Jump to content

Autoıt Undecompiler İçin Algoritma Geliştirelim

asmazh
 Share

Recommended Posts

Merhaba AutoIt bilginleri. Bilindiği üzere AutoIt ile yapılan çalışmaların kaynak kodları çeşitli programlarla çözülebiliyor. Bu konuda herkesin sıkıntısı neredeyse aynı. Herkes kendine göre bir yama ile kaynak kodlarını örtmeye çalışıyor, bir yere kadar da başarılı oluyorlar, ama bu başarı bir yere kadar sürüyor. AutoIt'de buraya kadar ilerlememe yardım eden @Blacman12 ve @Blue_life'a teşekkürlerimi sunuyorum. (Zamanında çok soru sorardım kendilerine. Başlarını ağırttığımı hissederdim.) Şöyle de bir isteğim olacak AutoIt'le uğraşan herkesten.

Ortaklaşa bir çalışma yürütüp UnDecompiler geliştirelim. Bunun için herkes bir yöntem belirlesin, kendi kullandığı yöntem ya da farklı bir yöntem. Herkes ufak da olsa bir algoritma paylaşsın, ve geliştirelim.

Eğer bu isteğime cevap verilirse inanıyorum ki, TncTr adına güzel bir UnDecompiler yapmış olacağız. Bu forum sitesinde bunu yapabilecek üyeler var.

Edited by asmazh

İlgin için teşekkür. Oto İşlem'in kaynak kodlarını paylaşman için bir engel yok. Hatta AutoIt'in örnek çalışmalar kısmına koyabilirsin. Millet faydalansın. Sen projelerini nasıl koruyorsun, nasıl bir algoritma kullanıyorsun bunları anlat ki ortaklaşa bir çalışma gerçekleştirelim. 2 programdan bahsetmişsin, bunları paylaşabilir misin?

O dünya da hekır olan adam kim çok merak ettim doğrusu ? En çok da senle ne işi var orası ayrı bir mevzu tabi :D Bu konuyu çok abartmaya gerek yok bence yani şahsen ben açık kaynak taraftarıyım autoitle uğraşan çoğu arkadaş da öyle zaten.Parantez içinde bir şey belirtmek gerekirse bazı arkadaşlarımız günlerce uğraştığı projeler oluyor ve haliyle bunların kodlarını vermek istemiyorlar haklı olarak ama tabi bazı kötü niyetli kişiler kodlara erişmek istiyor ve decompileye başvuruyorlar bu etik bir davranış değildir kanımca..Yaptığınız projeleri bazen sizde kodlarını paylaşmak istemeyebilirsiniz ama her programın için bir geçerli sonuç vardır kodlar bir gün elbet kırılır hemen olmasa bile bi çaresi bulunur. Bluelife in böyle bir çalışması vardı kaldı ki işinin ehli bir adam olduğu halde yazdığı decompilerin mantığı kırılmış ve kodların bir kısmını gören bir kaç arkadaş hatırlıyorm hatta post olarak kırdığını da belirtmişlerdi.Bu arada autoit bölümü bu aralar bayağı bir sessiz herkes işinde gücünde eskisi gibi ilgi gösteremiyoruz ama böyle  bir uygulama olsa kötü mü olur derseniz ben bir şey diyemiyceğim umarım dediklerimi anlamışsınızdır.

SimpsoN_Bart

bu konuda sana katılıyorum arkadaş

bende açık kaynaklı düşünüyorum

lakin kendini bilmez kişiler bu kodları ben buldum tavırları beni öldürüyor

tabi bu sıkıntıyı sizlerde yaşıyorsunuz

autoit konusunda burda gerçekten bir yavaşlama başladı galiba

autoitti öğrenmeden soru sormaları ve en azından örnek kodlar oluşturup nasıl çalışıp nerde takıldıkları benim için önemli yani

çünkü bu bir hazine ,beni bu hazinede  beni büyük bir bulanımdan kurtarmıştı

babamı kaybettiğimde bu autoit tek dostum olmuştu diyebilirim

çünkü hiçbir şey kafamı dağıtmıyordu

ama burdaki sitedeki arkadaşlarımızın hakkını yememek lazım gerçekten güzel çalışmaları ve örnekleri var

bende burdan yetiştim desem yalan olmaz

ama kimse herşeyi biliyorum diyemez derse hiçbir şey bilmiyordur

dostça kalmak dileğiyle....

