Jump to content

Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

Ben bunu normal 3.5 inç HDD kurdum. Ayrıca 2,5 inç HDD 160 GB (Hem USB dem hem direk HDD bağlanarak çalışan)  kurdum hepsi çalıştı. Boot ederek değil de sisteme tek HDD bağlayıp Direk bu HDD lerden açarsam muhteşem ve  hızlı bir şekilde Windows 8 bakım onarım işletim sistemi açıyor. Boot ederek ederek açarsam resimdeki menüler açılıyor, Çok harika oldu, eline emeğine sağlık... :icecream:  :icecream:  :icecream:

• Replies 528
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bu kısmı açar mısın?

Yani Pascal Usb kurduğum  tek HDD bağlıyorum PC yi ve böyle açıyorum. Boot dan seçim yapmadan direk PC açıyorum. O zaman Win8PE X86 (Köylü) mükemmel hızlı açılıyor. Boot ederek açarsam menüdekiler açılıyor ve seçim yapıyorum.

Evet aynen öyle... :icecream: Direk HDD olarak çalıştırma ne işe yarıyor derseniz, mesela benim PC lerin birisinin USB leri bozuk idi. Hubkök olarak Usb leri görmüyordu ve usb den format atamıyordum. Problem çözüldü. Şimdi istersen boot Menüden seç istersen direk hdd :icecream:  Win8 aç... Keyifler keka anlayacağınız...

Yalnız HDD den format atarken 2.ci açılışta Paskal Boot kablosu sökülmesi lazım, bu yapılmazsa sistemi Paskal üzerindeki Win8 den sistem açılır , kurulum yarım kalır. 

Önemli bir ayrıntı daha dikkatimi çekti HDD den format atmak,  Usb Flash üzerinden ½ 50 daha hızlı.... :thumbsdown:

Edited by kipkip

Evet aynen öyle... :icecream: Direk HDD olarak çalıştırma ne işe yarıyor derseniz, mesela benim PC lerin birisinin USB leri bozuk idi. Hubkök olarak Usb leri görmüyordu ve usb den format atamıyordum. Problem çözüldü. Şimdi istersen boot Menüden seç istersen direk hdd :icecream:  Win8 aç... Keyifler keka anlayacağınız...

Yalnız HDD den format atarken 2.ci açılışta Paskal Boot kablosu sökülmesi lazım, bu yapılmazsa sistemi Paskal üzerindeki Win8 den sistem açılır , kurulum yarım kalır. 

Önemli bir ayrıntı daha dikkatimi çekti HDD den format atmak,  Usb Flash üzerinden ½ 50 daha hızlı.... :thumbsdown:

zaten hdd'den format atmak olsun boot etmek olsun (acronis, windows pe) flash bellek ve cd-romlarla kıyaslanamayacak derecede hızlıdır. :)

ilk versionda olduğu gibi http://d-h.st/ adresine upload edermisiniz :)

turbobit tek link var bunu 10s.asia sitesinden premium linke çevirebilirsin :)

Aşağıdaki çözüm Açıklandı mı bilmiyorum ama daha grup4dos yükelemesinde bir problemle karşılaştım.

Sıfır km Sandisk Cruzer edge 32 gb yi pdf te açıklandığı şekilde ntfs formatlayıp grup4dos kurmayı denedim.

Install deyince partition table ile ilgili bir problem verdi. 

Tekrar formatladım belleği bir daha denedim aynı hatayı aldım. Internetten kısa bir araştırma yapınca çözümünü buldum.

"HP USB Disk Storage Format Tool" programını indirip kurdum. Onunla formatladım usb belleği, grup4dos yüklendi.

download.com linki

Allah razı olsun, benim de işimi gördü. Bende de aynı usb var ve ben de aynı sorunu yaşıyordum ki senin yorumunu gördüm. Çok teşekkür ederim.

hocam sorunsuz kullanıyorum. ama birşey dikkatimi çekti. seçimleri  olmadan klavyeden yapamıyormuyuz ? birde usb girişli mause  ile çalşmıyor sanırım

klavyeden de çalışır, 1 win8 2 win7 öyle sırayla gider, ayrıca usb mousela bir ilgilisi yok sistemin boot ekranından usb belleği seçersin menü açılır denemedim ama mantık olarak bir ilgisi yoktur...

içinde buluna bazı programlara ihtiyacım var acaba programların bazılarını ayrı ayrı  up etme şansımız varmı şimdiden tşkler

ayrı upload şansı yok..

hocam peki klavyeden 1 2 3 diye secicez ama 9. sıradakinden sonra 10 11 12 diye geliyor onları nasıl seçecegiz ? fareyi bir türlü calıstıramadık.

9 dan sonra seçim yok maalesef mümkünde değil zaten :) fare ile ilgili durumun multibootla bir ilgisi olacağını düşünmüyorum eğer olayı biraz daha detaylı yazarsan bir fikir yürütelim..

tamam hocam şuanda klavye mause olayını çözdük :) yalnız hıren bootun içindeki cd'den çalışan xpyi açtık yedek alıcaz . alırken donuyor. ama bi onceki çalışmanızda boyle bir problem olmuyor.

hocam sorunsuz kullanıyorum. ama birşey dikkatimi çekti. seçimleri  olmadan klavyeden yapamıyormuyuz ? birde usb girişli mause  ile çalşmıyor sanırım

kablosuz mouse çalışıyor, usb denemedim. seçimleri klavyeden soldan sağa 1 den başlayarak seçilebiliyor biliyorum.

