Jump to content

Dism.exe Bazı Seçenekler Tanınmıyor

Koller_47
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar merhabalar ben thinpc kuruluma ürün anahtarı ekleyeceğim de "set-productkey seçeneği tanınmıyor daha fazla bilgi için dism.log a bakın" diyor iyiki bir ilk defa windows sürümü modifiye edelim dedik sürekli sorun ortaya çıkıyor. bu hatayı nasıl çözebilirim işte örnek komut (komutları doğru yazdığımdan eminim):

Dism /image:"C:/wim" /Set-ProductKey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul

sorunu çözemeyene caps verebilirim.

• Editor

DISM /MOUNT-WIM /WIMFILE:C:\DVD\SOURCES\INSTALL.WIM /INDEX:5 /MOUNTDIR:C:\WIM
DISM /IMAGE:C:\WIM /Set-ProductKey:BCGX7-P3XWP-PPPCV-Q2H7C-FCGFR
DISM /UNMOUNT-WIM /MOUNTDIR:C:\WIM /COMMIT

Seninkide yazım hatası var

doğrusu su sekilde olacak

Dism /image:C:\wim /Set-ProductKey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul

Edited by köylü

Seninkide yazım hatası var

doğrusu su sekilde olacak

Dism /image:C:\wim /Set-ProductKey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul

tırnakları sildim ama yine aynı hatayı veriyor. birşey değişmiyor yani. konuştuğumuz gibi bu işi en iyi rt7lite yapıyor galiba. Tabii dediğin gibi önce win 7 sürümünde modifiyesini yapıp sonra yazan yerleri embedded olarak değiştirmek kaydıyla.

Edit: Ürün anahtarını doğru şekilde entegre ettiğinize dair dism ekranından caps verir misiniz rica etsem.

Edited by Koller_47

• Editor
http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd744380(v=WS.10).aspx
komutu tanımamasının sebebi galiba farklı.. pek anlayamadım ben, yabancı diliniz iyi ise sondaki satırlarda bahsediyor gibi :)

translateden çevirdim ve adamakıllı çevirisini ben yapacağım, diyor ki:

/Set-ProductKey seçeneği sadece /Set-Edition seçeneğini kullanarak daha yüksek bir çevrimdışuı sürüme yansımanız yükseltildikten sonra kullanılabilir. Ama ben onu da yapmıştım. Ve /Set-Edition seçeneğini de tanımamıştı. Neyse gerçi isim vermek gibi olmasın ama @blackman12 arkadaşımız olsa bu işi kökünden halleder gibime geliyor. Çünkü kendisi dism komutlarında uzman ve onları çok iyi biliyor. Zira ben dism komutlarıyla ilgili birkaç paylaşımını görmüştüm. Yeminliyim, bilmeden konuşmuyorum.

Edited by Koller_47

üstadım pes doğrusu diyorum yine aynı hatayı verdi yahu anlamadım gitti. şu microsoftun işlerini anlamıyorum, dismden böyle bir seçenek kalktı mı windows 7 den acaba illegal kullananlar var diye, yoksa dism.exe yi güncellemek mi gerekiyor. bir türlü anlayamadım. böyle bir seçenek tanınmıyor diyor sılaj işaretini yapmama rağmen. ikinizin de dediklerini yapmama rağmen sonuç yine aynı işte caps:

pre_1371726862__screenshot_3.jpg

Siz bana elinizde eğer windows 7 isosu mevcutsa benim için bir fedakarlık yapıp ürün anahtarını başarıyla kurulum imajı entegre ettiğinize dair bir caps yollayabilirseniz eğer memnun olurum. teşekkürler.

thinpc ile deneme yapıyorsan kısıtlı sürüm olduğu için offline key eklemeyi desteklemiyor olabilir hangi sürüme key eklemeye çalışıyorsun?

thin pc ye. ama ultimate sürümü üzerinden thin pc ye key eklemeye çalışıyorum. bende ultimate kurulu yani. ayriyetten set-edition da dendiği gibi yükseltmeme gerek yok. ona rağmen tanımıyor.