emeğe saygı nihayetinde yazdığım mesajları tarafımca silinmiştir

bu saygının devamı için

kib dostlar

:wave: :wave: :wave:

Edited by mesale0077

Konudaki yazıları komple okumadım ama kısada olsa bir şeyler karalamak istiyorum. Öncelikle decompile yöntemlerine karşıyım ve forumda ilgili programların isimlerinin veyahut kendilerinin verilmesini istemiyorum... Ayrıca herangi bir yazarın kodlarının bu tip programlarla çıkartılıp kendinden izinsiz dağıtılmasına ve paylaşılmasına karşıyım.

Autoit ile yaptığımız çalışmaları koruma yöntemine gelirsek malesef çok kaliteli bir yöntem mevcut değil. Bu işi yapan ücretli programlar da mevcut ama her yöntemin kendine göre riskleri bulunmaktadır. Autoit forumunda autoit3camo basit bir koruma sağlayabiliyor. Ayrıca indirelebilir dosya içinde ücretli/ücretsiz koruma sağlayan programlar ile ilgili dökümanlar vardı diye hatırlıyorum.

http://www.autoitscript.com/forum/topic/127186-autoit3camo-629/

Sizlere tavsiyem kendinize göre bir yöntem geliştirip, bu geliştirdiğiniz yöntemi kimseyle paylaşmamanız. Paylaştığınız takitirde geliştirdiğiniz yöntemin bir işlevi kalmayacaktır.

Unutmadan benim için şuan kullandığım yöntemi test edebilirmisiniz? Kodlara decompile programıyla ulaşabiliyor muusunuz?
http://bluelife.zxq.net/Test.zip

Çalışmalarınızda başarılar dilerim, kolay gelsin arkadaşlar...

@asiayx

Yok yok kırılmadım. Ilgili mesajını hatırlayamadım (biraz unutkanım malesef). Autoit3Camo benzeri bir yöntem yapıyordu diye hatırlıyorum. Aynı şekilde bir hex editör ile dediğinde yapılabilir. Lakin AutoItSC.bin ile Aut2exe.exe dosyasını aynı şekilde değiştirmek gerekecektir. Decompile için söylediğin yöntemde hatırladığıma göre kullanılmaktaydı.

Konudaki yazıları komple okumadım ama kısada olsa bir şeyler karalamak istiyorum. Öncelikle decompile yöntemlerine karşıyım ve forumda ilgili programların isimlerinin veyahut kendilerinin verilmesini istemiyorum... Ayrıca herangi bir yazarın kodlarının bu tip programlarla çıkartılıp kendinden izinsiz dağıtılmasına ve paylaşılmasına karşıyım.

Autoit ile yaptığımız çalışmaları koruma yöntemine gelirsek malesef çok kaliteli bir yöntem mevcut değil. Bu işi yapan ücretli programlar da mevcut ama her yöntemin kendine göre riskleri bulunmaktadır. Autoit forumunda autoit3camo basit bir koruma sağlayabiliyor. Ayrıca indirelebilir dosya içinde ücretli/ücretsiz koruma sağlayan programlar ile ilgili dökümanlar vardı diye hatırlıyorum.

http://www.autoitscript.com/forum/topic/127186-autoit3camo-629/

Sizlere tavsiyem kendinize göre bir yöntem geliştirip, bu geliştirdiğiniz yöntemi kimseyle paylaşmamanız. Paylaştığınız takitirde geliştirdiğiniz yöntemin bir işlevi kalmayacaktır.

Unutmadan benim için şuan kullandığım yöntemi test edebilirmisiniz? Kodlara decompile programıyla ulaşabiliyor muusunuz?
http://bluelife.zxq.net/Test.zip

Çalışmalarınızda başarılar dilerim, kolay gelsin arkadaşlar...

Test'i Decompile edemedik. Başarılı bir koruma algoritması geliştirmişsin. Fakat bizim isteğimiz bu algoritmanın bir benzerini bizlere de açıklaman. Herkes kendine göre bir algoritma geliştirsin, kimseye de söylemesin demişsiniz. Bunun için senin bize ufak bir yardımın gerek. Kullandığın algoritmayı doğrudan bize ver demiyorum. Sadece bir benzerini açıkla, gerisi bize kalsın. Kah geliştiririz, kah geliştirmeyiz.

