Jump to content

Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

bypascal aslında bir önceki mesajımda da belirtmiştim sanırım yoğunsunuz görmediniz.. freebox içince 1 ve 2 nolu iso larım normal grafik arayüzünde çalışırlarker , dosboot tan denediğimde file not found diyor. her seferinde 1 ve 2 numaralı isolarımı 3 numaralı isoymuş gibi arıyor. sizin için eminimki basit bir kodlama ve düzeltmedir. bunu düzeltmeme yardımcı olursanız memnun olurum. çünkü bazı sistemlerde grafik arayüzünde mouse çalışmadığından freebox u kullanamıyorum. ilginize şimdiden teşekkürler...

linkteki dosyayı indirip sıkıştırılmış dosyayı açıp FREEBOX.LST dosyasını belleğinin içindeki PASCALBOOT klasörüne kopyala yapıştır.

http://s3.dosya.tc/server18/3FLYla/FREEBOX.rar.html

• Replies 528
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Benim bir sorum daha olucak benim elimde android x86 iso ve backtrack gnome x64 iso ları var ama freboox ve nt6 sadece windows için çalışıyor.
Ben bu imajları nasıl multiboot üzerinden çalıştırabilirim.

dostum freebox iso içeriğine bakmaz sadece çalıştırır ama senin iso dosyandaki sistem hangi tabanı destekliyorsa onun ön hazırlığı sende olmalı mesela hdd de dos olmayan bölüm olmalı vs. vs.

dostum freebox iso içeriğine bakmaz sadece çalıştırır ama senin iso dosyandaki sistem hangi tabanı destekliyorsa onun ön hazırlığı sende olmalı mesela hdd de dos olmayan bölüm olmalı vs. vs.

Doğru şimdi hatırladım backtrack ve android şeyi fat32 de çalışıyordu e tabi multiboot da ntfs olunca çalışmıyor başka flaşa kurmam lazım bu arada fat32 olsa multiboot çalışırmı

freebox klasörünün içine windows 8.1 attım ama çalışmadı herhalde ramdisk ön tanımlı olması gerekiyor nasıl yapabilirim?

ilk sayfa da tanıtım bölümünü incelersen sorunu çözersin.

1. Kendi Vista, Win 7 veya 8 ISO'nuzu v2'ye ekleme (programlar ve açıklama içinde)
  2. http://turbobit.net/8w8mfwgsicnl.html
  3.  

• 1 ay sonra...

linkteki dosyayı indirip sıkıştırılmış dosyayı açıp FREEBOX.LST dosyasını belleğinin içindeki PASCALBOOT klasörüne kopyala yapıştır.

http://s3.dosya.tc/server18/3FLYla/FREEBOX.rar.html

söylediğinizi aynen yaptım fakat bu sefer de çalışmadı. ghost programı grafik arayüzünde çalışıyor dos arayüzünde çalışmıyor. sorun malesef düzelmedi

söylediğinizi aynen yaptım fakat bu sefer de çalışmadı. ghost programı grafik arayüzünde çalışıyor dos arayüzünde çalışmıyor. sorun malesef düzelmedi

acronis2013 gibi ghost 11.5 'ide ana menü içine ekleme gibi bir şansımız olabilirmi ? bu şekilde yapabilirsek benim için kusursuz bir eser olacak.

acronis2013 gibi ghost 11.5 'ide ana menü içine ekleme gibi bir şansımız olabilirmi ? bu şekilde yapabilirsek benim için kusursuz bir eser olacak.

ghost 11.5 iso dosyanın adını GHOST.ISO olarak değiştir ve belleğindeki FREEBOX/ROOT/ klasörü içine kopyala daha sonra ==>>

PASCALBOOT klasörü içindeki FREEBOX.LST dosyasını bul içindeki ((( title FREEBOX 1 \ <== FREEBOX 3 yerine kendi programinizin adini yazabilirsiniz ))).satırını bul ve o bölümü aşağıdaki gibi değiştir.