Edited by Koller_47

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By Reisi
      Merhaba arkadaşlar bilgisayarım uefi class 3 yani düz uefi, csm yok legacy bios yok windows 7 yüklemeyi denediğimde Windows 10 boot dosyasını kullanarak ilk kurulum ekranını rahatlıkla geçiyorum sonra yeniden başlatmak gerektiğinde yeniden başlıyor ve asıl sorunda burada Starting Windows ekranında kalıyor bunu aşmanın yolu var mı? 
    • By efem360
      Merhaba, ortalama 2-3 gündür site üzerinden geçiş çaplı bir araştırma yaptım ama konu hakkında verilen linkler ölmüş yada videolar verişmiş onlar kaldırılmış.
      Konuya şöyle girecek olur isek; Yıllardır bilgisayarımın belirli bir hale getirmeye çalışıyordum ama olmuyordu. En sonunda bunu tam anlamıyla yapmış bulundum. Kurulmuş olan işletim sistemi ve driverler tam anlamıyla uyum sağladı. Programlar ise tamamen uyumlu halde. Ben tekrardan bu bilgisayar bir format atayım aynı işlemleri yapayım dediğimde emin olun tutmuyor. Bilgisayarın açılış hızı bile en az 2dk ya kadar çıkıyor. 
      Benim sorunum tam olarak şu'dur; Bilgisayarımın bu halini bir iso haline getirmek istiyorum yada başka bir uzantı ama aynı halde geri kullanabileceğim.
      Acronis True Image 'nin sürümlerini tavsiye edecek olanlar var ise hiç söylenmeden ben söyleyeyim. Onu yüklediğimde bilgisayar o kadar ağırlaşıyor ki sildiğinde o ağırlığın yarısını anca topluyor.

PC: Samsung NP370R5E-S07TR CPU: Intel(R) Core(TM) i5 3230M 2.60GHz 2.60GHz RAM: 8GB + 4GB Samsung RAM (x2) H.Ekran Kartı: AMD Radeon HD 8750M D.Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 HDD: Seagate Samsung Spinpoint M8 ST750LM022 OS: Windows 10 Enterprise LTSC v1809 (17763.55) İşletim Sistemim: 

• By kral1985
      Temiz, programsız, güncel Windows 7 Ultimate 64bit. Programlı versiyonunu yarına eklerim..
      Not: iso dosyasi degildir. Kurulum icin acronis true image gereklidir....
      EKRAN GORUNTULERI

LINKLER 

• By MrRush
      Windows 7 Proffesional SP1 x64 tr, Windows 8.1 Professional Update3 x64 tr ve Windows 10 Professional RS5 x64 tr iso dosyaları tarafımdan güncellenerek birleştirildi.
      Win8.1 ve Win10 NetFramework 3.5 etkin gelir.
      Masaüstü ikonlar etkin.
      Silinen, kaldırılan herhangi bir bileşen yoktur.
      Temiz iso dosyalarıdır.
      Güncelleme tarihleri resimde de görünüyor. Win10 Sürüm 1809 İş Derlemesi (17763.253)
      Kurulum için 16gb ve üzeri USB bellek kullanın.
      Otomatik Aktivasyon içermez.
      UEFI-BIOS destekler.
      UEFI kurulum için Rufus ile yazdırırken NTSF dosya sistemini seçin. Zaten otomatik seçer.
      UEFI Kurulum Medyası (USB) hazırlayanlar Usb bellekte UEFI NTFS diye ikinci bir bölüm oluşacak. Bu bölüm EFI bölümüdür NTFS ile UEFI kurmanızı sağlar.
      Windows AIO Proffesional 2019 X64 Türkçe
      https://mega.nz/#!T45ikIaD!gIkemr1vFl5Jmam3IIxKWhZdGiQ8--8vwK3V9lza6Qs
      https://mega.nz/#!vphgSAYK!1_6grWyzT7njgtBLWwLYPaPTLmmGcAxieMnSinu9kIY
      https://mega.nz/#!Ss4gAALL!Fg_OOozKnjn9wRUsSMoyBWUo1Xvkh0S0DsnTj-QHrtw
      https://mega.nz/#!v85kjYyL!nAdTDam5qk5szdnnegD-B5K2ETsvb0ANHum8GKrREOU
      https://mega.nz/#!3lpiGaJJ!rS2Poy90aMoBPZ4eQKHovY6vfut-eKOsYvkZCK7X85M
      RarŞifresi: tnctr
      MD5 Checksum: E7EB8DA93242180802E1E283A3FB1605
      SHA-1 Checksum: 3268A75E545588565810C1B3059E9313394D157C
      SHA-256 Checksum: B5DB1AA2248FE770303EA16F5156AD60C6ECD1D1AAE9FC853E2072B968B67663
      SHA-512 Checksum: 5EB6C6BF4F48F1C817A1812528789EF36DF11E2A0AEE76105DDE4EB5320755616B0065B759D8548831D848505AC0C278D302DED907FFE6AA2772220EBF66E5A1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...