiboot anlatımları var. Dediğiniz işlem hdd a mbr yazılarak veya windows boot menüsüne grub4dos kurarak yapılabilir.

Hirens boot cd çalışan mini xp var. Köylü arkadaşımızın portable windows 8 ve 8.1 leri var iso dan çalışıyor. Yapamazsanız daha detaylı yazarım.

Forumda blue life arkadaşımızın multiboot anlatımları var. Dediğiniz işlem hdd a mbr yazılarak veya windows boot menüsüne grub4dos kurarak yapılabilir.

Hirens boot cd çalışan mini xp var. Köylü arkadaşımızın portable windows 8 ve 8.1 leri var iso dan çalışıyor. Yapamazsanız daha detaylı yazarım.

destek ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim yalnız benim beklentim ve istegim bu degil. benim elimde usb den çalışan cd den çalışan ne kadar çalışma .ve ne kadar hiren calışma sürümleri varsa bende şu an arşivimde mevcut . usb cd den çalışan  50 mb dan 701  mb da kadar kapasitesi olan çalışmalar var ve hepside problemsiz çalışıyor blulayfın  ve köylünün nerdeyse tüm çalışmalarını takip ediyorum. benim aradıgım bundan yaklaşık 6 sene önce elime bir çalışma gecmişti ozamanlar bu usb den çalışmalar bu kadar yaygın degildi cd  ve dvd den çalışan çalışmalar revactaydı . o sıralarda bir dostum degerli bir çalışma yapmış örnegin laptopuna yada masaustu bilgisayarına temiz bir vindows kurdun  sonrada yaklaşık 120 mb cıvarı bir iso dosyası gibi bir vin xp çalışması vardı  yanındada onu sisteme tanıtmak içinde kücük bir  exe   dosyası vardı  onu bir defa çalıştırınca tek yaptıgı bilgisayar açılırken dost ekranında ikili bir secenek geliyordu işte işin püf noktası mevcut  çalışan windovsumuz göçtüğünde açılamadıgında bu dost ekranındaki ikili secenekten c:  ye attıgımız 120 mb cıvarı çalışan xpmızin secenegine tıklayarak bilgisayarımızı acıp kurtarılması gereken dosyalarımızı  usb den çalışan  cd den çalışan  hiren  şeklinde çalışan xp yada win8 lere ihtiyac olmadan herşey elimizin altında oluyordu işte ben onun yada o şekilde çalışan bir kurulumsuz çalışan xp yada wista  yada win 7 türü bir çalışma olabilir asıl beklediğim ve sordugum buydu . sonuçta hirende olsa ya cd den çalışacak yada usb den çalışacak . ama cd rom ve usb çalışmıyorsa işe yaramıyorlar eski biyoslarda usb  acılışta görmüyor  vin acıldıktan sonra görünüp işe yarıyor fakat başlatta usb den secsen bile görmüyor  onun için böyle bir çalışmaya ihtiyacım var. genede sabırla okuyup ilgi duyanlara kucak dolusu teşekkürlerimi sunuyorum

Bendede aynı  Toshiba  Flash Disk var. gönderdiğiniz programı denedim hata veriyor. "Bu denetleyici desteklenmiyor"

Acaba benmi yanlış işlem yaptım, yoksa Gerçekten mi desteklenmiyor?  Yardımcı olabilirmisiniz.

Description: [F:]USB Yığın Depolama Aygıtı(Generic Flash Disk)
Device Type:  Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 058F PID = 9380

Device Vendor: Generic
Device Name: Mass Storage Device
Device Revision: 0100

Manufacturer: Generic
Product Model: Flash Disk
Product Revision: 8.07

Controller Vendor: Alcor Micro
Controller Part-Number: SC908AN/AU6989AN - F/W D502
Flash ID code:      45DE9892 - SanDisk - 2CE/Single Channel [TLC] -> Total Capacity = 16GB

Possible Flash Part-Number
----------------------------
Unknown

Flash ID mapping table
----------------------------
[Channel 0] [Channel 1]
45DE98927256 --------
45DE98927256 --------
-------- --------
-------- --------

benim kullanmak istediğim belleğin bilgileri bu şekilde ama yaklaşık 7-8 saattir uğraşmama rağmen uygun yazılımı edinedim
yardımcı olacak olan varsa çok makbule geçer arkadaşlar neyi indirdiysem ne yaptıysam olumlu sonuç alamadım

Share

• Similar Content

• By odyaka341
      selamün aleyküm arkadaşlar
      elimde iki tane .iso dosyası var bunları bir usbye yazdırmak istiyorum bazı programları denedim ama sadece 1 tane yazdırıyor ve başka bir şey yazılmıyor ben ikisini aynı anda yazmak istiyorum..
      (konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim).
    • By kerkur
      Hertürlü iso imajını usb ile 5sn boot ettirmeye hazırlama
      Download; www.tiny.cc/kerusbboot  
      indirme linki; www.tiny.cc/kerusbboot -
      her türlü iso cd/dvd kalıplarını usb bellekten çalıştırabilirsiniz .
      yapacağınız ; üsteki dosyayı indirin;
      1. klasörden belleği birkere ntfs biçimlendirmek
      2. mbr programı ile usb belleği formatlamak 
      3. bütün dosyaları usb belleğin içinde kopyalamak
      iso dizini içine atacağınız dos da açılan boot cd/dvd özelliği olan 
      bütün cd/dvd leri usb bellek ile çalıştırırsınız.
      örnek olarak ghost , windows kurulum cd / dvd si 
      yani dos la açılan bütün cd/dvd leri 
      iso dizini içinde 1.iso olarak adını değiştirmeniz yeterli olacaktır.
      - yani boot olan herhangi bir iso dosyasını (cd kalıbı),açılmadan
      örnek ghost,windows xp,windows 7 gibi iso cd kalıbını iso dizini içine koyuyonuz.
      ve dostan yükleme yapıyonuz.
      -
      *acılışta boot ekranında multiboot özelliği kaldırıldı direkt iso dizini içinde 1.iso isminde dosya varsa onu yüklemesini yapar.

video anlatımı : http://www.youtube.com/watch?v=IGEekmrt8jA
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...