Jump to content

Hack Os X Mountain Lion Dvd (Pc)

Dexter18
 Share

Recommended Posts

• Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Özelliştirme bolumune nasıl giricez biraz acarmısın.

Kurulum aşamasında mac os kuracağınız bölümü belirlediğinizde "özelleştir" butonu aktifleşir. buradan sisteminize uygun kextleri (Windows diliyle sürücüleri) seçebilirsiniz. Ancak rastgele seçim yaparsanız sisteminiz açılmayabilir. Bu yüzden öncelikle sistem sürücülerinizin mac sistemde var olup olmadığını araştırmanız gerekir.

Kurulum aşamasında mac os kuracağınız bölümü belirlediğinizde "özelleştir" butonu aktifleşir. buradan sisteminize uygun kextleri (Windows diliyle sürücüleri) seçebilirsiniz. Ancak rastgele seçim yaparsanız sisteminiz açılmayabilir. Bu yüzden öncelikle sistem sürücülerinizin mac sistemde var olup olmadığını araştırmanız gerekir.

sürücüyü seçip yüklüyorum ancak yükledikten sonrası yok gelmiyo tekrar başa sarıyo 

sürücüyü seçip yüklüyorum ancak yükledikten sonrası yok gelmiyo tekrar başa sarıyo 

Yükleme tamamlandıktan sonra restart yapacaktır, açılışı kurulum dvd si ile yapın ilk ekranda yükleme başlamadan f8 yapın ve sistemi yüklemiş yüklemiş olduğunuz hdd yi veya bölümü seçin enter ile açmayı deneyin, açılmıyorsa hatayı öğrenmek için klavye ile -f -v yazarak başlatın yüklü dosyaları yeniden okuyacaktır açılırsa sorun yok açılmazsa kaldığı yer hatayı gösterir farklı komutlar gerekebilir. (1. sayfa) Kolay gelsin.

Edited by strangerone

Hatalı bir kext kurulumu olabilir, uyarı öncesinde de bir şeyler yazmalı, örneğin sonradan ses ile ilgili uyumsuz bir kext yüklemişseniz.

valla başka bir hata göremedim henüz mac kurmakta yeniyim acaba başka kurulum yolu yok mu komutlarla yada komutsuz ?? Bilgisayarım intel i5 laptop yardımcı olursanız sevinirim ...

valla başka bir hata göremedim henüz mac kurmakta yeniyim acaba başka kurulum yolu yok mu komutlarla yada komutsuz ?? Bilgisayarım intel i5 laptop yardımcı olursanız sevinirim ...

Laptop markası, ses kartı modeli, ekran kartı, ethernet ve kablosuz bağlantı modeli yazabilirseniz, uyumlu mac kextleri var mı araştırılabilir. Biraz sınama yanılması fazla iştir mac kurmak. Kolay gelsin.

Edited by strangerone

Laptop markası, ses kartı modeli, ekran kartı, ethernet ve kablosuz bağlantı modeli yazabilirseniz, uyumlu mac kextleri var mı araştırılabilir. Biraz sınama yanılması fazla iştir mac kurmak. Kolay gelsin.

Samsung NP300-E5Z Ekran Kartı Nvidia Geforce GT520MX İntel Centrino Wireless-N 130 Kablolu ethernet kullanmıyorum donanımlar bunlar yardımlarınız için teşekkür  ederim fakat ben kuruluma geçemedim bide ona bi el atarsanız teşekkür ederim ...

Samsung NP300-E5Z Ekran Kartı Nvidia Geforce GT520MX İntel Centrino Wireless-N 130 Kablolu ethernet kullanmıyorum donanımlar bunlar yardımlarınız için teşekkür  ederim fakat ben kuruluma geçemedim bide ona bi el atarsanız teşekkür ederim ...

Ekran kartınızı tanır, ancak ben wireless için yazdığınız model bir mac os kexte (Windows diliyle sürücü) rastlamadım. Çalışmayabilir. Ses kartınızı yazmamışsınız ancak bir şekilde çözülebilir. Öncelikle bios ayarlarınızı yapmanız gerekiyor yüklemeye başlamadan.

Ekran kartınızı tanır, ancak ben wireless için yazdığınız model bir mac os kexte (Windows diliyle sürücü) rastlamadım. Çalışmayabilir. Ses kartınızı yazmamışsınız ancak bir şekilde çözülebilir. Öncelikle bios ayarlarınızı yapmanız gerekiyor yüklemeye başlamadan.

Ayar derken hangi ayarları yapmam lazım ?? Ahcı mode gibi ayarlarımı ??

• 1 ay sonra...

Benimde daha ilk bastan takildi kaldi. Bekliyorum kuruluma baslamasini 20 dk oldu nerdeyse. F8 e basiyorum hic birsey olmuyor. Acaba eksik yaptigim birseymi var.

Edit:bilgisayari yeniden baslatmami istiyor fakat restart attigimda hersey yeniden basliyor. Birde boot ekraninda cok fazla beklemesi normal mi. Izledigim videolarda boot yaparken direkt aciliyordu ve kurulum ekranina geciyordu.

Edited by sercanadli

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

3 sefer denedim ama bir türlü hatayı geçemedim. dvd yi yavaş yazdırdım bios ayarlarınıda yaptım. ssd kurmaya çalışıyorum.

[url=http://bit.ly/c25MCx]lsv7r.jpg[/url]

[url=http://bit.ly/c25MCx]lsvfq.jpg[/url]

[url=http://bit.ly/c25MCx]lsvfb.jpg[/url]