Jump to content

Windows Xp Pro Ocak 2013 Easysysprep 7Z

köylü
 Share

Recommended Posts

• Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Editor

Kurulumun sonunda ağ ayarları yapıldıktan sonra programlar kurulmaya baslar pro klasörü içerisinde CD.TXT dosyası duruyormu?dosyayı sildiysen programlar kurulmaz veya pc içerisinde herhangi bir yerde pro klasörü varsa onu algılamış olabilir

Kurulumun sonunda ağ ayarları yapıldıktan sonra programlar kurulmaya baslar pro klasörü içerisinde CD.TXT dosyası duruyormu?dosyayı sildiysen programlar kurulmaz veya pc içerisinde herhangi bir yerde pro klasörü varsa onu algılamış olabilir

cd.txt klasörü duruyor usta silmedim özellikle yazmıştın zaten ağ tanımından sonra kurmadı evet pc de D de proğramlar klasörü var doğru onun adını değişsem yine sorun çıkarmı ayrıca dediğin gibi cd txt dosyasına birşey yazmadım öylece bıraktım tavsiyen ne olur acaba

Şimdi hocam bir kaç tane söyleyeceğim şey olacak.;
1. Konu içeriği çok boş. benim gibi bilgi sahibi olmayan kişiler için zorlayıcı bir anlatım var.

Şimdi bu sistem sata/raid  destekli bir sistem mi?

2. Tüm driverları tanır demişsiniz. Takılı olmayan bir şeyi (yazıcı,mouse) gibi sonradan tanıtabilir miyiz yoksa kurulum esnasında mı tanıtmak zorundayız?

3. Bu sisteme tema entegre edebiliyor muyuz? Edebiliyorsak bunu en basit şekilde nasıl yapabilirim acaba?

4. Cevabınız için şimdiden teşekkürler :)

Köylü kardeş ben sistemi dediğin şekilde birden fazla bilgisayara usb den sorunsuz kurdum.Emeğine sağlık.Aynı şekilde acronisi denedim kayıt bulunamadı uyarısı verdi, bunun bir yöntemi varmı. usbmenu/ımages klasörüne ACTI.ISO olarak kopyaladım.Teşekkür ederim.   

bunun gibi kurulu bir sistem var elimde iconlarını çok beğeniyorum ,disk iconları da dahil tümüyle iconlarını değiştirmek istiyorum bu sistemin ..

nasıl yapılır hangi dosyaları editlemek lazım .yada hangi dosyaları değiştirmeliyim . sysprep yöntemini win 7 de başarılı bir şekilde kullanıyorum ama xp ile 

hiç uğraşmadım .forumdan bildiğin link varsa yazarmısın üstad .

sistemini indirdim usb hdd"ye başarılı bir şekilde kurdum .eline sağlık.

İlk sayfadaki turbobit linki 2 kez indirdim ancak 7zip ile çıkardığımda CRC hatası nedeni ile açamıyorum, sizlerde durum nasıl ?

Bunu turbobit ten tek link olarak indirebilme imkanımız var mı ?

Edited by scx4100

Sayın Köylü;

son zamanlarda epeyce bir IRQ hataları vermeye başladı değişik bilgisayarlarda acaba driver olmadan bu sistemi güncelleyemezmisiniz çünkü gerçekten çok hızlı çalıyor mükemmel bir çalışma. yada içinde ayarlama yaparak driver kurulumunu iptal etyeyi nasıl yaparım. Teşekkürler Saygılar...

5-6 masaüstüne kurdum,mükemmel.Ancak 2-3 dizüstünde farklı dvd sürücülerde-usb dvd dahil hepsinde daha başlangıçta boot menüde seçim yapamıyorum,takılıp kalıyor.3 tane cd de hepsinde aynı..

Mesajımı düzeltiyorum,...çünkü devam eden süreçte en az 30 dizüstü veya masaüstünde hiç sorun çıkarmadı.Çok hızlı ve güzel.Çalışma için teşekkürler..

Edited by halilt

köylü kardeşim ben bu xp ni int.kafemdeki pclere kursam yüksek performans alabilirmiyim emeğine sağlık bu arada içindeki driverleri çıkartabilirmiyim çıkartmak istesem hangi klosere giripde çıakrtabilirim formattan sonra driver pack solotion ile driverleri kuruyorum senin sistem içinde driverleri nasıl çıkartırım ve çıakrtırsam bi sorun yaşarmıyım ?

Edited by bozkurt.hilal

• Editor
köylü kardeşim ben bu xp ni int.kafemdeki pclere kursam yüksek performans alabilirmiyim emeğine sağlık bu arada içindeki driverleri çıkartabilirmiyim çıkartmak istesem hangi klosere giripde çıakrtabilirim formattan sonra driver pack solotion ile driverleri kuruyorum senin sistem içinde driverleri nasıl çıkartırım ve çıakrtırsam bi sorun yaşarmıyım ?

Driverlar kurulurken 10 saniyelik bir süre var o sürede tikli olan kutucukların tikini kaldırırsan driverlar kurulmaz

köylü kardeş

hdd den kurma imkanımız var mı

sizin nts 6 ile kurullan xp ve win 7 vardı hdd den kurulan 

oradaki xp yerine bu xp kursak yine hdd den kurar mı 

Blue_life nin winboot menüsü ile harddiskten kurabilirsiniz

hocam internet cafe için uygunmudur?

Bileşen cıkarılmamış stabil bir sürüm internetcafe için nasıl bir sürüm arıyorsunuz bilemiyorum

• Editor
üstad blue life nin yaptığı kurulum biraz karışık geldi bana 

sizin nts 6 ile kurullan xp ve win 7 vardı hdd den kurulan 

oradaki xp yerine bu xp kursak yine hdd den kurar mı 

https://www.dropbox.com/sh/xj5fvdup3mz5dui/6slri1iGym/03_WIN_BOOT

Linki indir klasöre çıkar DRIVE_ROOT klasörüne boot.gz ve xp_kur.7z dosyasını koy 2012_08_29_WINBOOT\DRIVE_ROOT\WINBOOT \WINSETUP.LST dosyasındaki set GZFILE=/WINBOOT/NT5/BOOT.GZ satırını su sekilde düzenle set GZFILE=/BOOT.GZ hedef sürücü kutucuğundan format atılmayacak yedeklerinin olduğu sürücüyü seç ve kur butonuna bas tamamlandıktan sonra açılışta boot menüyü görürsün açıldıktan sonra Windows kurulum menüsünden Windows XP/2003 Kurulumu - ISO seçeneği ile kuruluma baslayabilirsin