Jump to content

Hdd Ayrılmamış Bölümleri Birleştiremiyorum

djlazo31
 Share

Recommended Posts

Laptobumun 320 gb'lık hdd'sini cahillik edip 40 gb C diski geri kalanını D diski olarak ayırdım. Tabi zaman c diski şişti ve yetmemeye başladı. Ben de D diskinden 25 gb ayırdım formatta C diskine eklemek için. Şimdi verilerimin hepsi D diskinde yani D diskini biçimlendiremiyorum. Vel hasıl kelam bu 40 gb'lık ve 25 gb'lık ayrılmamış alanları nasıl birleştireceğim ?

29052013019.jpg

maalesef yapamazsın çünki xp ilk bölümü birincil ikinici bölümü exented uzatılmış olarak biçimlendirir

d deki verilerini harici bir diske alıp ikisinide silmen lazım

ama partiton manager ile şansını dene bakalım

Edited by tutuklu8

HDD üzerinde 3 farklı bölüm gözüküyor, 1. bölüm 41061 Mb, 2. bölüm 238943 Mb ve 3. bölüm 25239 Mb. 1. ve 3. bölümleri birleştiremezsiniz. Ancak 1. ve 2. yada 2. ve 3. bölümleri birleştirebilirsiniz. 

Haydi kolay gele !

HDD üzerinde 3 farklı bölüm gözüküyor, 1. bölüm 41061 Mb, 2. bölüm 238943 Mb ve 3. bölüm 25239 Mb. 1. ve 3. bölümleri birleştiremezsiniz. Ancak 1. ve 2. yada 2. ve 3. bölümleri birleştirebilirsiniz. 

Haydi kolay gele !

Abi olaya 7 dvd'si ile girse orda birleştiremez mi ?

Yapısal olarak mümkün değil. Olayı şu şekilde açıklayım, eline bir kağıt al ve kurşun kalem ile 3 parçaya böl. Sonra 1. ve 3. parçaları birleştirmeyi dene ! Sanırım bu anlatım ile bölümleme ile ilgili yapısal bütünlük anlatımı doğru şekilde anlaşılır. 

Hatta resim ile anlaşılır şekle getireyim olayı. C,D ve E sürücüleri şekildeki gibi bölümlenir HDD üzerinde sadece C ve D, yada D ve E birleştirilebilir.

hard+disk+partitioning+is+good+or+bad.pn

Haydi kolay gele !

Edited by TeYyArEe

Bölümlenmemiş alana bölüm oluştur de rakam gireceğin ekranda 40 ile 25 gb toplamını yazmayı dene

denedim çalışmıyor.

Abi olaya 7 dvd'si ile girse orda birleştiremez mi ?

zaten bilgisayara windows 7 kurulu olarak kullanıyorum windows 7 de başarısızolunca xp de denedim onda da başarısız oldum.

Edited by djlazo31

Kardeş dosyalarını yedekleyecek komple bölümleri silecek tekrar açacaksın o zaman başka oluru yok.

ben hdd'im de kronik bir sorun var sanıyordum. Peki teşekkürler.Dediğiniz gibiyse ben bu sorunu çözerim. Herkese ilgisi için teşekkür ediyorum.