Jump to content

Android Yüklü Uygulamaları Sd Karta Taşımak

WolfmanTR_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar, telefonumun hafızası 200 MB, ve %90 ı dolu. bu yüzden Google Play den uygulama indiremiyorum. SD kartımda ise %45 i dolu.Telefon hafızasında yüklü olan uygulamaları SD karta nasıl aktarabilir ve yeni indireceğim uygulamaları nasıl SD karta indirmesini sağlayabilirim ?

| Telefonumun Marka ve Modeli : Samsung Glaxy Gio GT-S5660

Edited by WolfmanTR_

arkadaşlar, telefonumun hafızası 200 MB, ve %90 ı dolu. bu yüzden Google Play den uygulama indiremiyorum. SD kartımda ise %45 i dolu.Telefon hafızasında yüklü olan uygulamaları SD karta nasıl aktarabilir ve yeni indireceğim uygulamaları nasıl SD karta indirmesini sağlayabilirim ?

app 2 sd pro apk kurmanız yeterli olacaktır. Yüklenilen her uygulama taşınmaz ama büyük bir bölümü taşınır.

arkadaşım PRO sürümünü kurdum ama, SD karta taşı butonu aktif değil!

Hiçbirimi taşınmıyor?

Bende bişey sorayım :)
Uygulamaları SD karta taşıdıktan sonra başka bir rom yükledik diyelim.
Uygulamalar direk çalışır mı?
Yoksa tekrar yüklemek mi gerekir?

Tekrar yüklemek gerekir. Onunda yedeğini alan program mevcut. Titanium backup apk. Rom değiştikten sonra geri yükleme yap yeter.   Edited by yasak_ask

O zaman programda yada telefonunda sıkıntı var. Ben arkadaşımın telefonuna yükleyip taşıdım uygulamaları. Root'suzdu telefon.

Programda sorun olabilir ama telefonda yok. Taşımak istedğim uyglumalar : Facebook,İGO,Mobil Care.

Programda sorun olabilir ama telefonda yok. Taşımak istedğim uyglumalar : Facebook,İGO,Mobil Care.

Taşıdığım uygulamaları söyleyebilmem için arkadaşın telefona bakmam lazım. Bazı uygulamaların taşınmasına izin vermiyor program. 

• Editor

Root yapmadan taşıyamazsın.Bende htc var hem root yapıyrosun hemde htc nin s-off olayı var onu yapman gerekiyor ama yeni çıktıgı için beklemedeyim bende.

arkadaşlar root attıktan sonra başka bir işlem yapıyormuyuz Sd ye taşırtmak için. ben sadece rootlayıp işlemi tamamladım gereken işlemler varsa söylermisiniz ?

Gereksiz uygulamaları kaldır bence. Örnek vermek gerekirse turkcell dağıttığı akıllı telefonlara kendi boş beleş uygulamalarını dayıyor piyasaya sürüyor. root olmadan o uygulamaları kaldıramıyorsun 

• Editor

arkadaşlar root attıktan sonra başka bir işlem yapıyormuyuz Sd ye taşırtmak için. ben sadece rootlayıp işlemi tamamladım gereken işlemler varsa söylermisiniz ?

Root ladıktan sonra uygulamalara girip oradan istediğin gibi uygulamayı sd karta taşıya bilirsin.Bİrda ADk ile install location ı 2 apman lazımki bundan sonrakiler sd karta kurulsun.

Root ladıktan sonra uygulamalara girip oradan istediğin gibi uygulamayı sd karta taşıya bilirsin.Bİrda ADk ile install location ı 2 apman lazımki bundan sonrakiler sd karta kurulsun.

rootladım SD karta taşı butonu hala aktif olmadı. şimdi SDK ile uğraşıyorum

sdk da islemleri yaptim.cmd de adb devices ile telefonu görüyor ama 2. komutu yazinva hata veriyor. hata ise komuttaki set kelimesi ile alakali.(error : ...burayi hatirliyamadim... 'set') acaba neden bu hatayi veriyor?

Edited by WolfmanTR_