Jump to content

Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

• Editor

çalışmanın sadece güncel dosyalarını indirdim. diğer dosyalarını (vista acronis server 2012 ) indirmedim onları nasıl temin ederim. bunda anlamayacak birşey yok sadece güncel olarak verdiğiniz linkleri indirdim.

Şimdi anlaşılır olmuş, buna cevap verilir :)

Diğer dosya ve ISO'ların güncellemesini/uploadını düşünmüyoruz,

Belki tüm Multiboot'u upload edebiliririz..

Belki diyorum çünkü 25 GB kolay iş değil. Olursa da zamanı belli değil!

İstediğin Vista, Server 2012'ye ait ISO'yu buradan indirebilirsin ve alttaki programlar ile USB'den çalışacak biçime dönüştürebilirsin.

Acronis ekleme biraz değişik, bunun için bypascal'a danışman gerekebilir..

Kendi Vista, Win 7 veya 8.1 ISO'nuzu v2'ye ekleme [NT6] (Programlar ve Açıklama içinde)

http://turbobit.net/8w8mfwgsicnl.html

Kendi XP ISO'nuzu v1 ve v2'ye ekleme [NT5] (Programlar ve Açıklama içinde)

http://multi.la/s/AR2EXVGH

Sorularınız ve sorunlarınız için buraya bakınız

http://www.tnctr.com/topic/159142-iso-dosyasyndan-vista-wi7-win8-kurulumu

Edited by semsibey

• Replies 528
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sayın şemsibey  bir önerim var sizin içinde mahsuru yok ise 25gb uploadda zor bir şey şu şekil olabilir  diğer multiboot sistemde sadece kalıp kuruluyor  diğer Windowslar olsun onları biz kendimiz ekliyoruz sizde bu projedeki Windowsları çıkarın içinden dosyayı  kalıp olarak paylaşın sonrada içine eklenecekleri ayrı olarakta paylaşabilirsiniz  hem az yer kaplar indirmeside kolay olur kalıbı indiren ister sizin hazırladığınız dosyaları indirir ister varsa elinde kendi dosyasını ekler  bu şekil bir şey olabilir içinde Windows klasör isimleri kalır ama içinde Windowslar olmaz yerde kaplamaz uploadda kolay olur bilmem anlatabildimmi

arkadaşlar mahsuru yok ise herşeyi  dosyayı hazırlayan arkadaştan beklemeyelim dosyayı indiren biri var ise  içinden sadece Windows iso dosyalarını silip paylaşırsa iyi olur dosyayı indrip içine kendi elimizde olan Windowsları ekleyebiliriz.

windows isolarını nt6 xp ise nt5 işleminden geçirmeden ekleyemezsiniz

nt5 ile xp nt6 ile diğerlerini yapmayı biliyorum  bana bu konudaki dosyaının Windows olmayan hali lazım yer kaplalaması için upload etmesi kolay olması için bu şekil paylaşabilirseniz içine ben Windowslarını eklerim elinde var ise paylaşırsan sevinirim  ben daha evvel dosyayı indirmiştim zaten ama diskim yandığı için çöpe gitti laptopta oyüzden sadece Windows isolarını silip bana kalıb dosyasını atarsanız sevinirim

• 2 hafta sonra ...

Sevgili semsibey ve bypascal...

semsibey'in müjdesini verdiği güncellenmiş multiboot un uploadı için gözüm yollarda... (semsibey valla gaz vermiyorum :))  )

semsibey iki bayram bir seçim vs arası olmaz demiş ama ne bayramımız ne seçimimiz biter bizim :)

ana dosyayı ve sistem isolarını ayrı ayrı yüklerseniz hem sizlere kolaylık olur hemde "bune beaaa çok cigoboyt bu" diyecekler için al istediğini indir tarzı bir şey olabilir... 

• Editor
Her ay güncelleme yapılmayacak; "alışkındır, zor gelmez, kırmaz" gibi gazlar bu mahallenin raconunda aykırıdır :D

Güncellemeler "ara-kere" olacak :D En fazla yılda 2 defa.

usta,KÖYLÜ güncel w8.1 i paylaştı senden yeni versiyonu bekliyoruz.sıra sende....

Sen köylü' ne bakıyorsun Adam takmış 8. vitese.. son gaz gidiyor.. ona yetişmek için müneççen'den porşe almak lazım porşe :p

Sevgili semsibey ve bypascal...

semsibey'in müjdesini verdiği güncellenmiş multiboot un uploadı için gözüm yollarda... (semsibey valla gaz vermiyorum :))  )

semsibey iki bayram bir seçim vs arası olmaz demiş ama ne bayramımız ne seçimimiz biter bizim :)

ana dosyayı ve sistem isolarını ayrı ayrı yüklerseniz hem sizlere kolaylık olur hemde "bune beaaa çok cigoboyt bu" diyecekler için al istediğini indir tarzı bir şey olabilir... 