• Editor

premium link:

http://5.63.150.44/dl/turbobit.net/..........

@Mertcan0725 :whip: 

Konu başlığını ve uyarıları okumadıysan kısa süre içinde okutacaklar; gözlüklerini tak; okuduysan gözlerini kapa :excl: 

@irfansever

hocam malum sürekli yeni güncel isolar çıkıyor. Bu programın içindeki bölümler değiştirilebilirmi?

İçerik (ISO'lar) bu uygulamaya özeldir, standard ISO'lar ile değiştirilemez; ancak FREEBOX içine bootable ISO'ları anlatıldığı gibi atıp çalıştırabilirsin..

tamam hocam şuanda klavye mause olayını çözdük :) yalnız hıren bootun içindeki cd'den çalışan xpyi açtık yedek alıcaz . alırken donuyor. ama bi onceki çalışmanızda boyle bir problem olmuyor.

klavye mause olayını çözdük demişsiniz nasıl çözdünüz bizde öğrensek... :whistle: 

klavye mause olayını çözdük demişsiniz nasıl çözdünüz bizde öğrensek... :whistle:

klavyeden; soldan başlayarak 1 - 2- 3- 4 diye seçim yapabiliyorsun. mause içinde bootdan usb mause karşılığı enable olması gerekiyor.

Bazı PC lerde boot sonrası  ekranda mouse klavye donma sorunu vardı. Meğer donma sebebi  "mouse klavye" USB girişli olması imiş. PC de Mouseyi Ps2 girişine takıp tanıtınca donma problemi ortadan kalktı. İlgilenenlere duyurulur! :thumbsdown: 

Edited by kipkip

@Mertcan0725 :whip: 

Konu başlığını ve uyarıları okumadıysan kısa süre içinde okutacaklar; gözlüklerini tak; okuduysan gözlerini kapa :excl: 

@irfansever

İçerik (ISO'lar) bu uygulamaya özeldir, standard ISO'lar ile değiştirilemez; ancak FREEBOX içine bootable ISO'ları anlatıldığı gibi atıp çalıştırabilirsin..

@şemsibey; insanlara ücretsiz bir şey sunup sonra birde bunu anlatmak zor biliyorum ama Mertcan0725 e yazma tarzını sana yakıştıramadım.
Ki paylaşımlarını konularını takip eden biriyim...
Arada silinen başka konuşma ve mesajlar var mı bilmiyorum ama bugün okuduğum şekliyle yakışıksız buldum.

ISO güncellemesi ile ilgili bypascal yeni güncel bir multiboot yapmak yerine çok kullanılan win7/win8 isolarının güncelini bir kaç ayda bir bu çalışmaya ekleyebilir.

20 küsür gb çoğu insan için indirmesi zor, ben o yüzden sürekli torrent de seed halinde tutuyorum bu çalışmayı.

Kolay gelsin, selamlar

• Editor

Selamlar mermis,

@şemsibey; insanlara ücretsiz bir şey sunup sonra birde bunu anlatmak zor biliyorum ama Mertcan0725 e yazma tarzını sana yakıştıramadım.

Ki paylaşımlarını konularını takip eden biriyim...
Arada silinen başka konuşma ve mesajlar var mı bilmiyorum ama bugün okuduğum şekliyle yakışıksız buldum.

ISO güncellemesi ile ilgili bypascal yeni güncel bir multiboot yapmak yerine çok kullanılan win7/win8 isolarının güncelini bir kaç ayda bir bu çalışmaya ekleyebilir.

20 küsür gb çoğu insan için indirmesi zor, ben o yüzden sürekli torrent de seed halinde tutuyorum bu çalışmayı.

Kolay gelsin, selamlar

1-)

- Yönetimin uyarılarını ve bizim ikazlarımızı kulak ardı edip linki (öm ile bize iletmesi gerekirken) son iletiye eklemesi sebebiyle uyarı alacağını hatırlattım, yakışıksız bulduğun neresi?

- Bu konuda yapılan (silinmemiş) uyarılar >> 1  2  3 << Lutfedip okuyun.

- Bir mevzu defalarca hatırlatıldıktan sonra kimse kibar davranış yada sabır beklemesin!!

- Konunun takibi kolaylaşması için silinen gereksiz ileti ve ölü linklerin sayısını hatırlıyormusun??

- Yönetimin Link paylaşımı hakkında ilk sayfada ve diğer sayfalarda yaptıkları uyarıları okumuşmuydun??

- Linkleri ortaya atmak yerine (düzeni bozmamak adına) bana/bypascal'a özel mesaj ile ulaştıranların linkleri ilk sayfada yayınlanıyor!

@Mertcan vesilesiyle tüm üyelere:

Reklam vs eklenmemiş linklerinizi öm ile gönderin.

- Özellikle v1 ve v2'de fuzuli ileti yazanlara karşı olan sert ifadelerim, konuyu takip eden üyelerin konuda aradıklarını kolaylıkla bulabilmeleri içindir, Mertcan'a söylediğim de, sadece onun şahsına ait değil; diğerlerinin de kulaklarına küpe olması içindir!

2-)

- Güncel bir Multiboot tekrar olmayacak, yani v3 diye bir çalışma düşünülmüyor.

- Güncel ISO paylaşımı yapacağını sanmıyorum, işi ve vakti müsait değil, fakat vakit bulur da yaparsa buradan paylaşırız.

3-)

- Mertcan'ı düşünürken sende yanlış yapmışsın :)

- Torrenti ne kadar süredir kimlere seed ediyorsun ve benim/bypascal'ın niye haberi yok...