Jump to content

Windows Xp Pro Ocak 2013 Easysysprep 7Z

köylü
 Share

Recommended Posts

• Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Editor

@mz1ya Windows 98 deki msdos baslatmadır yani direk komut satırına düserek dostan işlem yaparız

plop boot ta pc de takılı olan tüm sürücüleri görüp baslatmak için

yöntem nt5 yöntemidir zaten ben dosyaları nt5 klasörüne değilde ana dizine alarak baslatıyorum boot.gz ve xp_kur.7z dosyalarını daha evvel hazırlanmış usb nin ana dizinine atarak calıstırabilirsin kodlarda ise sadece bir yerde değişiklik yapacaksın set GZFILE=/BOOT.GZ

NT6 ile hazırlanmış usb ler içinede atılarak calıstırabilir

@nutica usb sart değil dediğin gibi dvd den kullanabilirsin

@atılan katılımsız kurulumdur hiç müdahale etmeden masaüstü gelir

Edited by köylü

• Editor

cd dvd için en sağlıklı yöntem isoyu 7zip veya winrarla klasöre cıkartın linkteki programı indirip klasöre cıkartın ve cd içeriğini programdaki iso_root klasörüne kopyalayın dosya değişimini onaylayın pro klasörüne katılımsızları attıktan sonra Mkisofs_MakeISO.cmd yi calıstırarak yeniden iso olusturun

https://www.dropbox.com/sh/xj5fvdup3mz5dui/u7AoVc9mFH/01_CD_DVD_BOOT

Edited by köylü

cd dvd için en sağlıklı yöntem isoyu 7zip veya winrarla klasöre cıkartın linkteki programı indirip klasöre cıkartın ve cd içeriğini programdaki iso_root klasörüne kopyalayın dosya değişimini onaylayın pro klasörüne katılımsızları attıktan sonra Mkisofs_MakeISO.cmd yi calıstırarak yeniden iso olusturun
usta sağol yaptım herşeyi yalnız birşey diyecem CD_DVD_BOOT bu proğramı açtığımda virüs uyarısı verdi avira da bilgin olsun zarar verirmi acaba

Cd ye yazdıysan cd yi takıp reset atacaksın baslangıcta cd dvd den ön yükleme için bir tusa basın ekranı cıkar cıkmazsa biosdan cd den baslatmak için ayar yapman gerekiyor

lakin yüklemiş oldugunuz dosyanın tamamını ne çıktıysa yazdırdım herhangi bir degişiklik yapmadım 

köylü aklıma ne geldi bu senin pro klasörünün içine Aio' muzu koysak olurmu. aio da zaten exe ama alt klasörlerde katılımsızlar var acaba hata verirmi ya da varmı  başka bir yöntem ?

Ellerinize Kollarınıza sağlık(Bluelife-Köylü) süper bir çalışma yine;

sistem kurulurken sağ alt köşede bluelife ve köylü yazısını nasıl çıkartıyorsunuz birde porogramları kurarke(pro klasöründeki) sistem reset atıyor,manuel kurarken sıkıntı yok ama

• Editor

sistem kurulurken sağ alt köşede bluelife ve köylü yazısını nasıl çıkartıyorsunuz birde porogramları kurarke(pro klasöründeki) sistem reset atıyor,manuel kurarken sıkıntı yok ama

Yazıyı silme imkanı yok kodlarda gömülü reset olayıda pro klasörüne attığın programlardan biri kuru tamamlayınca reset attırıyordur o programı bulup cıkarırsan sorun cözülür

Yazıyı silme imkanı yok kodlarda gömülü reset olayıda pro klasörüne attığın programlardan biri kuru tamamlayınca reset attırıyordur o programı bulup cıkarırsan sorun cözülür.....

...................Yazıyı silme gibi bir niyetim yok zaten üstad,emeğe saygısızlık etmek istemem bakarsınız başka bir projede sizin isimlerinizin yanına bende eklenirim diye sormuştum .Yoksa hem bluelife hemde senin çalışmalarının takipçisiyim.Yinede teşekkürler

• Editor

@kuzens projeyi eklenen driverlardan dolayı şişen ve cd boyutunu asan sistemi bileşen cıkarmadan daha dar bir alana yerleştirmek için uzun süre zaman harcadım projeyi tasarımı hazırladım calıstırmak için autoit veyahutta baska bir kod olması gerekiyordu autoit bilgim cok az olduğu için blue_life ye projeyi anlattım ve kodlara ihtiyacım olduğu söyledim sagolsun kırmadı kodları hazırladı yazılar hazırladığı kodun içerisinde idi ve ben bu yazıyı değiştirmek için caba harcamadm ve gerek duymadım zaten istesemde o yazıyı kaldıramam o kadar uzun boylu autoit bilgisine sahip değilim

• Editor
bir format atamadım ya kafayı yicem neden olmuyor bütün ayarlar tamam ama atmıyo formatı başka cd lerle deniyorum oluyor ama bunu yapamadım bir türlü 

Cd den mi baslamıyor pc? yazdırma sorunu olabilir usb desteklersesistemin usb den kur

@nutica eksik yapacak bir şey yok pro klasörüne programları koyduysan sırayla kurulması gerekir koyduğun programlar nelerdir neyle kurulum yaptın?

Edited by köylü

@nutica eksik yapacak bir şey yok pro klasörüne programları koyduysan sırayla kurulması gerekir koyduğun programlar nelerdir neyle kurulum yaptın?[/quote]
bir pc de olması gereken proğramlar usta hepside katılımsızdır neyle kurulum yaptın derken neyle yapmam gerekiyorki proğramları direk p klasörüne attım kurulumun 12 dk sında otomotikmen kurması gerekmiyormu

Edited by nutica