title FREEBOX 1 \ GHOST 11.5 
find --set-root /FREEBOX/ROOT/GHOST.ISO
map /FREEBOX/ROOT/GHOST.ISO (0xff)
map (hd0) (hd1)
map (hd1) (hd0)
map --hook
chainloader (0xff)
Edited by bypascal

Dosboot linkleri ölü acil destek !

dosboot linki konuya eklendi

1. http://multi.la/s/9YM6W6L5

söylediklerinizi harfiyen yaptım aşağıdaki hatayı alıyorum. dos modunda ghost çalışmıyor. dos modunun içine acronis gibi ghostuda ekleyemezmiyiz ? takdir edersinizki ghost bilgisayarcıların olmazsa olmazlarından.

http://www.resimupload.net.tr/?di=TYGL

kardeş verdiğin hata linki çalışmıyor.. ghost un hangi versiyonunu kullanıyorsun bunları yazkı bilelim.. 

dosboot linki konuya eklendi

1. http://multi.la/s/9YM6W6L5

kardeş verdiğin hata linki çalışmıyor.. ghost un hangi versiyonunu kullanıyorsun bunları yazkı bilelim.. 

Dosboot sorunsuz çalışıyor hepsini denemedim winxpsp3 drvier pack i atıyorum suan minibook'a emeğinize sağlık allah razı olsun.

• 2 hafta sonra ...

Bypascal sanırım benim problemi çözemedik :)

kullanmak istediğim versiyon ghost 11.5

sorunumu yukarda bir resim upload ederek belirttim.

1 - acaba ghost programınıda acronis gibi ana menüye sabitleyebilirmiyiz ?

2 - eğer sabitlemek mümkün değil yada sıkıntılı bir durumsa dos boot ekranında çalışmasını sağlayabilirmisiniz ?

3 - frebox ta çalışıyor fakat bazı pc lerde mouse çalışmadığından freebox ı seçemiyorum. bu yüzden ghost programı için alternatif rica ettim.

ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Bypascal sanırım benim problemi çözemedik :)

kullanmak istediğim versiyon ghost 11.5

sorunumu yukarda bir resim upload ederek belirttim.

1 - acaba ghost programınıda acronis gibi ana menüye sabitleyebilirmiyiz ?

2 - eğer sabitlemek mümkün değil yada sıkıntılı bir durumsa dos boot ekranında çalışmasını sağlayabilirmisiniz ?

3 - frebox ta çalışıyor fakat bazı pc lerde mouse çalışmadığından freebox ı seçemiyorum. bu yüzden ghost programı için alternatif rica ettim.

ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Ben netten 27.4 MB lik bi adet GHOST 11.5 isosu buldum indirdim ve denedim.. sende elindeki mevcut ghost isosunun adını 1.ISO olarak değiştir ve FREEBOX/ROOT klasörü içine kopyala daha sonra belleğin içinde bulunan  PASCALBOOT klasörü içinde mevcut FREEBOX.LST dosyasını aç ve ilk satırı aşağıdaki gibi değiştir. problemin çözülecektir.

title FREEBOX 1 \ <== FREEBOX 1 yerine kendi programinizin adini yazabilirsiniz..
find --set-root /FREEBOX/ROOT/1.ISO
map --heads=0 --sectors-per-track=0 /FREEBOX/ROOT/1.ISO (hd32)
map --hook
root (hd32)
chainloader (hd32)
boot

Sayın bypascal acizane bir öneri yada isteğim var.İlk sayfada güncel isolar bölümünde işletim sistemlerinin en son hangi tarihli güncellemeleri içerdiği belirtilebilirse bizlerde paylaşılan iso dosyasının elimizde mevcut olandan daha yeni olup olmadığını öğrenip ona göre indirebiliriz.Mesela şu an paylaşımda bulunulan win 8.1 hangi tarihe kadar olan güncellemeleri içeriyor.Emekleriniz için teşekkür ederim.Selametle.

Arkadaşlar win7 ve win8 isolarını nt6isosetup programı ile oluşturup sisteme dahil edebiliyoruz fakat xp iso sunu nasıl yapıyoruz bu konuda yardımcı olabilecek bi arkadaş varsa lütfen cevap versin. Teşekkür ederim.