Jump to content

İnternete Zam Geldi!

C@NgO
 Share

Recommended Posts

[quote name='winvistafiko' timestamp='1352492721' post='1254607']

Bende siteler tarafındayım orkentte pişen burayada düşer mi acaba :D ne biliyim kararsızım gün içinde işteyim zaten böle de idare ediyorum aslında :D uygun fiyata fiber gelirse neden olmasın :D
[/quote]

[b]valla döşediler göstermelik değilse gelmesi yakındır... :) [/b]

Postahane ye taş çatlasın 300 mt ya var ya yok ben daha 8 i görmedim yıllardır.. 6 mb ile 6 ay kadar bağlanabildik 4 e düşürdüler ve 6 mb de bana gönderdikleri snr marjı 14 db den aşağı düşmezken 4 mb de aylardır 6-7 db arası gidip geliyo berbat bi hizmet anlayışları vede berbat bi fiyat politikaları var ben hiçte memnun değilim...

• Moderator

Bazı arkdaşlar zammı küçümsüyor tipik Türk insanının kafası 9.90 tllik bir şey görse onu 9 tl anlar misali.Genelde de çalışıp para kazanmayan kazanmanın ne demek olduğunu bilmeyen kesim böyle düşünüyor.1 Tl'den ne olucakki der halbuki onu adama vermese en azından bir ekmek ihtiyacını karşılayabilir.TTNET o küçümsülen miktarı kaç milyon kullanıcıdan alacak birde öyle düşünün.Bırakın lira olarak almasını kuruş bile alsa milyonlarca kar alır.Biraz sorgulayıcı yaklaşmak lazım diye düşünüyorum.Bir arkadaş ifade etmiş neyin zammı bu petrol gibi değil ki hakkaten.Adam altyapısını geliştirecekse onu kullanıcısının sırtına yüklemez kendi kaynağından yatırımını yapar kullanıcıda kaliteden dolayı artar ve onu tercih eder; ama nedense bizim ülkede şirket politikalarından tutunda yönetimine kadar her şey milletin üzerine yüklenir.

İşin garibi bazı kesiminde hoşuna gider ve devamını ister...Acayip milletiz.

[quote name='bozart' timestamp='1352473351' post='1254459']
bunla yetinsek iyidir gene devletimizin açıgı var kapatması gerek .dış borç çogaldı..faizlere ihtiyaç var yoksa kalkınması zor ..BENİM MEMURUM İŞİNİ İYİ BİLİR.Her şeye ragmen Recep amca miletimizin sırtını sıvazlamaya dewam ediyor

[b] 2013 zam yılı![/b]

[b] Bakanlar Kurulu, mevzuatın kendisine tanıdığı yetkiyi kullanmazsa, çeşitli vergi, harç ve cezalar, yeni yılda yüzde 7,80 oranında artacak[/b]

Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen yeniden değerleme oranına esas teşkil eden Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) üretici fiyat endeksi, Ekim ayı sonunda, 12 aylık ortalamalara göre yüzde 7,80 oranında artış gösterdi. Vergi Usul Kanunu uyarınca her yıl yeniden değerleme oranındaki TÜİK’in üretici fiyatı genel endeksine göre açıklayan Maliye Bakanlığı’nın, 2013 oranını da bu ay içinde ilan etmesi bekleniyor.

[b]HARÇLAR, DAMGA VERGİSİ[/b]
Çeşitli vergi ve harçlarla ilgili kanunlarda, vergi, harç ve ceza tutarlarının her yıl yeniden değerleme oranı kadar artması öngörülüyor. Kanunlarda, Bakanlar Kurulu’na da belirli limitler içinde bu tutarlarda değişiklik yapma yetkisi tanınıyor. Aynı politikanın devamı halinde, motorlu taşıtlar vergisi (MTV), damga vergisi, çevre ve temizlik vergisi, harçlar, trafik ve vergi cezaları, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yüzde 7,80 oranında artacak.

[b]OTOMOBİL VERGİSİ[/b]
Yapılan hesaplamaya göre, bu durumda 1-3 yaş grubunda yer alan ve motor silindir hacmi 1300 cm3’e kadar olan otomobillerin halen 480 lira olan motorlu taşıtlar vergisi, yılbaşında 517 liraya çıkacak. Motor silindir hacmi 1301 cm3 ile 1600 cm3 arasındaki otomobillerin vergisi de 768 liradan 828 liraya yükselecek. Damga vergisindeki maktu tutarların yeniden değerleme oranı kadar arttırılması durumunda da yıllık gelir vergisi beyannamelerindeki damga vergisi 37,19 lira olacak. Bu miktar, makbuz senetlerinde 13,09 lira olarak uygulanacak. Harçların da aynı oranda zam görmesiyle birlikte 1 yıllık pasaport harcı yeni yılda 117,60 liradan 126,77 liraya çıkacak. B sınıfı sürücü belgesi harcı 312,72 lira olacak.

[b]EMLAK VERGİSİ[/b]
Bu arada, emlak vergisine tabi değerler ise 2013 yılında yeniden değerleme oranının yarısı kadar artış görecek. Veraset ve intikal vergisiyle ilgili istisnalar ve dilimler de yeni yılda yeniden değerleme oranı kadar artacak. Vergi, harç ve cezaların yeniden değerleme oranında artırılması durumunda fatura, gider pusulası gibi belgelerin verilmemesi ve alınmamasının cezası 194 liraya çıkacak. Bakanlar Kurulu’nun var olan yetkisini kullanmaması halinde 2013 yılı başından itibaren çeşitli vergi, harç ve cezalar şöyle olacak:
[/quote]

Elbette devletimizin açığı var, 2013 zam yılı olacak. Eğer zam olmazsa suriyeli teröristleri nasıl beslerizki !

arkadaşlar 2 mb sınırsız internet veriyorlar adsl kesilip geliyor 3 kez aradım düzeltemediler 1mb a indirdiler 22 kasımda taahütüm biticek bilgilendirme kağıdı göndermişler 63 yerine 69 fiyat güncellemesi yapıldığına dair,bu ttnet i iptal edip başka sağlacıyıca geçiçem önerisi olan var mı

Edited by gangsta89