Jump to content

Kurulu Bir C# Projesinin İçindeki Kodları Görmek

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

c# ile yazılmış bir programın kendimizi geliştirmek için kodlarını görmek nasıl hangi mantıkla gittiğini yanımda arşiv olsun diye barındırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

İçindeki Projeyi Düzeltme İmkanımız Varmı ?

Örnek olarak program şu olacak;

http://www.adilkaraoz.com/wp-content/uploads/Mahaya-Gelir-Gider-Sistemi-1.2.exe

Bunun yerine örnek projeleri indirip, onların kodlarına bakarak öğrenmeye çalışsanız? Kaynak kodlarını basitçe göremezsiniz hatta hiç göremessiniz. Visual Studio dünya üzerinde hem Türkçe hem İngilizce en çok kaynağa sahip platform. Web sitelerinde dünya kadar örnek proje var, onlardan yardım alın.

soruma yanıt verip beni bildilendirdiğiniz için teşekkür ederim haklı olabilirsiniz Bir Gelir Gider Programının nasıl çalıştığı hakkında bir proje aradım internette lâkin karşılaşmadım.Elvetki bir proje aradım yalnız bulamadım bu konuda yardımlarınız için teşekkür ederim.

Kaynak kodalarını derleyici üzerinden incelediğinde görebilirsin..

Visual Studio 2010 kullanıyorum ve kodların haricinde nesne tabanlıda olduğundan takibi daha kolay olacaktır ama işin içerisine event girdiğinde bunun için biraz daha zaman geçmesi gerekir diye düşünüyorum..

İşin mantığı algoritmaya dayandığı için bunu sadece kendin çözebilirsin. Bir programın nasıl çalıştığını kod dizilimine bakılarak yorumlanır, bunun yorumunuda kimse sana yapamaz..

Ufaktan başlasan kısa sürede mantığı oluşturabilirsin, sonradan devamının ne kadar hızlı geldiğini ve üzerine ne kadar kattığına kendin bile inanamazsın..

Yerinde olsam Visual Studio'yu kurup güzel bi görsele eğitimle sorunu kendim çözerdim..

• Editor

Bir C# projesinin kodlarına bakılır tabiki.Eğer kodlarını bir compiler ile encrypt etmediyse.Ama ulaşman sana pek fayda vermez kullanılan referansları göremezsin.