Jump to content

Sistem Nasıl Sizce?

rzgr_06
 Share

Recommended Posts

selam arkadaslar massa üstü bilgisayar alcam biraz araştırma yaptım ve iki sistem buldum fiyatı uygun ve özellikleride güzel bir sistem

peki sizce nasıl fiyat ve özellikleri.

::::::::::SİSTEM 1:::::::::::::

o8Yun.png

::::::::::SİSTEM 2:::::::::::::

G6E0w.png

ekran kartları 1 gb 128 bıt ddr3

bende ddr2 si var kullanıyorum gayet memnunum ama yetmıyor oyunlarda

peki ddr2 ile ddr3 arasında ne kadar fark var hız ve oyun konusunda ne fark eder acaba?

(benım ekran kartım nvidia 1 gb 9400 1024 mb 128 bıt)

ekran kartları 1 gb 128 bıt ddr3

bende ddr2 si var kullanıyorum gayet memnunum ama yetmıyor oyunlarda

peki ddr2 ile ddr3 arasında ne kadar fark var hız ve oyun konusunda ne fark eder acaba?

(benım ekran kartım nvidia 1 gb 9400 1024 mb 128 bıt)

ddr3 ddr2 den daha hızlıdır hız farkı ise ddr3 deki veri taşıma ddr2 dekinin 2 katı kadardır ( bir yanlışım varsa düzeltin)

ekran kartı yetersiz bence 1gb 128bit ama hangi marka hangi model masaüstü alıyorsan 192bit yada 256bitlik bir ekran kartı tercih edebilirsin bence ayrıca rami 4ten 8 e çıkartabilirsin 1600mhz lık bunlara artı olarak fazladan bütçe ayırabilrsen ssd bile taktırabilirsin ssd inanılmaz farkediyor 

o işlemciye h61 gibi ofis için kulanılancipsetli anakart takarsan

3770 in hiç bir anlamı kalmaz

vede ekrankartında o yazdıgın verilerden daha önemlisi gpu sunun yani modelinin ne oldupudur

256 bit 9600dt ye 128 bit 5770 hertürlü cakar vede dx11 oyunlarınıda açar örnek verdim

2. sistemdeki işlemciye iyi bir anakart vde 7770 almalısın opahalı gelirse 7750 nin grr5 ine bak

anakatın kalitesini nasıl farkedemiyorsunuz anlamıyorum 

Y8Rb7REGKyCyyLBM_480.jpg

bununla bu birmi anakart sistem performansına direkt etki eder heleki i7 gibi bir işlemcide

pQtvtWI0gHI2xr5P_480.jpg

sonra gine buraya konu çarsınız 

i7 sistem topladım p3 performansı alıyorum diye

Edited by tutuklu8

Öncelikle ilginiz için teşekkürler;

Sistemleri beğenende olmuş beğenmeyende, bir internet sitesinde gördüm ilgimi çekti benimde bütçeme uygun aslında,

Özelliklerde iyi gibi görünüyordu yalnız kafam karıştı;

Ortalama 1200 tl ye i7 veya i5 oyun için pc toplayabilirmiyiz

Ekran_Klavye_Mause_Dwd Rw

Gerek Yok Sadece;

Kasa_işlemci_board_ram_hdd_ekran kartı_

ekran kartı yetersiz bence 1gb 128bit ama hangi marka hangi model masaüstü alıyorsan 192bit yada 256bitlik bir ekran kartı tercih edebilirsin bence ayrıca rami 4ten 8 e çıkartabilirsin 1600mhz lık bunlara artı olarak fazladan bütçe ayırabilrsen ssd bile taktırabilirsin ssd inanılmaz farkediyor 

Elimde ddr2 1 gb 128 bit mevcut ama kasıyor son cıkan oyunlarda nvidia nın son güncellemelerini aldım ama pek bir şey fark etmedi.

o işlemciye h61 gibi ofis için kulanılancipsetli anakart takarsan

3770 in hiç bir anlamı kalmaz

vede ekrankartında o yazdıgın verilerden daha önemlisi gpu sunun yani modelinin ne oldupudur

256 bit 9600dt ye 128 bit 5770 hertürlü cakar vede dx11 oyunlarınıda açar örnek verdim

2. sistemdeki işlemciye iyi bir anakart vde 7770 almalısın opahalı gelirse 7750 nin grr5 ine bak

peki b75 chipset nasıl ? i5 için overclok vs hiç biri yapılmyacak asrock b75 pro 3 uygunmudur ? 

Edited by kurt0619

Ne amaçlı kullanacağını yazmamışsın. Fakat şunuda belirtmeliyim bu cihazların önü açık yani isteğin şekilde dahada güçlü bir sistem haline zamanla getirebilirsin. Bence şuan bütçene uygun olanı al sonra zamanla yükseltirsin. 

Oyun amaçlı tamamen haklısın aslında hem fıyatıda uygun birde ddr 3 parçalarında fıyatları uygun sımdı baktım da bır kac sıteden haklısın katılıyorum sana tesekkurler :)