Jump to content

Bios'ta Usb İle Boot Yapamıyorum

deskjetosd
 Share

Recommended Posts

Dvd sürücüsü olmayan bir pc ye format atmak için uğraşıyorum ancak yapamadım. 4 gb lik bir usb ye bu forumda yayınlanan bir araçla win 7 iso dosyasını gömdüm ve hazır hale getirdim. Fakat bilgisayarıma Usb İle format Atamıyorum.

bilgisayar markası  : Laptop - Acer TravelMate 430

Acaba Usb İle Nasıl Format Atarım Başka Yöntemler Bilen Arkadaşlardan Rica Ediyorum Yardımlarınızı Esirgemeyin.

Şimdiden Çok Tşkler Allah razı olsun.  

http://www.tnctr.com/topic/159142-iso-dosyasndan-vista-wi7-win8-kurulumu/

Bu konuyu incele.

Hocam İlginiz İçin Çok Tşkler. Bu Konuyu Daha Öncede Okudum Gerçekten Yararlı Bi Konu Fakat Benim Sorunu Benim Laptop Dvd Yok Format Atıyım Gerçi Artık Hepsi Flash İle Oluyor Yapıyorumda Flash İle Ama Benim Bi Laptop Boot Menüsünde Hiç bi Şekilde Usb İle Başlatma Bulamadım Acaba Sistem eski Oldugu için Mi Bu kaynaklanıyor Benim laptop Biraz Eski Ve Usb Boot Olmayabilir Bunu Nasıl Yapabilirim. Çook Tşkler İlginiz İçin.

Flash ı usb ye taktıktan sonra biosa girip boot seçeneklerinden Hdd yi 1. sıraya al, senin biosda o seçenek varmı bilmiyorum ama Hdd seçeneklerinin iöçinde de usb yi 1. sıraya getir, o şekilde başlatabilirsin formata.

windows 7 en kolayı. usb ye boot mu yapamadın yoksa pc ye flashtan mı başlatamadın? eğer boot yapamadıysan windows 7 usb  tools i indir. windowsun orjinal sitesinde var. eğer ikincisi ise boot menüsünden f5/f6 tuşlarıyla usb yi en üste getir.

Arkadaslar ilgi icin cok tskler bu verdiginiz bilgilerin hepsi cok değerli ve guzel fakat benim derdim USB Boot etme degil bilgisayarım yani laptop USB Boot yapma özelliği yok bunu nasıl ekleyebilirim benim bilgisayarımda DVD olmadıgı icin flash ile format atmak istedim fakat laptop biraz eski oldugu icin. USB Boot yok cok karıştır bios fakat bulamadım acaba biosa ne yapabilirim ki USB yapabilsin bunu öğrenmek istiyorum veya DVD hariç baska ne gibi yöntemle laptop format atarım. Burda yazanlar ve ilgi gösterip buraya yazanlara cok TSK ediyorum. Yardımlarınızı bekliyorum Sagolun.

Hdd üzerinden formatı dene derim.

Dedegin gibi yaptım çoook tşkler Hardisk üzerinden Kurulumunu Gerçekleştirdim. 

C.Ronaldo Adlı Arkadaşın Verdigi o Güzel Paylaşım İle Bilgisayar Sonunda Win7 kurdum Çok Tşkler. Burda Yardımcı olan Bütün Arkadaşlar Tşkler.

Dedegin gibi yaptım çoook tşkler Hardisk üzerinden Kurulumunu Gerçekleştirdim. 

C.Ronaldo Adlı Arkadaşın Verdigi o Güzel Paylaşım İle Bilgisayar Sonunda Win7 kurdum Çok Tşkler. Burda Yardımcı olan Bütün Arkadaşlar Tşkler.

Sorunu çözebildiğine sevindim.

Hayırlı olsun.