Jump to content

Apartman Yöneticisiyle Yaşanan Kalorifer Sorunu

helehoyni
 Share

Recommended Posts

Valla Allah sizlere sabır versin yok abi bana bu hayatta yapılabilecek en büyük kötülüklerden biri betonarme binalar içinde kuş gibi bir kafese hapsetmek birde yöneticinin köpeğin derdini çekmek.Daha ay sonunda katil olurum la

Kat Mülkiyeti Kanunun Madde-20 b fıkrası gereğince ortak giderlere katılmak zorundasınız. Hatta yönetici size dava bile açabilir, üstelik faiziyle ödersiniz. Kat malikleri arasında veya yönetici/denetçi arasında çıkan sorunlar kat malikleri kurulunca çözülür ve karara bağlanır. Madde-37' ye göre yönetici bir işletme projesi yapmak ve kat maliklerine tebliğ etmek zorundadır. Bu projeye kat malikleri 7 gün içerisinde itiraz edebilir. Fakat yine kurulca incelenir ve karara bağlanır. Bunların haricindeki her türlü anlaşmazlık Sulh Mahkemesince çözülür.

Siz en iyisi yöneticiye bir dilekçe ile müracaat edin ve konunun yapacağınız ilk toplantıda görüşülmesini sağlayın.

Kat Mülkiyeti Kanunun Madde-20 b fıkrası gereğince ortak giderlere katılmak zorundasınız. Hatta yönetici size dava bile açabilir, üstelik faiziyle ödersiniz. Kat malikleri arasında veya yönetici/denetçi arasında çıkan sorunlar kat malikleri kurulunca çözülür ve karara bağlanır. Madde-37' ye göre yönetici bir işletme projesi yapmak ve kat maliklerine tebliğ etmek zorundadır. Bu projeye kat malikleri 7 gün içerisinde itiraz edebilir. Fakat yine kurulca incelenir ve karara bağlanır. Bunların haricindeki her türlü anlaşmazlık Sulh Mahkemesince çözülür.

Siz en iyisi yöneticiye bir dilekçe ile müracaat edin ve konunun yapacağınız ilk toplantıda görüşülmesini sağlayın.

Harika…. ne kadar da güzel yazmışsınız…. bilmiyorum…. siz bu yazdıklarınızı yapan bir apartmandamı oturuyorsunuz.. yada belki kanada da yaşıyorsunuz….

Dostum keşke her şey kanunlarda yazdığı gibi olsa… keşke….

Tüm apartmanda yaşayanların can ve mal  güvenliği tehlikede olan bir durum  için  apartmandan çoğnuluk imzası toplamadan hiç bir kurum parmağını dahi oynatmıyor… imzayı toplayıp götürdüğünüzde ise… tüm kurumlar (ilçe emniyet md., ilçe sağlık müdürlüğü, ilçe kaymakamlığı ve belediye ) topu birbirine atıyor ve her kapıdan sanki şikayet ediyorsunuz diye birde fırça yiyorsunuz.

sulh hukuk mahkemesimi….. o da ne… güldürmeyin beni….

Edited by ichsuny

Aynı durumdan bir arkadaşımda müzdarip ve yöneticiyi arıyor  kaloriferler ısıtmıyor üşüyoruz diye  yöneticinin verdiği cevap ;

-Dut Pekmezi için :) 

Arkadaşım kareteci fakat ayağı kırıktı yoksa girişecektim diyor .

İşin komedisi bir yerde  yönetici ve yönetimi değiştirmeye çalışın dediğiniz gibi adalet sistemimizde olsa da maalesef bu konularda kendiniz halledin diye komik bir cevap alıyorsunuz .

Harika…. ne kadar da güzel yazmışsınız…. bilmiyorum…. siz bu yazdıklarınızı yapan bir apartmandamı oturuyorsunuz.. yada belki kanada da yaşıyorsunuz….

Dostum keşke her şey kanunlarda yazdığı gibi olsa… keşke….

Tüm apartmanda yaşayanların can ve mal  güvenliği tehlikede olan bir durum  için  apartmandan çoğnuluk imzası toplamadan hiç bir kurum parmağını dahi oynatmıyor… imzayı toplayıp götürdüğünüzde ise… tüm kurumlar (ilçe emniyet md., ilçe sağlık müdürlüğü, ilçe kaymakamlığı ve belediye ) topu birbirine atıyor ve her kapıdan sanki şikayet ediyorsunuz diye birde fırça yiyorsunuz.

sulh hukuk mahkemesimi….. o da ne… güldürmeyin beni….

Kanada da yaşamıyorum, öyle bir apartmanda da yaşamıyorum. Fakat apartmana ilk yerleştiğimizde kanunlar hakkında sakinleri ve yöneticiyi bilgilendirmeye çalıştım biraz. Fakat dediğiniz gibi eski hamam eski tas. Ne deseniz de insanımızın kültürü böyle. Ağlanacak halimize gülüyoruz gibi bir durum var. Kanunlar böyle. Ben sadece kanunlar hakkında bilgilendirme yapmaya çalıştım hepsi bu. Ona bakarsanız ülkemizde yaşayan apartman sakinlerinden kaç kişinin kat mülkiyeti var? Kaç kişinin yönetim planı var. %99' unun yok çünkü denetim yok. Yukarıda da bahsettiğim gibi en güzeli toplantıda karara bağlatmak. O da, oy çokluğu olursa tabii ki. Allah kolaylık versin diyeyim. Karara bağlatılabilirse en güzeli kalorimetre kullanmak. Galiba o da zorunluluk haline mi gelecek, geldi mi öyle bir şey.