Edited by asmazh

Ticarî program yapıyorsanız tamamen AutoIt kullanmayın. Mesela internet tabanlı uygulama hazırlıyorsanız, sisteme giriş yapılıyorsa bununla ilgili kontrolleri sunucu tarafında yaptırın. Ayrıca AutoIt veya BASIC dilinin herhangi bir ağganını bilen programcıların kolay öğrenebileceği BCX gibi ücretsiz derleyicileri kullanıp kütüphane (DLL) hazırlayarak bazı fonksiyonları oradan çağırabilirsiniz. Bunun yerine programı tamamen BCX ile de hazırlayabilirsiniz; BCX kodu C koduna çevrilip derlendiğinden AutoIt'e göre kat kat daha hızlıdır. GUI oluşturmak için EZ-IDE diye bir aracı da bulunuyor.

bcx merak ettim lakin bir kaç örnekle programı tanıtırsanız memnun olurum

yana yeni konu açarak bu konuda program örnekleri vs şeyleri anlatarak arkadaşlara yardımcı olabilrsiniz

arkadaşlar her ne şekilde olsada autoit kodları bir şekilde patlatılıyor.

Sayemde patlatıldığını öğrendiniz neyse önüne gelen şimdi tester oldu 

Bluelife bana ulaş neden kırıldığını ve nasıl kırılmıyacağını sana sölim mesale0077 demişdim bana ulaşsın diye ama sölememiş zannedersem.

Neyse kırmak için pro isterken iyidi...mesale0077 bu kadar güvenilir olduğunu bilmiordum.Benden aldın proları sil silmessen en adi....

Artı benim imzamı kullanarak kodları kırdım programlar bu diyede paylaşmayınız.

Edited by chea

Benden aldıkları prolarla Bluelife ın kodları paylaşan ezike duyurulur.Madem paylaşdın kendi nikinle imzanla paylaş mesale0077 vermişdim.Erkek ol kendi nikinle paylaş.Ben paylaşcak olsam proları  paylaşırdım.

Edited by chea

[quote name="chea" post="1289894" timestamp="1362596105"]
[font='comic sans ms', cursive][b]Benden aldıkları prolarla [color=#0000cd]Bluelife [/color]ın kodları paylaşan ezike duyurulur.Madem paylaşdın kendi nikinle imzanla paylaş [color=#ff0000]mesale0077[/color] vermişdim.Erkek ol kendi nikinle paylaş.Ben paylaşcak olsam proları  paylaşırdım.[/b][/font]
[/quote]

verdiğiniz programlar zaten internette kaynıyor

benim merak ettiğim başka bir program varmı diye

pm den msj atarak küfür etmenin bir anlamı yok

msj atarken kendini tanıtsaydın belki yardımcı olurdum arkadaşım

bir yazıp birde arkasından msj silmende bir ayrı

programların sana ait değil içerini değiştirdiğin

yabancılarn yaptığı decompiler yani programı reshacker ile editleyip

kendine mal etmekte mertlik değil kardeş

türkçeleştirmeye lafım yok :)

istersen bana verdiğin programları yabancı versiyonların linki göndereyim

bu decompiler olmayan arkadaşlar yok mu acaba

herkes bir şekilde bu programları elde etmiş yada kullanıyor

yani sana özel bir program değil

bunu zaten başta demiştim tüm arkadaşlarıma saygı duyarak onları haklarının yenmesine karşıyım

bende böyle programların açıklarını arıyorum

kodları patlatmak değil amacım

bana güvenme anlayışın buysa artık sana  lafım yok

ama ne yapmaya çalışıyorsun onu anlamadım

ben dostkalmak dileğiyle

ilk önce autoiti dürüstçe kullanmayı öğren bence :)

saygılar

bluelife şimdi hak verdim

iyi niyetini kötü kullanıyorlar bence

böyle arkadaşlar olmaz olsun bence

bende artık autoitten yardımı çekiyorum

kib benden bu kadar

:wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave:

dostça kalmak dileğiyle

emeğe saygı

THE END ............................

Edited by mesale0077

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...