** Ana dizin [ROOT] PAYLAŞILMAYACAK!!

@mermis sen bari yapma; :) forumun en eskilerindensin, hala indirmek için güncel linkleri mi bekliyorsun?? :)

İlk sayfada Nisan, Mayıs, Temmuz ve Ağustos ISO'ları zaten var..

Upload için müjde veya söz vermedim "imkan/zaman olduğunda" dedim..

** Tamam; 

XP sp3, Win 7, Win 8.1 güncel linklerini indireyim, ISO'ları Nt6Iso ile işleyip Multiboot'a ekleyeyim..

Multboot'u komple upload edeyim..

Daha sonra sadece ISO'ları upload ederim.

Kulağa hoş geliyor değilmi.. Benimde hoşuma gitti..

Dur bakalım iki bayram arası düğün yapamayız :p

Yeni ISO'ları seçeyim, Eğer beğenirsem bir ara bakarım.. Söz vermedim, İnşaAllah diyelim..

Mevla'm görelim neyler,

Neylerse güzel eyler..

Edited by semsibey

@semsibey üstadım ben iyi çalışman, hep en iyi kalsın diye istiyorum güncel olmasını  :lol:

yoksa ben zaten sondan bir önceki iso ları verdiğiniz zaman güncellemiştim  bende ki multibootu, en yenileri kurmadım çünkü artık kullanmıyorum gibi bir şey. 

Eş dostun başı sıkışırsa yılda bir sayende yardım edip sevap kazanırım artık  :)

Senin çalışmana antivirüs boot cdler ekledim, yanında da "DLC Boot 2013 v1.2" dvd siyle kullanınca, 2 parçalı isviçre çakısı gibi bir şey oluyor :) 

saygılar

mermis

• 4 hafta sonra ...

arkadaşlar bu dosyayı bugün indirdim kurdum ama win7 ve 8.1 kuramadım hata veriyor son zamanlarda nt6 setup ile çeviriyorum Windowsları ama nedense çalışmıyor bu esd olayı başımıza bela oldu bu dosya bile çalışmadı win7 başlangıç yükleniyor  sonra ortaya mavi ekran geliyor hata kodu veriyor

arkadaşlar bu dosyayı bugün indirdim kurdum ama win7 ve 8.1 kuramadım hata veriyor son zamanlarda nt6 setup ile çeviriyorum Windowsları ama nedense çalışmıyor bu esd olayı başımıza bela oldu bu dosya bile çalışmadı win7 başlangıç yükleniyor  sonra ortaya mavi ekran geliyor hata kodu veriyor

slm arkadaşlar pascalmultioot 2.0 olsun diğer bluelifenin yaptığı multiboot sistem olsun son zamanlarda bunlarda win7 ve win8.1 son güncel sürümleri sorunsuz çalıştırabilen varmı acaba

kimseden cevap yokmu arkadaşlar pascalboot veya bluelifeınin multibootu ile win7 ve win 8.1 çalıştırabilen varmı nt6 setup ile dönüştürüp

Arkadaşlar esd ile sıkıştırılmış sistemler pascal multiboot ta çalışmaz problem çıkartır yapabiliryorsanız kendi win aio larınızı yapın yada esd siz dual bootsuz aio bulabilirseniz nt6 ile sisteme entegre edin...

Edited by bypascal

Merhaba Arkadaşlar

Aero Studio İle Multiboot Tasarlamak İstiyorum Tasarımı Yaptım. Kodları Yaptım

Aero Studioda Kullandığım Kodlar

[spoiler]Win 8.1
grub4dos ls /WIN8/MENU.LST || find --set-root /WIN8/MENU.LST; configfile /WIN8/MENU.LST
boot
Win7
grub4dos ls /WIN7/MENU.LST || find --set-root /WIN7/MENU.LST; configfile /WIN7/MENU.LST
boot
Win7Lite
grub4dos ls /WIN7L/MENU.LST || find --set-root /WIN7L/MENU.LST; configfile /WIN7L/MENU.LST
boot
Win8PE
grub4dos ls /WIN8PE/MENU.LST || find --set-root /WIN8PE/MENU.LST; configfile /WIN8PE/MENU.LST
boot
WinXpKatılımsız
grub4dos ls /WINK/MENU.LST || find --set-root /WINK/MENU.LST; configfile
/WINK/MENU.LST
boot
WinXpDriver
grub4dos ls /WIND/MENU.LST || find --set-root /WIND/MENU.LST; configfile
/WIND/MENU.LST
boot
WinXpEasysysprep
grub4dos ls /WINS/MENU.LST || find --set-root /WINS/MENU.LST; configfile
/WINS/MENU.LST
boot
LiveXp
grub4dos ls /KXPE/SETUPLDR.BIN || find --set-root /KXPE/SETUPLDR.BIN; chainloader /KXPE/SETUPLDR.BIN
boot
Norton Ghost >>>> Kodunu Bulamadım.
Acronics True İmage 2014
grub4dos ls /ACRONIS/ACRONISTRUE.LST || find --set-root
/ACRONIS/ACRONISTRUE.LST; configfile /ACRONIS/ACRONISTRUE.LST
boot[/spoiler]

pre_1415695671__adsz.pngYukarıda Belirtilen Yere Kadar Geliyorum. Daha Sonra Neler Yapıcam Orasını Bir Türlü Çözemedim  BlueLife nin Paylaştığı Videoda İse Sadece Buton Oluşturma v.s. Var. 

• Editor

Merhaba Arkadaşlar

Aero Studio İle Multiboot Tasarlamak İstiyorum Tasarımı Yaptım. Kodları Yaptım

Aero Studioda Kullandığım Kodlar

[spoiler]Win 8.1
grub4dos ls /WIN8/MENU.LST || find --set-root /WIN8/MENU.LST; configfile /WIN8/MENU.LST
boot
Win7
grub4dos ls /WIN7/MENU.LST || find --set-root /WIN7/MENU.LST; configfile /WIN7/MENU.LST
boot
Win7Lite
grub4dos ls /WIN7L/MENU.LST || find --set-root /WIN7L/MENU.LST; configfile /WIN7L/MENU.LST
boot
Win8PE
grub4dos ls /WIN8PE/MENU.LST || find --set-root /WIN8PE/MENU.LST; configfile /WIN8PE/MENU.LST
boot
WinXpKatılımsız
grub4dos ls /WINK/MENU.LST || find --set-root /WINK/MENU.LST; configfile
/WINK/MENU.LST
boot
WinXpDriver
grub4dos ls /WIND/MENU.LST || find --set-root /WIND/MENU.LST; configfile
/WIND/MENU.LST
boot
WinXpEasysysprep
grub4dos ls /WINS/MENU.LST || find --set-root /WINS/MENU.LST; configfile
/WINS/MENU.LST
boot
LiveXp
grub4dos ls /KXPE/SETUPLDR.BIN || find --set-root /KXPE/SETUPLDR.BIN; chainloader /KXPE/SETUPLDR.BIN
boot
Norton Ghost >>>> Kodunu Bulamadım.
Acronics True İmage 2014
grub4dos ls /ACRONIS/ACRONISTRUE.LST || find --set-root
/ACRONIS/ACRONISTRUE.LST; configfile /ACRONIS/ACRONISTRUE.LST
boot[/spoiler]

[spoiler]pre_1415695671__adsz.png[/spoiler]Yukarıda Belirtilen Yere Kadar Geliyorum. Daha Sonra Neler Yapıcam Orasını Bir Türlü Çözemedim  BlueLife nin Paylaştığı Videoda İse Sadece Buton Oluşturma v.s. Var. 

istediğin desteği alttaki konuda yazarak istekte bulunursan daha iyi olur.

Daha iyilerini yapmanızdan mutlu oluruz :)

http://www.tnctr.com/topic/233257-pascal-multiboot-menu-hazyrlama/

Edited by semsibey

• Editor

nt6 ile sisteme entegre edebileceğiniz güzel bir çalışma: test edilmiştir...

http://www.tnctr.com/topic/271140-windows-super-ayo-v2-tr-25in1-ekim-2014/

bu da aynı şekilde, güzel bir çalışma: tarafımızdan test edilmedi {ESD'siz!}

http://www.tnctr.com/topic/271612-win-7-sp1-2014-kasym-9-in-1-esdli-esdsiz/#entry1500034

"esd ile sıkıştırılmış sistemler pascal multiboot ta çalışmaz problem çıkartır, yapabiliyorsanız kendi win aio larınızı yapın,

yada esd siz, dual bootsuz aio bulabilirseniz nt6 ile sisteme entegre edin..."

Sonuç olarak Dual Boot ve ESD olmayan ISO'larda sorun yok!

• 3 hafta sonra ...
  • Editor

İyi Çalışmalar İlk sayfadaki win 7 temmuz linklerinden part 2 çalışmıyor acaba yardımcı olabilir misiniz?

Evet link silinmiş; onun yerine güncel olanı yükleyeceğiz inşaalah..

üç-beş gün idare edin..

yada elinizdeki esd'siz ISO'yu bluelife'in hazırladığı Nt6IsoSetup uygulamasıyla kendiniz hazırlayın..

Nt6IsoSetup destek ve indirmek için buraya bakınız

http://www.tnctr.com/topic/159142-iso-dosyasyndan-vista-wi7-win8-kurulumu/

burada da USB'de çalıştırabileceğiniz gibi bir çalışma var; 

http://www.tnctr.com/topic/272582-windows-81-7-tum-surumler-29in118112014/

Edited by semsibey